Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3601 odpowiedzi na ten temat

#3021 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:30

Ceny pszenicy 2016

Ceny pszenicy jakie uzyskałem: 

620 zł netto, gęstość 74,8 białko 14,3 gluten 31.6

600 zł netto, gęstość 73,2 białko 14,0 gluten 33,3

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 21:55
  •  

#3022 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:47

Ceny pszenicy 2016

Dzień dobry! Oferuję do sprzedaży zboża z Ukrainy. każdy rodzaj zboża w dobrej cenie, prośe napisać jaki rodzaj ziarna jest interesująca, aby omówić ceny i warunki dostawy. Pilna oferta - orkisz ukrainski EKOLOGICZNY obłuszczony lub nie 2,000 ton. sertyfikat, specyfikacja. cena 1130 PLN/tona. cena, warunki płatności i dostawy mogą być regulowani. kontakt po e-mail kolesnichenko1986@gmail.com lub Viber ‎+380970001442 po polsku,ukrainski,angelski. Pozdrawiam. 

Boże mój Boże za jakie grzechy jeszcze to tu się znalazło!!!!!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#3023 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:49

Ceny pszenicy 2016

bo mamy demokracje a nie dyktaturę lub socjalizm no i wolny rynek jak nie produkujesz tanio to wypadasz z rynku

Edytowany przez icek1, 13 wrzesień 2016 - 19:53.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Import hamuje ceny zbóż? zobacz »

•  

#3024 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:50

Ceny pszenicy 2016

Jak już pisałem robi się z tego forum tablica reklamowa i tyle. Pora się chyba rozglądać za innym forum bo tu komercja wszędzie a moderatorzy nie wiem gdzie....

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#3025 Share waldexx

waldexx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 19:56

Ceny pszenicy 2016

ktoś se jaja robi ale pszenica słowacka po 98euro  jest a litwa od 80 euro podobno znajomy mówił pasza oczywiście

#3026 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 20:07

Ceny pszenicy 2016

A mi znajomy mówił, że podobno upaińcy dopłacają, żeby od nich wziąć pszenicę.

#3027 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:24

Ceny pszenicy 2016

Dzień dobry! Oferuję do sprzedaży zboża z Ukrainy. każdy rodzaj zboża w dobrej cenie, prośe napisać jaki rodzaj ziarna jest interesująca, aby omówić ceny i warunki dostawy. Pilna oferta - orkisz ukrainski EKOLOGICZNY obłuszczony lub nie 2,000 ton. sertyfikat, specyfikacja. cena 1130 PLN/tona. cena, warunki płatności i dostawy mogą być regulowani. kontakt po e-mail kolesnichenko1986@gmail.com lub Viber ‎+380970001442 po polsku,ukrainski,angelski. Pozdrawiam. 

Wsadź sobie w d*p... te zboże ,takie ogłoszenie powinno być usunięte.Granda w biały dzień.

#3028 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 14:30

Ceny pszenicy 2016 No jak już zwykły Kowalski może kupić ukraińskie zboże to chyba czas żeby zmienić profil produkcji,powoli chyba trzeba myśleć o hodowli chomikow na skórki lub coś w ten desen bo szybko pojdziemy z torbami, no chyba że jakoś rząd sobie o nas przypomni choć nie ma w najbliższym czasie żadnych wyborów więc to płonna nadzieja
PS. Pewnie to kolejne konto firmowe gdzie ma się prawo reklamować do woli i jak to komu pasuje nie zwracając w żaden sposób uwagi na regilamin- moderatorzy prośba do was bo jest tego coraz więcej a ten przypadek jest szczególny bo ewidentnie godzi w nasze ineresy - interes Polskiego Rolnika, więc warto się zastanowić co ważniejsze jest kilka zł w kieszeni właściciela forum czy może dobro ogólne

Edytowany przez 20CBR12, 14 wrzesień 2016 - 14:38.

#3029 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 12:05

Ceny pszenicy 2016

@ SławaUKR 

Skoro już oferujesz zboże to może od razu przedstaw ofertę po ile i co . Od razu przedstaw ile kosztuje załadunek u Ciebie , transport do najbliższej bocznicy kolejowej , przeładunek na wagony , zapłacenie osiowego , transport do Polski , odprawa celna ,zapłacenie cła za wwóz na teren UE , badanie przez służby sanitarne , zapłacenie osiowego w Polsce , przeładunek w pryzmacie .  Do tego jak jeszcze uwzględnić konta do płatności , i zapłatę z góry za towar który nie ma żadnych gwarancji że nie zostanie cofnięty na cle to tak mogą sobie handlować tylko bogaci :) .

Jak się domyślam spróbowałeś handlować osobiście tą drogą tylko nie policzyłeś poprawki że po przywozie do Polski  handlarze wydymają Ciebie jak i Polskiego rolnika i zamiast kupić czekają aż obniżysz cenę o połowę bo dobrze wiedzą że osiowe leci i sprzedasz po kosztach transportu by nie dokładać :) . Niestety takie są fakty i kupić to jedno ale zbyć w Polsce  to już drugie i paradoksalnie to co dobija rolników w Polsce (zmowa cenowa handlarzy ) tak samo grzebie potencjalny import :)  

Następna zastanawiająca sprawa to gdzie te zboże jest przechowywane bo wedle wieści powielanych w Polskich mediach to na Ukrainie nie ma magazynów tylko bezpośrednio ładują na wagony i do Polski więc pytam skąd masz towar bo jest już po żniwach więc obecnie przechowujesz go w zbiornikach kombajnów by wyeksportować do Polski , może pryzmujesz pod chmurką a może zworkowałeś i trzymasz pod plandeką :) . Sorry za sarkazm ale informacje o tak utopijnym handlu rozbrajają i co najmniej popychają do takiej beki :) 

#3030 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 15:08

Ceny pszenicy 2016

Przedwczoraj wysłałem mu zapytanie na kilkaset ton zbóż, ale do tej pory nie ma odpowiedzi, także to jakiś troll.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3031 Share waldexx

waldexx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 20:18

Ceny pszenicy 2016

ale się podniecacie ktoś se jaja z was robi a wy się tu produkujecie ;)

#3032 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 10:16

Ceny pszenicy 2016 Co to nikt nie pisze o cenach, czy może mam bana za ostatnio odważne i pełne krytyki moje posty...?

#3033 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 19:22

Ceny pszenicy 2016 Ceny będą wysokie bo zboża jest mało zwłaszcza pszenicy konsupcyjnej i kukurydzy

#3034 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 20:04

Ceny pszenicy 2016 Pewnie masz racje np kukurydza mokra u mnie z odbiorem po 280 netto 30 % jest szansa ze podskoczy do 250 netto tak za jakiś tydzień dwa ...Cesena ciągle rośnie 2 tygodnie temu była po 330 netto...

#3035 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 21:34

Ceny pszenicy 2016

Ceny będą wysokie bo zboża jest mało zwłaszcza pszenicy konsupcyjnej i kukurydzy

zapomnij, człowieku, o czym Ty mówisz?? u mnie lepsi/ więksi gospodarze sprzedają teraz pszenicę o białku 13-16% po 550 netto, sam sprzedałem mniej niż połowę zbiorów która mi została bo większość wywiozłem w żniwa. jeśli-jeżeli cena podskoczy to 50zł/t max w moim regionie południowo-wschodnim, a u nas pszenicy dużo i dobrej, a że gdzies tam zalało, to już sciągają nie dosyć że cały czas z ua to idzie ze słowacji, węgier... mam nadzieję, że ci co to czytają i byli za dobrą zmianą to szlak ich traafi kiedyś w końcu..

#3036 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 22:10

Ceny pszenicy 2016 U mnie kuku 380 netto póki co jutro pierwsza idzie pod kosę

#3037 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 01:56

Ceny pszenicy 2016 Nasz Prezydent wczoraj na forum ONZ powiedział że Polska otwiera rynku dla Usa i Kanady i zgadzamy się na wolny handel bo rynek z Uk już otwarty ha ha Ponoć będziemy tam eksportować zboza ja osobiście jestem za nawet po wizę pujde by tam jechać tak tak do USA będę szukał kontrahentów ha ha Jednak dobra zmiana Mam służy
Dalej o tym myślę i nie mogę spać

#3038 Share Anetka1

Anetka1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 04:36

Ceny pszenicy 2016

ceny będą rosły bo rosna koszta produkcji muśle iż w styczniu kukurydza sucha będzie po 670 netto

#3039 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 06:40

Ceny pszenicy 2016

Niestety, ale koszta produkcji nie mają tu akurat znaczenia, cenę wyznacza podaż-popyt. Choćby teraz koszty produkcji wzrosły o 100% to nic to nie zmieni, może za kilka lat gdyby się okazało, że rolników nie stać na zakup środków i tym samym spadnie podaż. Niestety, rolnicy jako jedyny sposób na niskie ceny mają... zwiększenie produkcji. Niby to logiczne, ale co to powoduje? Obniżkę i koło się zamyka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3040 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 07:25

Ceny pszenicy 2016

Sytuacja taka już ma miejsce - patrz wieprzowina i włowina, powoli ceny idą w górę, bo na naszym rynku za dużo towaru nie ma, więc niemcy windują w górę ceny. Jakby jeszcze delikatnie euro poszło do góry, to będzie lament naszych zakładów mięsnych, że aj waj, a jak do tej pory łupili rolników na amen, to było cacy. Tak samo będzie ze zbożem, trzeba tylko poczekać. Jak nie będziemy mieli swojego, to nikt nam tanio nie sprzeda.