Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3561 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 11 październik 2016 - 10:20

Ceny pszenicy 2016

Kolego, śmigam codziennie do pracy po 80km , wracam często po 22:00 z 2 zmiany  - więc piszę o tym co widzę na drodze. Poza tym znam trochę ludzi z "branży", pośredników także.

To że czegoś nie ma w google, nie znaczy , że nie istnieje. U nas na wschodzie jest takie powiedzenie 

тише едешь, дальше будешь

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 11:49
  •  

#3122 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 11 październik 2016 - 10:32

Ceny pszenicy 2016

jahoo wierz w co chcesz, rób jak chcesz. Dla mnie to i po 400 możesz oddać pszenicę handlarzynie gdy ten zaszantażuje cię że pojedzie pod osłoną nocy na bocznicę i chłopaki w 1,5 łopatą mu przesypią pół wagonu. I jedynie mignie ci światłami w drodze na kurniki gdy ty będziesz wracał po 22 z pracy

Edytowany przez damianzbr, 11 październik 2016 - 15:42.

#3123 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 11 październik 2016 - 11:52

Ceny pszenicy 2016 Kolego ja mam kilkanaście km do książą wlkp i nigdy tam nie sprzedawałem oswiec mnie kto tam kupuje i jak wyglądają z płatnościami no przede wszystkim czy płacą w terminie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Import hamuje ceny zbóż? zobacz »

•  

#3124 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 październik 2016 - 13:57

Ceny pszenicy 2016

To jacyś frajerzy "Ci "przemytnicy zboża :) bo zamiast zboża lepiej tą drogą przemycać spirt i papierosy, cudzoziemców  bo to lepsza przebitka . Tak na prawdę takie są fakty że przywóz zboża z UA jest tylko burzą w szklance wody a cały przekręt polega na tym że próbuje nam się wmówić że jest to huragan piątego stopnia nad Polską . Dużo mówi się w mediach o imporcie ale nikt nie podaje jak jest naprawdę tylko przechodzi się do tematu jaki on szkodliwy . Co prawda to temat się urwał  bo nikt się już nie nabiera na przypływające statki, import z Ukrainy , o mega produkcji w Rosji . Nie oznacza to jednak że to już koniec manipulacji bo za parę dni będzie CETA czy chceta czy niechceta a wtedy znów teorie o tanim ziarnie z Kandy choć realnie patrząc polski rolnik tylko może marzyć o ich giełdowych cenach ale w mediach już pracują na tym jak otumanić :) i wmówić że jest import którego nie ma .

#3125 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 11 październik 2016 - 14:07

Ceny pszenicy 2016 Jestem rolnikiem 20lat i odkąd pamiętam zawsze mowiono że zalewa nas zboże z UA na wielu to działa i ulegaja presji..ale naprawdę niech każdy sobie sam sprawdzi ile ton tego zboża wjeżdża a dokładnie jak to procentowo wyglada-sa to śladowe ilości, co do przemytu czy jak to zwal że coś nie oficjalnie wjeżdża a czy koledzy wiedzą ile na zachód w ten sam sposób wyjeżdża? Tak że podejrzewam że bilans i tu wychodzi na zero

#3126 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 11 październik 2016 - 17:20

Ceny pszenicy 2016

W pierwszym półroczu br. wolumen importu zbóż ogółem z Ukrainy do UE wyniósł 5,7 mln t, czyli o 17,5% więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. W przypadku pszenicy Eurostat podaje, że wielkość importu w tym okresie wyniosła 0,94 mln t, czyli o 89,9% więcej w relacji rocznej, zaś kukurydzy 4,64 mln t, czyli o 9,7% więcej.

Według danych Eurostatu wolumen importu zbóż ogółem z Ukrainy do Polski w 2015 r. wyniósł 171,8 tys. t i stanowił jedynie 1,7% całkowitej wielkości importu do UE. Wielkość importu ukraińskiej pszenicy do Polski wyniosła 3,4 tys. t, zaś kukurydzy 162,4 tys. t, co stanowiło odpowiednio 0,2% i 2,0% ogółu importu tych zbóż do UE. Oznacza to, że Polska ma niewielki udział w imporcie zbóż z Ukrainy w porównaniu z innymi krajami UE.

Ekspert wskazuje, że poziom importu zbóż do Polski wzrasta. W 2015 r. całkowity wolumen importu zbóż do Polski wyniósł 1189,6 tys. t, co oznacza, że udział zbóż z Ukrainy wyniósł 14%. W pierwszym półroczu br. Polska zaimportowała 750 tys. t zbóż ogółem (CN 10), czyli o 55% więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. W tym okresie z Ukrainy sprowadzono 160 tys. t zbóż, co oznacza udział w całym imporcie na poziomie 21%, a kraj ten wciąż nie jest głównym dostawcą zbóż do Polski.

Import pszenicy (CN 1001) wyniósł 306,2 tys. t, czyli o 54% więcej w relacji rocznej. Natomiast import kukurydzy (CN 1005) w analizowanym okresie zwiększył się ponad dwukrotnie i wyniósł 267,2 tys. t.

- W strukturze importu zbóż z Ukrainy do Polski dominuje kukurydza. W 2015 r. wolumen importu ukraińskiej kukurydzy wyniósł 162,4 tys. t i był o 65% większy w relacji rocznej. Warto przy tym zaznaczyć, że import kukurydzy z Ukrainy charakteryzował się największą dynamiką wzrostu wśród głównych dostawców tego zboża. W pierwszym półroczu br. sprowadzono 149,1 tys. t kukurydzy pochodzącej z Ukrainy, wobec zaledwie 1,6 tys. t w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznacza to, że jeszcze na początku ubiegłego roku udział Ukrainy w imporcie kukurydzy do naszego kraju był niewielki, a obecnie ponad połowa (56%) importu pochodzi właśnie z tego kraju – wyjaśnia Magdalena Kowalewska.

W pierwszym półroczu br. Polska zaimportowała 4,8 tys. t ukraińskiej pszenicy, czyli blisko dwa razy więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. Warto zaznaczyć, że stanowiło to jedynie 1,6% ogółu importowanej do Polski pszenicy, a głównymi eksporterami tego zboża do naszego kraju pozostają Czechy, Słowacja i Niemcy.

Według danych Eurostatu w pierwszym półroczu br. import pszenicy z Czech stanowił 46% ogółu importu tego zboża do Polski i wyniósł 140,0 tys. t, czyli blisko 29 razy więcej niż z Ukrainy. Z kolei import pszenicy pochodzącej ze Słowacji wyniósł 83,8 tys. t i stanowił 27% ogółu importu tego zboża, zaś z Niemiec sprowadzono 37,4 tys. t (12%).

W 2014 roku do Polski z UA zaimportowano oficjalnie 3 tys ton pszenicy, w tym roku 4,8 tys ton w pierwszym półroczu.

Łatwo bagatelizować komuś, kto ma pszenicę po 580 netto. U nas po 530 brutto

Kilku znajomych, co w tym roku obsieli 90% swojego areału kukurydzą, śmiało się  na wiosnę, że to głupota siać pszenicę jarą. Dziś jadą na tym samym wózku, cena kuku na lubelszczyźnie dramatycznie spadła.

Edytowany przez jahooo, 11 październik 2016 - 17:29.

#3127 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 11 październik 2016 - 19:43

Ceny pszenicy 2016
Witajcie
Dzisiejsze kwotacje GoodGrains
Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia
W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.
Pszenica 12.5 - 635pln czyli na porcie 665 cena październik, gęstość min. 76!!!
Żyto 505pln netto
Łubin 850pln netto
Groch 840-860 netto 
Bobik 700pln netto
Peluszka 720pln netto
Rzepak 1675netto loco gospodarstwo
Zainteresowanych zapraszam na priv
Przy większych ilościach cena do negocjacji.

#3128 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 11 październik 2016 - 19:48

Ceny pszenicy 2016

@jahooo ma trochę racji z tym zbożem z UA u nich jest to problem i to spory,

w ostatnim czasie u mnie PZL na mieszalni pasz dzień w dzień dwa-trzy auta na ukraińskich blachach-ciekawe po ki grzyb przyjeżdżają??W odwiedziny??

Nie dość,że ta swołocz zalewa nasz rynek pracy to jeszcze do spółki z niemiaszkami nas rolników wykończą

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3129 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 11 październik 2016 - 19:53

Ceny pszenicy 2016

To po ile mokra kukurydza w Lubelskiem? 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3130 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 11 październik 2016 - 20:11

Ceny pszenicy 2016

sołtys a co się dziwisz mieszalni że kupuje tańsze 

u mnie za pszenice paszową wołają 700 i każdy mi mówi że taniej to ci nikt nie sprzeda i się zdziwili jak przed moim domem stały tiry z Ukrainy do końca roku mam zapas taniej paszy dla kur i świń 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 11 październik 2016 - 20:18

Ceny pszenicy 2016

a czy ktoś pamięta jakie były przyczyny wzrostu cen pszenicy na przełomie 2007/08 ? i podobna sytuacja 2011/12/13

#3132 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 11 październik 2016 - 20:20

Ceny pszenicy 2016

Mówicie że pszenica z UA to nie problem? Hmm, ciekawe. Popytajcie co jest na autach ze słowacji. W moich okolicach codziennie rozładowują 10-14 łódek z pszenicą ukrańską.

#3133 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 11 październik 2016 - 20:20

Ceny pszenicy 2016

taniej no taniej.....ale ta firma to SPÓŁDZIELNIA i nazwa chociaż po winna do czegoś zobowiązywać ;)

A tak serio to mieszalnia płaciła zawsze najwyższą cenę w okolicy aż do teraz nie dość,że walą na cenie w dół to jeszcze z kasą zwlekają

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3134 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 11 październik 2016 - 20:38

Ceny pszenicy 2016

Mokra kukurydza , jeśli dobrze słyszałem , sporo poniżej 300zł i wszyscy kręcą nosem, że więcej nie dadzą, bo z Ukrainy i Słowacji ściągają dobry materiał już suchy. Ja nie mam qq, a u mnie jak ktoś ma problemy, to się nie przyzna. Za to polansować się nowym BMW w leasingu, to i owszem.

#3135 Share waldexx

waldexx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 październik 2016 - 21:01

Ceny pszenicy 2016

świata nie zmienimy  my nasze wozimy do Niemiec  i tez na świat , a wschód do nas ja już swoje słabsze kawałki gleby wydzielam po gospodarstwo Eko   i tnę koszty

#3136 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 październik 2016 - 21:53

Ceny pszenicy 2016

Ale panowie fantazjujecie nadal :) Wytłumaczcie mi w jaki sposób ukraiński TIR niby luzem może przywieźć zboże ? Przecież nie przejdzie odprawy celnej bo niby jak takie ziarno niby miało być zaplombowane ? a po drugie czy wyobrażacie sobie celnika który drutem sprawdza co jest w zbożu :) ( jak w filmie szukano cegieł na ciężarówkach z piaskiem ) Snujecie domysły i przez to się ośmieszacie . Następna sprawa to wciskanie kitu że jedzie z Ukrainy przez Słowację :) a jak już znajdzie się w Polsce to kierowca zamiast A4 wieźć w głąb w kraju to zawraca z podkarpackiego na wschód w lubelskie :) Wasze teorie właśnie nie trzymają się kupy , zwłaszcza kupy :) opowiadacie jakieś bajki o transportach nawet ze Słowacji  które widzicie i od razu stwierdzacie że to z Ukrainy więc się podzielcie po czym to poznajecie ? Napisane ma na łódce ? oznaczone pomarańczowym kwadratem "materiał niebezpieczny " , czy po prostu promieniuje :)  Jak dzieci . 

Co do kuku w lubelskim to cena rzeczywiście nie rewelacyjna bo wyjściowa z tydzień temu była 300 zł za tonę plus VAT przy 30 % wilgotności jak sucha to doliczenia  i tego ogólnie się trzymają ale gorzelnie tudzież cwaniacy płacą mniej . Tak więc szału nie ma jak zwykle podczas sezonu .

#3137 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 październik 2016 - 22:01

Ceny pszenicy 2016

Niestety kolego jestes w błedzie. Zboża woża takze najzwyklejsze plandeki, firanki w BB. Odprawa celna i Fito na granicy to pic na wode  wszystko przechodzi. jak maja podejrzenie to robia rentgena.  MIałem okazje kiedysc wiesc rzepak z RUS, kilka razy Len,  pszenice durum  do Lubelli wszytko w BB po 1t na plandece.  Wiec zapewne i pszenica tez jedzie z Ukrainy w ten sposób moze nie sa to olbrzymie ilosci    ale cos napewno wszystko robija sie o kase jesli sie to bedzie opłaciło to beda ciagnac róznymi sposobami i tyle..

#3138 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 11 październik 2016 - 22:10

Ceny pszenicy 2016

Biały fito nie sprawdza towarów rolnych w imporcie. spożywkę sprawdza sanepid i standaryzacja (WIJHARS), natomiast paszówkę sprawdza weterynarz i standaryzacja (WIJHARS)

#3139 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 11 październik 2016 - 22:10

Ceny pszenicy 2016

To niby jak wytłumaczysz że na lubelszczyźnie pewien , nazwijmy go handlarzem waży u mnie tygodniowo kilkadziesiąt łódek z pszenicą która jest pszenicą ukraińską i słowacką (nie doszukujcie się teorii spiskowej, że duży a nie ma wagi - wagę ma tylko  mu przebudowę wjazdów robią i po ulewach ma problem z wjazdem dopóki robót ne skończą). 

Mało tego - mam propozycję wynajęcia silosów na przechowywanie /przeładunek pszenicy (i nie jest to polska pszenica). 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3140 Share doropkiewicz

doropkiewicz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 12 październik 2016 - 07:23

Ceny pszenicy 2016

zbożez ukrainy jest sprzedawane, nie chcą się z tym rzucać w oczy handlujący, czy to polacy czy ukraincy, żeby nie wywoływać zbędnych komentarzy, nia dała ukrainie możliwośc sprzedaży zbóż i korzystaja z tego