Polecane posty

andrzej1988    293

Ja miałem już dawno łubin siać w celu poprawienia struktury w glebie ale i przy okazji coś tam sprzedać ale wyszło ze 2014 i 2015 zacząłem siac. Jeszcze w tym roku posieje na kawałkach gdzie nie było jeszcze łubinu i w 2017 roku poł areału soi a dlatego soje bo mi podniesie wielkosc ekonomiczna ESU w młodym rolniku a 17 rok jest ostatnim rokiem a pozniej to nie wiem bo jeszcze o tym nie myślałem.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1528

Nie pajacuj pajacu sieje sie po to żeby zarobić na nim w tamtym roku pewnie nie siałeś grochu a ja miałem 5t/ha  i na wiosne 2015 sprzedałem wszystko po 150zł  i    wyszło 7.500zł plus około 700 dopłaty =8200zł z czego innego taka kase miałeś w tamtym roku i co teraz powiesz?

 

150 zł ? To była plantacja nasienna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co proponuje Marcin to jest cena w porcie, a nie w lubelskim - odlicz transport i zobaczysz co Ci zostanie.

ja mam swój groch do sprzedania w C1, odczyszczony i spakowany w big-bagi - jak nie będzie chętnych to postoi do przyszłego roku lub pójdzie jako spożywczy.

 

Witajcie

Faktycznie grochu jak i innych białkowych sporo w rynku jest stąd zapewne ta cena. Rok temu groch był po ok. 900 a dwa lata temu 1000 i więcej. Polityka UE doprowadziła do takich perturbacji na rynku, ma to swoje złe jak i dobre strony, jednak nie tu miejsce aby to rozważać.

Groch idzie na zachód europy, tygodniowo ok. 100-150ton i tak na linii powiedzmy Wisły cena to ok. 800pln, ale zawsze można się dogadać.

Wiem że to słaba cena, jednak tak to obecnie wygląda w rynku, gdzie kupujący nie dają sentymentów:(

Ogólnie biorę wszystkie białkowe, jak jest dużo to można zrobić mały statek a wtedy każdemu się będzie bardziej opłacać.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Kiedyś to sie siało groch,nie sieje od 12 latbo niema kalkulacji .na początku lat 90 to kosztował dwa razy tyle co pszenica ,szedł na ekport ale tylko dwa lata tak było ,stanowisko dobre ,ale jak ziemia w kulturze to plon pszrnicy po rzepaku nie gorszy jak po grochu ,no moze ze 200-300 kg,z rzepakiem mniej problemu,ale każdy niech sieje co mu się podoba

Jeden plus strączkowych to ten że mniej zbóż i rzepaku ludzie posiali,bo troche hektarów w skali kraju tego było posiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

z rzepakiem mniej problemu?? w jakim sensie? 5 wjazdoww pole z nawozem + 6 opryskiwaczem (jesień + wiosna) i koszty na poziomie 4000zł/ha to jest mniej problemu?? niz 1 wjazd z nawozem + 2 z opryskiem w grochu? i koszty na poziomie 1600 zł/ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

I 5 ton jeszcze ,gratulacje ,to teraz grochy nie wylegają ,a ochrona na choroby ,chwasty ,2 razy szkodnik,może desykacja będzie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz536    3

i co w związku z tym że nie maja gwarancji (jest obowiązkowa), jak jest licencja?

 

 

kaucja gwarancyjna nie jest obowiązkowa, ale jak ta firma nie zapłaci akcyzy czy Vatu to przyjdą do Ciebie

ale o tym chyba w innym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

I 5 ton jeszcze ,gratulacje ,to teraz grochy nie wylegają ,a ochrona na choroby ,chwasty ,2 razy szkodnik,może desykacja będzie potrzebna

 

 

Zapomniałeś jeszcze o problemie ze zbytem, bo potrzebne 24t chyba że ktoś chce na rynecku stać i metrami sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Są i mniejsi odbiorcy którzy niekoniecznie muszą brać 24 ton. Ja mam numery do kilku takich co wezmą i 5 ton i 8 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

z rzepakiem mniej problemu?? w jakim sensie? 5 wjazdoww pole z nawozem + 6 opryskiwaczem (jesień + wiosna) i koszty na poziomie 4000zł/ha to jest mniej problemu?? niz 1 wjazd z nawozem + 2 z opryskiem w grochu? i koszty na poziomie 1600 zł/ha??

 

4 kafle kosztów  to nieźle w ten rzepak pchasz ja to tyle w buraki nie ładuje


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Specem w tych sprawach nie jestem ale czytajac różne artykuły i wasze komentarze wydaje mi się że bliżej wiosny wkoncu coś pęknie i cena sporo skoczy. Swoje 5 groszy dołożą do tego wymarznięcia oraz kurs euro.  Ciekawie systuacja wyglada tez w Rosji i Ukrainie gdzie podobno wymarnięcia już wystąpiły a synoptycy zapowiadają bardzo srogie mrozy idące właśnie znad rosji które też mogą narobić sporo bałaganu także trzeba byc dobrej mysli i poczekać troche na lepsze jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15

4 kafle kosztów  to nieźle w ten rzepak pchasz ja to tyle w buraki nie ładuje

podaje calkowity koszt uprawy 1 ha rzepaku wliczając w to koszty bezpośrednie ale takze pośrednie obejmujące paliwo, smary, częsci, serwis, amortyzacje, koszty garazowania maszyn, ubezpiecznie uprawy, podatek rolny etc. Jak Sobie policzysz nawozy, opryski, material siewny to wychodzi z 2500 zł.

