Polecane posty

lukihah    5

Na takim kawałku sąsiad posiał pilgrim'a i może później zwierze go nie niszczą ale za to teraz nadrabiają ;)

A ja bym kupił owies gęstość pow 50 daje dobrą cenę ^^

 

Napisz ile potrzebujesz i ile dajesz? Ewentualnie poniżej 50 gęstość też Cie interesuje? Jestem z PCT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Panowie strona z notowaniami rzepaku barchart przestała działać od tygodnia. Macie podobną stronę aby można było co jakiś czas spojrzeć jak wygląda obecnie kurs rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Grego rozumiem że badania były w tym samym miejscu robione? Mnie to ciągle strasznie wkurza że ziarno z jednego pola na każdej ciężarówce ma inne parametry jakos chyba nigdy się z tym nie pogodze...

Żyto 470netto

Owies 500 netto lokalny hodowca trzody jakoś mi się nie spieszy ze sprzedażą...

 

Zawiozłem próbkę do młyna gdzie nie badają białka i u nich bez potrąceń 600 netto dają, tylko sporo dalej, ale 30 złoty na tonie to sie opłaca gnać. Zaczekam do grudnia chyba, chociaz wątpie czy cena wzrośnie.

 

Ile za jęczmień płacą, bo znajomy che kupić?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj poszło 28t konsumpcji do lokalnego młyna pow. Jasło cena 550 plus vat. Nie licząc dopłat czy przy plonie 6t/ha coś zostanie??? bardzo wątpliwe...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Panowie strona z notowaniami rzepaku barchart przestała działać od tygodnia. Macie podobną stronę aby można było co jakiś czas spojrzeć jak wygląda obecnie kurs rzepaku.

Napisz matif raps to ci wyskoczy  ,po Polsku,bo nie każdy zna jezyki ,jak ja chodziłem do szkoły to tylko ruski uczyli

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Dzisiaj poszło 28t konsumpcji do lokalnego młyna pow. Jasło cena 550 plus vat. Nie licząc dopłat czy przy plonie 6t/ha coś zostanie??? bardzo wątpliwe...

dlatego nie rozumiem tych co biora pole w dzierżawe bez dopłat


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Piszę matif raps wyskakuje niby barchart a tam lipa. Coś może poprawiają. Świetnie wszystko było przedstawione. Co do języka rosyjskiego. Też się go trochę uczyłem, bardzo lekki język w nauce m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Piszę matif raps wyskakuje niby barchart a tam lipa. Coś może poprawiają. Świetnie wszystko było przedstawione. Co do języka rosyjskiego. Też się go trochę uczyłem, bardzo lekki język w nauce m

To napisz  www.kaack-terminhandel.de wtedy napewno wyskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7451

Jaki los będzie  Polskiego rolnictwa, pszenica z Ukrainy zalewa , proso w Polsce o połowe tańsze bo z ukrainy, jak by tego mało to 

Rosja: Rosyjski producent drobiu otrzymał certyfikat na eksport do UE  

Kurczaki .Wykonczą teraz fermy drobju a to pociagnie zasobą cenę pszenicy kokurydzy i typ... Teraz Amerka jak dogada się z rosja zniesa cła to my padniemy całkiem , czarno ja to widzę wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

chłop jest od roboty a ile ma zarobić to już ustalają inni taka jest historia i rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Mamy dwa wyjścia

Pogodzić się z tym i patrzyć co się dzieje

Lub próbować coś tu zmienić, poprzez organizowanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Głową mury nie przebijesz nie mamy minimalnych szans by ten układ zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Głową mury nie przebijesz nie mamy minimalnych szans by ten układ zmienić

 

Znaczy się wolisz stać i się patrzyć.

Może powtarzam może i marne szanse są na to aby ograniczyć import zboża do kraju. To może powalczmy o środki do produkcji z importu, przecież są tańsze.

U mnie jakościówka na wymianę (na nawóz) 620 brutto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

na układy nie ma rady co byś nie zrobił jesteśmy za mali na ten układ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

icek1 niestety ale masz rację. dostaniemy tyle na ile nam pozwolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj