Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7451

Dziś jestem w szoku posłuchałem jak to maja plon po 12 t pszenicy z 1 ha , że opłaca się spszedawać i po 50 zł . To ja kur....a jarej mam o 5t do  6 t jak moi sosiedzi maja zimową  po 8 t wszystko zależy od roku a tu taki artykuł... że ma 1 6 t pszenicy...

 

 

http://bioagris.pl/filmy-warzywniczo-sadownicze-blogerow/rolnictwo/E8ALWgU9mP4/182/?gclid=CJmZ0synqNACFWYq0wodfQIN7A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

dlatego nie rozumiem tych co biora pole w dzierżawe bez dopłat

 

Nikt teraz nie odda tobie dopłaty. Sam mam wyrwane 6 ha 50/50 i to wszystko. 

Jaki los będzie  Polskiego rolnictwa, pszenica z Ukrainy zalewa , proso w Polsce o połowe tańsze bo z ukrainy, jak by tego mało to 

Rosja: Rosyjski producent drobiu otrzymał certyfikat na eksport do UE  

Kurczaki .Wykonczą teraz fermy drobju a to pociagnie zasobą cenę pszenicy kokurydzy i typ... Teraz Amerka jak dogada się z rosja zniesa cła to my padniemy całkiem , czarno ja to widzę wszystko...

 

Idz szukaj suchej gałęzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Trawnik w ostatnich kilku latach robia sobie jaja niedosc ze cena smieszna to wala na parametrach jak moga a wszystko prawdopodobnie ze elewar wykupil holender

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

ja w poniedziałek robiłem wywiad cenowy pszenżyto 560 netto
pszenica 650 konsumpcja netto
rzepak 1760 plus dopłatą za czystość i wilgotność ponizej 9 netto
kukurydza 585
z gospodarstwa Wielkopolska całosamochodowo
wiodący posrednicy
inny kupujący
1815 rzepak na styczeń Fermy Woźniak tylko nie znam firmy więc nie wypowiadam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Zna ktoś ceny pszenżyta w kuj-pom? Ilości całosamochodowe. Mam propozycje po 610 brutto

ceny netto:

GOLPASZ - 520

AGROSIEĆ CHEŁMNO - 530

TD AGRO GOLUB-DOBRZYŃ - 540

AGROLOK - 560

Ceny w agrosieci i agroloku sprzed tygodnia. Reszta to ceny wczorajsze.

A tu masz jescze kontakt do Agriplusa:http://pasze.agriplus.pl/agri-plus-pasze/wspolpraca/skup-zboz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbszon    0

Witam. Czy handlował ktoś z Was z firmą Agronowak z Wrześni dostępną pod adresem www.agronowak.p l? Firma godna polecenia czy raczej nie? Wiem że powinienem pisać w temacie o podmiotach skupowych, ale niestety tam żadnej odpowiedzi nie dostałem, a widzę żę temat z cenami pszenicy jest bardziej aktualny więc może tutaj ktoś udzieli mi jakiejś odpowiedzi. Od siebie dodam, że jak dzwoniłem do tej firmy to za pszenicę konsumpcyjną oferowali 620zł/t netto oczywiście przy odpowiednich parametrach.


John Deere 4240 i ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na podlasiu we wszystkich firmach pszenżyto 525brutto, a pszenica paszowa 590brutto.

Babka z agroloku daje mi za pszenice 610 z placu, ktoś tutaj handlował z tą firmą ? Kierowca niby ma przyjechać z wagami najazdowymi na jedną oś, ale nie wiem czy ufać takiej wadze. Ogólnie jakie macie opinie o obsłudze tej firmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    77

Dziś miałem tel.z firmy drobiu wozniak i dawaja mi 1845 zł netto za rzepak.nie wiem czy sprzedać czy jeszcze czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

Dziś miałem tel.z firmy drobiu wozniak i dawaja mi 1845 zł netto za rzepak.nie wiem czy sprzedać czy jeszcze czekać?

 

Wszyscy dzwonią i szukają rzepaku,1845 zł to już jest ładna cena ,ale dopiero mamy listopad i radził bym nie spieszyć się ze zbytem,no chyba że kasa potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A zwłaszcza dlatego, że to co widziałem podczas ostatniej wycieczki po PL nie napawa optymizmem. Ruszając ze wschodu na zachód, w Sieradzu skończyły się widoki pięknych zbóż oraz rzepaków. W opolskim, oraz Jeleniej górze to nie wiem co było gorsze zboża czy rzepaki. W sumie mógł bym to określić w ten sposób, zboża były tragiczne a rzepaki nadawały się do zaorania. Nie znam się na rzepaku i nie wiem czy on ma wielką siłę regeneracyjną ale fioletowy po pół pól wypadło / nie powschodziło/ czy coś zżarło. Roślinki malutkie z dali widać czerń pięknych urodzajnych gleb a nie zieleń rzepaku...

 

Chociaż w Łódzkim trzeba przyznać piękna kapusta i zboża dywanik zielony. Jednak tylko w Łódzkim. Ciekawe jak Lubelszczyzna i pomorze?? No i szwaby. Ale jak Wrocław leży to podejrzewam że szwaby też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Na Lubelszczyznie rzepaki piękne i zasiane jest 25 % więcej niż lat ubiegłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spokojnie kiła pokazuje już swoje ogniwa i inę gady też może na żniwa będzie po 2 tys tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego przynajmniej raz w tygodniu jestem w Niemczech i powiem tak jak patrzę na spichlerz tego kraju czyli pola w okolicy Magdeburga to śmiać mi się chce bo często widać tam sprzęt na polu za 150 tys € + a efekty w tym roku jak i u nas w Wielkopolsce w tym roku, czyli kiepskie no ale zobaczymy jak dalej się ułoży pogoda w tym sezonie może jeszcze rośliny nadrobia co straciły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 700pln czyli na porcie 730 cena grudzień/listopad, gęstość min. 78!!!

Pszenica 12.5 - 675pln czyli na porcie 705 cena grudzień/listopad, gęstość min. 77!!!

Pszenica z niską gęstością 640pln netto FCA

Rzepak 1785netto loco gospodarstwo grudzień

Rzepak nowe zbiory 1625pln netto!!!

Pszenica 12,5 nowe zbiory 685pln netto!!!

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 700pln czyli na porcie 730 cena grudzień/listopad, gęstość min. 78!!!

Pszenica 12.5 - 675pln czyli na porcie 705 cena grudzień/listopad, gęstość min. 77!!!

Pszenica z niską gęstością 640pln netto FCA

Rzepak 1785netto loco gospodarstwo grudzień

Rzepak nowe zbiory 1625pln netto!!!

Pszenica 12,5 nowe zbiory 685pln netto!!!

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji

Cześć. Miałem już przyjemność handlować z Waszą firmą, wsio ok. Tylko zastanawiam się po co wstawiasz tyle wykrzykników?

 

Rzepak ADM Górki 1796 netto, nowe zbiory 1650 netto.

 

Ampol-Merol 12,5 670netto gospodarstwo, nowe zbiory 700 netto gospodarstwo.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Prachett mawiał, że oso­by używające więcej niż 3 wyk­rzyk­ników lub py­taj­ników to oso­by z za­burze­niami włas­nej oso­bowości.

 

A ceny pszenicy wreszcie ruszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

cargill Ropczyce woj podkarpackie, pszenica 575 netto bialko pow. 12.5 poc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj