Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3580 odpowiedzi na ten temat

#2901 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 18:06

Ceny pszenicy 2016
Witajcie
Dzisiejsze kwotacje GoodGrains
Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia
W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.
Pszenica 14- 650pln czyli na porcie 680 szybkie odbiory!!!
Pszenica 12.5 - 635pln czyli na porcie 665 cena wrzesień
Łubin 850pln netto
Groch 820-845 netto 
Peluszka 735pln netto
Bobik 730pln netto
Rzepak nowe zbiory oczywiście 1615netto loco gospodarstwo
Zainteresowanych zapraszam na priv
Przy większych ilościach cena do negocjacji.

Edytowany przez MarcinBrzozowski, 18 sierpień 2016 - 18:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 23:36
  •  

#2902 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 18:21

Ceny pszenicy 2016

Jest ssanie?

#2903 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 20:00

Ceny pszenicy 2016

cena ktorą dziś usłyszałem od agroloku 695 brutto przy 14 % bialka

ładna cena, u mnie niestety transport zjada różnice w cenie

Rolnik z powołania :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2904 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 18 sierpień 2016 - 20:38

Ceny pszenicy 2016

Elewator Strzelno płaci za pszenicę kons 630zł netto ,a jeszcze nie dawno płacili 590zł netto i twierdzili że mają zapasy do gwiazdki.

#2905 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 21:09

Ceny pszenicy 2016 Ukraina
http://polskaniepodl...krainskich-zboz

#2906 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 19 sierpień 2016 - 07:36

Ceny pszenicy 2016

Mnie to nie dziwi, wkońcu Kowal to ukrainiec z krwi i kości...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2907 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 12:15

Ceny pszenicy 2016

@Roxer  

Sami rolnicy napędzają się importem z UA  co nawet jest napisane w artykule przytoczonym przez ciebie "ale rolnicy są przekonani, że ten "biznes" rozwija się na dużo większą skalę" . To tylko rolnicza panika a nie podstawowe dane .  Ta cała panika jest tak przedstawiana jakby rolnicy byli nie czytaci nie pisaci  i muszą przyjąć jako pewnik że ma być taniej a wystarczy tylko zrobić zestawienie - 2mln ton z Ukrainy i tylko 11 mln ton mniej w samej Francji z powodu pogody . Dzisiaj  więcej się mówi o żniwach na Ukrainie niż wewnątrz UE :)

Następny przykład że ktoś miesza na górze a nie tylko sami rolnicy panikują . Myślę że sięga to nawet rządowych przydupasów skoro wielkie zmiany są wszędzie prócz rolnictwa . Np. w TVP  polecieli wszyscy którzy ukazywali "słuszną linię " i nikt się z redaktorami nie patyczkował ale o dziwo pozostawiono enklawę dotyczącą rolnictwa ?! Te same usłużne ratlerki szczekają w "słusznej " sprawie i Kurskiemu nie przeszkadza . Najwidoczniej musi im się opłacać utrzymywanie takiego stanu . Ktoś zaraz zapyta co ma do tego państwo więc od razu tłumaczę ;

Średnio rolnicy dymani są na cenie około 100 zł na tonie ( w żniwa 500 zł tona po żniwach cena wraca 600 zł)  tak więc przy produkcji około 30 mln ton w Polsce 10 mln trafia do skupów podczas żniw . 10 mln ton razy (ukradzione )100 zł = 1 000 000 000 zł  na samej różnicy . W tym momencie państwo od tej kwoty na dzień dobry zarabia 23 % VAT czyli 230 mln zł  bo przecież skupy muszą te pieniądze jakoś obrócić a jak wiemy pieniądz w takiej skali nie jest trzymany pod materacem tylko pracuje w gospodarce .

Wnioski nasuwają się same że  niestety  dobra zmiana na pewno nie dla rolników a wręcz rolnicy będą finansować dobrą zmianę w kosztach swoich produktów .

Jedyne co możemy jako rolnicy zrobić to nie dawać się nabierać na propagandę znaczenia importu z UA który ma być tylko straszakiem służącym do obniżki cen a nie realnym zagrożeniem bo czym jest 2 mln z Ukrainy na całą UE ? kropelką a ceny spekuluje się jakby co najmniej 20 mln przemycono . 

NIE DAJMY SIĘ OSZUKIWAĆ CHOCIAŻ W TEJ SPRAWIE !

#2908 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 13:53

Ceny pszenicy 2016

troche blednie liczysz kolego

"W tym momencie państwo od tej kwoty na dzień dobry zarabia 23 % VAT czyli 230 mln zł"

podmioty skupujace maja tez koszty a wtedy to panstwo im musi oddac VAT od kosztow

"10 mln ton razy (ukradzione )100 zł"

ukradzione? jestes hipokryta czy nie znasz definicji kradziezy w kodeksie karnym?

ja rozumiem ze dzialalnosc podmiotow skupujacych jest czesto powodem frustracji ale taka postawa kolego zle reprezentujesz rolnikow bo zwyczajnie manipulujesz ludzmi w szkodliwy sposob.

#2909 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 14:05

Ceny pszenicy 2016

nie wiem, skąd na zboże nagle 23% VAT ? Ale ogólne założenie jest słuszne, wiele firm, kontrolowanych głownie  przez "kolesiów" z PSL/SLD robi niezły biznes, skupując w gorącym okresie żniw zboże po mocno zaniżonych cenach, przy biernej postawie ARRiMR oraz spółek celowych, które mają w teorii stabilizowac sytuację na rynku zbóż. To jest po prostu czyste złodziejstwo przy aprobacie rządu i polityków. 

Ktoś napisze, że 2mln ton zboża to niewiele, ale to zboże zalewa głownie ścianę wschodnia, gdzie zwyczajowo są najniższe ceny zboża. A myślę , że to więcej niż jest w stanie zebrać takie na przykład woj. lubelskie. Białoruś nas załatwia podsyłając chore dziki, a Ukraina - wątpliwej jakości zboże.

#2910 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 17:22

Ceny pszenicy 2016

to ze prywatne podmioty chca kupic jaknajtaniej to ok, ale w tym roku sprzedałem drozej w prywatne rece, bo elewarr płacił poprostu mniej, a to on powinien stabilizowac ceny na wysokim poziomie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2911 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 17:24

Ceny pszenicy 2016

O to mi właśnie chodzi, że Elewarr dołuje całkowicie ceny, w tym roku większość prywaciarzy płaci lepiej niż państwowe elewatory.

#2912 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 21:07

Ceny pszenicy 2016

nie wiem, skąd na zboże nagle 23% VAT ?

nie na zboze tylko na produkty ktore trzeba kupic aby handlowac tym zbozem np. paliwo.

#2913 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 21:53

Ceny pszenicy 2016

To teraz rozumiem, z wypowiedzi wprost to nie wynika.

Dodatkowym dojeniem rolników jest system VAT-u w rolnictwie i powszechności rolnictwa ryczałtowego - zyskuje na tym tylko budżet. Chyba nigdzie na świecie nie ma takiego systemu. Albo jest pełen VAT, albo go nie ma zupełnie w rolnictwie.

Giełda powolutku w górę za oceanem, bo ropa poszła w górę. Teraz czas na MATIF i ceny w kraju.

Edytowany przez jahooo, 19 sierpień 2016 - 21:56.

#2914 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 23:22

Ceny pszenicy 2016

530 netto pszenżyto u mnie w bramie, 70 km na wschód od warszawy co wy na to? Opychać teraz czy czekać jeszcze ze 2 - 3 tyg, bo i tak do października będę musiał coś opylić bo miejsca na kukurydzę w silosach brak.

#2915 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 06:44

Ceny pszenicy 2016

530 netto pszenżyto u mnie w bramie, 70 km na wschód od warszawy co wy na to? Opychać teraz czy czekać jeszcze ze 2 - 3 tyg, bo i tak do października będę musiał coś opylić bo miejsca na kukurydzę w silosach brak.

jak dla mnie cena wysoka

#2916 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 09:36

Ceny pszenicy 2016

U mnie za pszenicę płacą mniej, nie ma się co zastanawiać z tym pszenżytem, zwłaszcza, jak nie masz miejsca

#2917 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 11:53

Ceny pszenicy 2016

To teraz rozumiem, z wypowiedzi wprost to nie wynika.

Dodatkowym dojeniem rolników jest system VAT-u w rolnictwie i powszechności rolnictwa ryczałtowego - zyskuje na tym tylko budżet. Chyba nigdzie na świecie nie ma takiego systemu. Albo jest pełen VAT, albo go nie ma zupełnie w rolnictwie.

Giełda powolutku w górę za oceanem, bo ropa poszła w górę. Teraz czas na MATIF i ceny w kraju.

w sumie kazdy rolnik moze korzystac z pelnego VATu. Wystarczy zlozyc jeden wniosek i bedzie sie rozliczal z VATu jak przedsiebiorca.

#2918 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 12:18

Ceny pszenicy 2016

vat w rolnictwie to nie to samo co rozliczanie sie jak firma

#2919 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 21 sierpień 2016 - 18:53

Ceny pszenicy 2016

nasze zboza wymogi a z ukrainy biora wszystko gorsze jak nasze na pasze ida a daja na konsumpcje. Cena owsa 350 to jakis zart, na dzień dzisiejszy mam oferte owies 530 brutto, paszowy lubin 800netto, pszenzyto paszowe 550, jęczmień paszowy 520 zyto 470 ceny netto sprzedałem zaledwie 9,5t zyta bo nie było gdzie zwalic.
@yacenty jak Ty liczysz te koszty zwalania i zaladunku? sam tego nie robisz? zmijka, ssaco tloczaca posiadasz chyba?

kto tak płaci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2920 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 21 sierpień 2016 - 19:52

Ceny pszenicy 2016

O to mi właśnie chodzi, że Elewarr dołuje całkowicie ceny, w tym roku większość prywaciarzy płaci lepiej niż państwowe elewatory.

jako pierwsi upier****li ceny w żniwa z 600 do 550 w Rzeszowie i do tego mało kto ma parametry na konsumpcje, niby gęstości nie ma.  Pytałem dlaczego, taka zniżka ceny bo niby duże młyny im nie brały, baju baju, ,,dobra zmiana" coś mówiła o tym, że w elewarach będzie porządek bo ma to być ostoją ceny w żniwa i chyba na tym się skończyło na obietnicach...

Każdy ma nas w czterech literach...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)