- Sam kombajn do buraków kosztuje Cie 700-1000 zł, do tego koszty Twoich maszyn to jest 1000 zł na hektar okolo, to juz masz 2 tysiace. A gdzie nawozy, nasiona i śor???

I 5 ton jeszcze ,gratulacje ,to teraz grochy nie wylegają ,a ochrona na choroby ,chwasty ,2 razy szkodnik,może desykacja będzie potrzebna

5,5 tony dokladnie. Jedna odmiana mi wylegla fakt, kiepsko sie mlocilo, ale druga elegancko. Jeden oprysk na chwasty, jeden na strakowca polaczony z fungicydami i wsio.

Nie neguje uprawy rzepaku, bo uwielbiam tą roślinę, ale uważam że groch jest dobrą alternatywą dla płodozmianu, żeby ograniczyć udział rzepaku no i się troche zarabia na jego uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

woj. Opolskie Biochem Kietrz pszenica konsumpcyjna 620netto

Edytowano przez Bambi14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

dziś odwieziona pierwsza partia pszenicy do lokalnego młyna po 650netto płatność 30 dni, tydzień temu miałem ofertę za pszenice paszową po 645 netto z odbiorem a po kilku dniach ta sama cena ale z dostawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w firmie GoodGrains wygląda to tak:

Ceny netto 100km od Gdańska/Gdyni - koszt liczony 30pln/tona, dalej kwestia dogadania za transport.

Pszenica 13.5 białka 670pln 

Pszenica 12,5 655pln

Pszenica 11,5 640pln

Rzepak 1620pln

Łubin 975pln nie idzie do portu czyli powiedzmy cena na linii wisły

Owies 550pln

Bobik 705pln - podobnie jak łubin nie idzie do portu.

Groch 800pln j.w.

Żyto 510pln

Last Pszenżyto 605pln - pow 200ton, mniejsze ilości 600pln.

Rzepak nowe zbiory (sierpień) 1510pln

Pszenica niwe zbiory (sierpień) 700pln , (wrzesień 705pln)

W razie pytań proszę na priv.

Pozdrawiam

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Są i mniejsi odbiorcy którzy niekoniecznie muszą brać 24 ton. Ja mam numery do kilku takich co wezmą i 5 ton i 8 ton

 

daj namiary, mam nadzieję że nie po 500zł/t zaproponują?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podaje calkowity koszt uprawy 1 ha rzepaku wliczając w to koszty bezpośrednie ale takze pośrednie obejmujące paliwo, smary, częsci, serwis, amortyzacje, koszty garazowania maszyn, ubezpiecznie uprawy, podatek rolny etc. Jak Sobie policzysz nawozy, opryski, material siewny to wychodzi z 2500 zł.

- Sam kombajn do buraków kosztuje Cie 700-1000 zł, do tego koszty Twoich maszyn to jest 1000 zł na hektar okolo, to juz masz 2 tysiace. A gdzie nawozy, nasiona i śor???

5,5 tony dokladnie. Jedna odmiana mi wylegla fakt, kiepsko sie mlocilo, ale druga elegancko. Jeden oprysk na chwasty, jeden na strakowca polaczony z fungicydami i wsio.

Nie neguje uprawy rzepaku, bo uwielbiam tą roślinę, ale uważam że groch jest dobrą alternatywą dla płodozmianu, żeby ograniczyć udział rzepaku no i się troche zarabia na jego uprawie.

 

O rzepaku ostatnio pisaliśmy w dwóch artykułach:

 

http://www.rolnikszukaceny.pl/rynek_roslin_oleistych.php?art=21&

 

http://www.rolnikszukaceny.pl/rynek_roslin_oleistych.php?art=22&

 

Oczywiście nie jest to idealna kalkulacja, bo każdy tutaj będzie miał inny wynik, ale daje wstępny pogląd na sytuacje z rzepakiem.

Oczywiście mógłbym stworzyć o wiele więcej takich kalkulacji, ale mało który rolnik chce udostępniać informacje, zwłaszcza o uzyskanej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

koledzy a jakie są prognozy ? będą spadki czy coś urośnie jak myślicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Last:))

Groch żółty 840pln netto - temat przy 100 tonach okolice Gdańska, inne lokalizacje kwestia dogadania kosztów transportu.

Temat tylko na dzisiaj !!!!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Są i mniejsi odbiorcy którzy niekoniecznie muszą brać 24 ton. Ja mam numery do kilku takich co wezmą i 5 ton i 8 ton

 

 

Workowane?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

kwestia dogadania raczej. Jak Miałem gryke to gosciu mógł wziąć luzem albo w workach. Zawsze workowałem bo duzo tego nie było do 10 ton max. 10 ton to tylko jeden raz miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Myślicie że to realne prognozy..?

 

 

 

http://www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/arr-prognozy-cen-skupu-podstawowych-produktow-rolniczych,62055.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Ciekawe czym to uzasadniają,chyba,że to tylko wróżenie z fusów ewentualnie-żeby nikt nie mówił ,że nic nie robią.Oby się nie mylili i ceny rzeczywiście poszły w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

tydzień temu sprzedałem łubin na Holandie po 970 zł netto z odbiorem z podwórka teraz podpisałem kontrakt na sprzedaż pszenżyta po 630 zł netto i żyto po 560 zł netto z tego co wiem to już wszystko pospadało i to sporo


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj