Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 12.5 - 635pln czyli na porcie 665 cena październik, gęstość min. 76!!!

Żyto 505pln netto

Łubin 850pln netto

Groch 840-860 netto 

Bobik 700pln netto

Peluszka 720pln netto

Rzepak 1675netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@jahooo ma trochę racji z tym zbożem z UA u nich jest to problem i to spory,

w ostatnim czasie u mnie PZL na mieszalni pasz dzień w dzień dwa-trzy auta na ukraińskich blachach-ciekawe po ki grzyb przyjeżdżają??W odwiedziny??

Nie dość,że ta swołocz zalewa nasz rynek pracy to jeszcze do spółki z niemiaszkami nas rolników wykończą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sołtys a co się dziwisz mieszalni że kupuje tańsze 

u mnie za pszenice paszową wołają 700 i każdy mi mówi że taniej to ci nikt nie sprzeda i się zdziwili jak przed moim domem stały tiry z Ukrainy do końca roku mam zapas taniej paszy dla kur i świń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a czy ktoś pamięta jakie były przyczyny wzrostu cen pszenicy na przełomie 2007/08 ? i podobna sytuacja 2011/12/13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Mówicie że pszenica z UA to nie problem? Hmm, ciekawe. Popytajcie co jest na autach ze słowacji. W moich okolicach codziennie rozładowują 10-14 łódek z pszenicą ukrańską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

taniej no taniej.....ale ta firma to SPÓŁDZIELNIA i nazwa chociaż po winna do czegoś zobowiązywać ;)

A tak serio to mieszalnia płaciła zawsze najwyższą cenę w okolicy aż do teraz nie dość,że walą na cenie w dół to jeszcze z kasą zwlekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Mokra kukurydza , jeśli dobrze słyszałem , sporo poniżej 300zł i wszyscy kręcą nosem, że więcej nie dadzą, bo z Ukrainy i Słowacji ściągają dobry materiał już suchy. Ja nie mam qq, a u mnie jak ktoś ma problemy, to się nie przyzna. Za to polansować się nowym BMW w leasingu, to i owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldexx    0

świata nie zmienimy  my nasze wozimy do Niemiec  i tez na świat , a wschód do nas ja już swoje słabsze kawałki gleby wydzielam po gospodarstwo Eko   i tnę koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Ale panowie fantazjujecie nadal :) Wytłumaczcie mi w jaki sposób ukraiński TIR niby luzem może przywieźć zboże ? Przecież nie przejdzie odprawy celnej bo niby jak takie ziarno niby miało być zaplombowane ? a po drugie czy wyobrażacie sobie celnika który drutem sprawdza co jest w zbożu :) ( jak w filmie szukano cegieł na ciężarówkach z piaskiem ) Snujecie domysły i przez to się ośmieszacie . Następna sprawa to wciskanie kitu że jedzie z Ukrainy przez Słowację :) a jak już znajdzie się w Polsce to kierowca zamiast A4 wieźć w głąb w kraju to zawraca z podkarpackiego na wschód w lubelskie :) Wasze teorie właśnie nie trzymają się kupy , zwłaszcza kupy :) opowiadacie jakieś bajki o transportach nawet ze Słowacji  które widzicie i od razu stwierdzacie że to z Ukrainy więc się podzielcie po czym to poznajecie ? Napisane ma na łódce ? oznaczone pomarańczowym kwadratem "materiał niebezpieczny " , czy po prostu promieniuje :)  Jak dzieci . 

 

Co do kuku w lubelskim to cena rzeczywiście nie rewelacyjna bo wyjściowa z tydzień temu była 300 zł za tonę plus VAT przy 30 % wilgotności jak sucha to doliczenia  i tego ogólnie się trzymają ale gorzelnie tudzież cwaniacy płacą mniej . Tak więc szału nie ma jak zwykle podczas sezonu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Niestety kolego jestes w błedzie. Zboża woża takze najzwyklejsze plandeki, firanki w BB. Odprawa celna i Fito na granicy to pic na wode  wszystko przechodzi. jak maja podejrzenie to robia rentgena.  MIałem okazje kiedysc wiesc rzepak z RUS, kilka razy Len,  pszenice durum  do Lubelli wszytko w BB po 1t na plandece.  Wiec zapewne i pszenica tez jedzie z Ukrainy w ten sposób moze nie sa to olbrzymie ilosci    ale cos napewno wszystko robija sie o kase jesli sie to bedzie opłaciło to beda ciagnac róznymi sposobami i tyle..


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Biały fito nie sprawdza towarów rolnych w imporcie. spożywkę sprawdza sanepid i standaryzacja (WIJHARS), natomiast paszówkę sprawdza weterynarz i standaryzacja (WIJHARS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

To niby jak wytłumaczysz że na lubelszczyźnie pewien , nazwijmy go handlarzem waży u mnie tygodniowo kilkadziesiąt łódek z pszenicą która jest pszenicą ukraińską i słowacką (nie doszukujcie się teorii spiskowej, że duży a nie ma wagi - wagę ma tylko  mu przebudowę wjazdów robią i po ulewach ma problem z wjazdem dopóki robót ne skończą). 

 

Mało tego - mam propozycję wynajęcia silosów na przechowywanie /przeładunek pszenicy (i nie jest to polska pszenica). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zbożez ukrainy jest sprzedawane, nie chcą się z tym rzucać w oczy handlujący, czy to polacy czy ukraincy, żeby nie wywoływać zbędnych komentarzy, nia dała ukrainie możliwośc sprzedaży zbóż i korzystaja z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chodziło mi o weterynarza, a kierowcy róznie to nazywaja jeden mówi weterynarz drugi fito  i tak napisałem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sołtys a co się dziwisz mieszalni że kupuje tańsze 

u mnie za pszenice paszową wołają 700 i każdy mi mówi że taniej to ci nikt nie sprzeda i się zdziwili jak przed moim domem stały tiry z Ukrainy do końca roku mam zapas taniej paszy dla kur i świń 

 

To ile wyniosła cię tona już pod domem? 700zł to zapewne kupowanie na worki; pod koniec sierpnia handlarze na rynku chcieli po 750zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Kukurydza mokra 350 netto

Wipasz Międzyrzec

 

podkarpacie kuku mokra 280 netto odbiór z pola


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja kupuje tylko luzem nie chce mi się nosić worków 

płaciłem po 520 zł z dostawą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

ja pszenicę w workach sprzedaję po 600zł. Tylko sprzedanie tak całego zapasu zajmie mi rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Mi zasypali 2 silosy(400 ton)pszenicą - domyślam się że ukraińską,  leci na kurniki i młyny w okolicy. Za dużo mnie to nie interesuje bo tylko wynająłem im magazyny ale musi im się opłacać skoro płacą 27 zł netto z każdą tonę (ważenie, zrzut, przechowanie do 14 dni i zasyp). 

 

W umowie zagwarantowane że zwiozą conajmniej 4 tysiące ton.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jakże to tak zboże z kontrabandy w swoich silosach za Judaszowe srebrniki przechowujesz :P :P :P nie boisz się że Ci jakie świństwo sprowadzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj