Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3618 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 06:23

Ceny pszenicy 2016 co udało mi się dowiedzieć. to to że w którymś porcie tną 50 zł na tonie za punkt gęstości a zadają 77 czyli masz 76.1to 47 zł. ucinaja. (info od handlarza z którym rozmawiałem )może to ktoś potwierdzić. ? druga sprawa czy ktoś słyszał o pszenicy paszowej i UA po 380 zł netto na granicy ? qutwa przecież to poniżej kosztów produkcji praktycznie jest jak na polskie warunki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 01:12
  •  

#2942 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 07:00

Ceny pszenicy 2016 Poniżej kosztów produkcji? A 550 to nie jest poniżej kosztow przy plonie 5-6 t/ha i nakladach z prawidłowo liczona amortyzacja?

#2943 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 09:10

Ceny pszenicy 2016

co udało mi się dowiedzieć. to to że w którymś porcie tną 50 zł na tonie za punkt gęstości a zadają 77 czyli masz 76.1to 47 zł. ucinaja. (info od handlarza z którym rozmawiałem )może to ktoś potwierdzić. ? druga sprawa czy ktoś słyszał o pszenicy paszowej i UA po 380 zł netto na granicy ? qutwa przecież to poniżej kosztów produkcji praktycznie jest jak na polskie warunki .

Wątpię by tam mieli pszenicę miękką. Tam pszenica paszowa może być z powodu porośnięcia to i cena adekwatna. W każdym bądź razie ile tej paszowej przyjedzie? Z resztą na całą UE jest przydział 2mln i jak twierdzicie przemyt który nawet niech by wynosił 1 mln co daje łącznie 3mln, przy czym Francja szacuje spadek plonów o minimum 10mln.  Więc zboże z UA nie pokryje nawet  w 1/3 obniżki plonów samej francji.  gdzie D gdzie PL, gdzie H?

Ja to myślę że na granicy UA może można kupić a i za 20 dolarów tonę zboża. Tylko pytanie kto te zboże by chciał, może tylko drób ekologiczny, mówię wam świetnie wcina białe robale wyklute na podłożu ze zboża zamoczonego w wodzie w zacienionym miejscu.

50 t pszenżyta po 530 netto u mnie na placu. Wschód PL. Po między W-wa a Lublin. A wy dalej wierzcie w tą bajeczkę o UA. Ona na rolników działa jak tekst na dzieci ,,jedz po za drzwiami cygan stoi i ci zabierze,, tak też: ,,sprzedawaj tanio, bo na granicy ukraińskie jeszcze tańsze stoi i ci zabierze rynek zbytu którym jestem ja kupujący,,

Z pszenżytem też ciekawa historia, duża firma kupowała. Ale przy oględzinach, ee panie zboże będzie tanie, za miesiąc z UA pełną parą będziemy ciągnąć. Dobra zabrali próby wycenili na 520 netto. Ja się zastanawiałem czy sprzedawać czy nie, trwało to kilkanaście dni. Mija 2 tyg. dzwonię do nich, mówię cześć firma no dobra może bym sprzedał ale po 530. Oni chwila pomyślimy, 10min mija tel dobra 530 na kiedy auta mamy podstawiać? A ja se myślę uf.., udało mi się, jeszcze tylko 2 tyg zostało do pełnej pary ściągania z UA zboża, udało mi się sprzedać w rozsądnych pieniądzach. :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 11:04

Ceny pszenicy 2016

kto tyle płaci za pszenzyto? u mnie pszzenica paszowa w tej cenie

Rolnik z powołania :-)

#2945 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 11:56

Ceny pszenicy 2016

Są firmy które znacznie więcej płacą z pszenżyto ale one są daleko na zachodzie. Niemniej jednak od ciebie z podkarpacia jak byś sobie wynajął transport to myślę że na takiej firmie wraz te 500zł/t netto by ci zostało.

#2946 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 18:25

Ceny pszenicy 2016

500 za pszenżyto to jeszcze nie tak źle. powiedz ile u Ciebie pszenica

Rolnik z powołania :-)

#2947 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 18:59

Ceny pszenicy 2016

O pszenicę się nie orientowałem. Ale to nie jest u mnie tylko w świecie i teraz trzeba tak się dogadać aby chcieli w tej cenie odebrać ;)

Jakościowa myślę że trzyma ogólnoświatowe trendy czyli słabo. Na razie zboża paszowe to jedna wielka nie wiadoma. Kury drogie, mleko ma drożeć, świniaki zdrożały a zboża w PL nie ma. Jakieś statki przypływają coś zabierają, z ukrainy można kupić nie wiele i nie wiadomo co, bo tam płacisz dolary masz towar (albo i nie masz) a jak masz to nie wiadomo jaki ziemie na ogół dobre to i pszenica parametry z powodu samej ziemi ma wysokie, ale czy z grzybem czy porośnięte to jedna wielka loteria i firmy paszowe same nie wiedzą co z tym fantem zrobić. Nikt nie obniża ceny na paszowe, ale i nikt nie chce się wychylić aby publicznie podnieść ceny bo wywołało by to wielką lawinę a nikt nie wie czy ta lawina będzie potrzebna czy nie, czy popyt na pasze wzrośnie czy nie?

#2948 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 19:55

Ceny pszenicy 2016

Witajcie

Wysypał mi się rolnik z kontraktu, dlatego potrzebuję 500ton pszenicy 12,5białka, gestość min. 77 wilgotność max 14,5 oferuję loco port 700pln netto lub na gospodarstwie 675pln netto, max 100 km od gdy/gda.

Pozdrawiam

Edytowany przez MarcinBrzozowski, 26 sierpień 2016 - 20:05.

#2949 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 20:07

Ceny pszenicy 2016

To wszystko o czym piszesz @damianzbr to prawda, do tego trzeba dodać fakt, że nikogo nie interesuje rzeczywistość. Wszystkim rządzą informacje robione na zlecenie, raporty robione na zlecenie. We wczorajszym raporcie IGC (International Grains Council), po którym na giełdach zagościł czerwony kolor, można wyczytać, że w 2015 roku Polska zebrała ok 11 mln ton pszenicy, natomiast szacują iż w 2016 jest to  10 mln ton. Różnica wynosi 9%. Gdybym ja w tym roku zebrał 9% mniej pszenicy niż w poprzednim skakałbym do nieba. Ręka w górę kto ma tak samo? Pewnie ta pszenica jara zrekompensowała spadek plonu, no i pewnie ten parametr jakim jest masa hektolitra był tak duży, że ta różnica w plonie wynosi jedynie 9% . Wreszcie prawdopodobnie do tego doliczyli plon kukurydzy, którym została przesiana część ozimin.... Skala tej manipulacji jest gigantyczna.

Edytowany przez Albercik99, 26 sierpień 2016 - 20:08.

#2950 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 21:02

Ceny pszenicy 2016

Albercik dokładnie, manipulacja i nic po za tym ale niestety nie zmienia to faktu że cena będzie niska czy wysoka, bo my nie wiemy w którym kierunku i jak długo ta manipulacja będzie podążała.

Np. szanowny Marcin, nikt tego nie wie czy faktycznie rolnik się wyłamał, czy towaru brak a kontrakty z arabem trzeba realizować. Towaru nie dowożą bo.... bo nie mają, bo nie wiedzą czy już sprzedać, bo czekają na cenę. I hasło z ust szanownego kolegi brzmiące w sposób:

,,panowie, dobra przyznają, potrzebuje towaru, tak z 500 ton na wczoraj, niech będzie moja strata podnoszę cenę na 700,,

myślicie że wywołałyby lawinę furmanek startujących na Gdańsk, czy raczej ciche szepty między sobą o tym żeby lepiej teraz nie sprzedawać bo cenę podnoszą?

Marcin oczywiście bez urazy że twój post posłużył jako przykład, nic do ciebie nie mam i nie twierdzę że kłamiesz. Po prostu idealnie na jego podstawie można było zobrazować możliwą manipulację.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 21:40

Ceny pszenicy 2016

na targowisku u jankesów cena pszenicy i kuku leci jak kamień w wodę, tak niskich cen (wyrażonych w usd) nie było od 20 lat

u nas kuku jest bardzo dużo i zapowiada się duży plon, więc cena może być niska; w wlkp pszenica ok 650zl

#2952 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 23:27

Ceny pszenicy 2016

A gdzie ten duży plon się zapowiada? Bo u mnie pszenica też wyglądała obiecująco, dopóki kombajn nie wjechał. Centrum Polski. Takie dywagacje to zostaw tym spekulantom.

#2953 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 12:42

Ceny pszenicy 2016

Moja pszenica wyglądała pięknie - zebrałem około 55% tego co w zeszłym roku (areał identyczny). Jęczmień jary plonował na poziomie 2 t z ha. 

Jechałem ostatnio A1 nad morze i tam była jeszcze masa nie zebranego zboża. Nie wiem - może niektórzy lubią się chwalić, może u nich hektar ma 20000m2, ale to co ja widziałem to na moje oko nawet 3 t/ha nie rokowało. Natomiast kukurydze wyglądają ładnie.

#2954 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 16:05

Ceny pszenicy 2016

lubelskie a nawet roztocze żyje z uprawy malin ale jako hobbysta mam parę ha ornego to miałem pszenice i z 2 ha przywiozłem 2 szóstki (arkadja natula)  cena na skupie 53 zł paszowa 

#2955 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 27 sierpień 2016 - 18:37

Ceny pszenicy 2016

Przyczepa szóstka nic nie mówi, bo jeśli jest bez zakładek to możesz mieć na niej 4-4,5- tony, czyli bida jak na wasze ziemie.

Z malinami od wczoraj zaczynają sobie pogrywać jak z pozostałymi płodami rolnymi. Cena u mnie 4,5 za kg I i 4 zł za II. W dwa dni spadek o 0,5zł czyli 10%, a mają ambitne plany zejść grubo poniżej 4zł za kg jedynki.

#2956 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 28 sierpień 2016 - 19:59

Ceny pszenicy 2016

w jakiej cenie sprzedawaliście owies? ilości całosamochodowe. ja mam akurat gniady ale interesuje mnie też cena  zwykłego

#2957 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 18:10

Ceny pszenicy 2016 ja po 420 netto na początku sierpnia kilka ton gniadego i kilka białego

#2958 Share bezrobotny

bezrobotny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 06:22

Ceny pszenicy 2016

Witam a jaka jest cena rzepaku bo słyszałem o 1700 netto

#2959 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 30 sierpień 2016 - 06:31

Ceny pszenicy 2016

wczoraj puściłem jedno auto pszenicy. lokalny skup. 600 zł brutto konsumpcja. żal sprzedawać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 30 sierpień 2016 - 19:38

Ceny pszenicy 2016

Witam a jaka jest cena rzepaku bo słyszałem o 1700 netto

https://www.agrolok....cen-rzepaku.htm

Mniej więcej takie ceny dla orientacji. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....