Polecane posty

Pajej    231

cena ktorą dziś usłyszałem od agroloku 695 brutto przy 14 % bialka

ładna cena, u mnie niestety transport zjada różnice w cenie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Elewator Strzelno płaci za pszenicę kons 630zł netto ,a jeszcze nie dawno płacili 590zł netto i twierdzili że mają zapasy do gwiazdki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mnie to nie dziwi, wkońcu Kowal to ukrainiec z krwi i kości...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3367

@Roxer  

Sami rolnicy napędzają się importem z UA  co nawet jest napisane w artykule przytoczonym przez ciebie "ale rolnicy są przekonani, że ten "biznes" rozwija się na dużo większą skalę" . To tylko rolnicza panika a nie podstawowe dane .  Ta cała panika jest tak przedstawiana jakby rolnicy byli nie czytaci nie pisaci  i muszą przyjąć jako pewnik że ma być taniej a wystarczy tylko zrobić zestawienie - 2mln ton z Ukrainy i tylko 11 mln ton mniej w samej Francji z powodu pogody . Dzisiaj  więcej się mówi o żniwach na Ukrainie niż wewnątrz UE :)

Następny przykład że ktoś miesza na górze a nie tylko sami rolnicy panikują . Myślę że sięga to nawet rządowych przydupasów skoro wielkie zmiany są wszędzie prócz rolnictwa . Np. w TVP  polecieli wszyscy którzy ukazywali "słuszną linię " i nikt się z redaktorami nie patyczkował ale o dziwo pozostawiono enklawę dotyczącą rolnictwa ?! Te same usłużne ratlerki szczekają w "słusznej " sprawie i Kurskiemu nie przeszkadza . Najwidoczniej musi im się opłacać utrzymywanie takiego stanu . Ktoś zaraz zapyta co ma do tego państwo więc od razu tłumaczę ;

Średnio rolnicy dymani są na cenie około 100 zł na tonie ( w żniwa 500 zł tona po żniwach cena wraca 600 zł)  tak więc przy produkcji około 30 mln ton w Polsce 10 mln trafia do skupów podczas żniw . 10 mln ton razy (ukradzione )100 zł = 1 000 000 000 zł  na samej różnicy . W tym momencie państwo od tej kwoty na dzień dobry zarabia 23 % VAT czyli 230 mln zł  bo przecież skupy muszą te pieniądze jakoś obrócić a jak wiemy pieniądz w takiej skali nie jest trzymany pod materacem tylko pracuje w gospodarce .

Wnioski nasuwają się same że  niestety  dobra zmiana na pewno nie dla rolników a wręcz rolnicy będą finansować dobrą zmianę w kosztach swoich produktów .

Jedyne co możemy jako rolnicy zrobić to nie dawać się nabierać na propagandę znaczenia importu z UA który ma być tylko straszakiem służącym do obniżki cen a nie realnym zagrożeniem bo czym jest 2 mln z Ukrainy na całą UE ? kropelką a ceny spekuluje się jakby co najmniej 20 mln przemycono . 

NIE DAJMY SIĘ OSZUKIWAĆ CHOCIAŻ W TEJ SPRAWIE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

troche blednie liczysz kolego

"W tym momencie państwo od tej kwoty na dzień dobry zarabia 23 % VAT czyli 230 mln zł"

podmioty skupujace maja tez koszty a wtedy to panstwo im musi oddac VAT od kosztow

 

"10 mln ton razy (ukradzione )100 zł"

 

ukradzione? jestes hipokryta czy nie znasz definicji kradziezy w kodeksie karnym?

 

ja rozumiem ze dzialalnosc podmiotow skupujacych jest czesto powodem frustracji ale taka postawa kolego zle reprezentujesz rolnikow bo zwyczajnie manipulujesz ludzmi w szkodliwy sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

nie wiem, skąd na zboże nagle 23% VAT ? Ale ogólne założenie jest słuszne, wiele firm, kontrolowanych głownie  przez "kolesiów" z PSL/SLD robi niezły biznes, skupując w gorącym okresie żniw zboże po mocno zaniżonych cenach, przy biernej postawie ARRiMR oraz spółek celowych, które mają w teorii stabilizowac sytuację na rynku zbóż. To jest po prostu czyste złodziejstwo przy aprobacie rządu i polityków. 

Ktoś napisze, że 2mln ton zboża to niewiele, ale to zboże zalewa głownie ścianę wschodnia, gdzie zwyczajowo są najniższe ceny zboża. A myślę , że to więcej niż jest w stanie zebrać takie na przykład woj. lubelskie. Białoruś nas załatwia podsyłając chore dziki, a Ukraina - wątpliwej jakości zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to ze prywatne podmioty chca kupic jaknajtaniej to ok, ale w tym roku sprzedałem drozej w prywatne rece, bo elewarr płacił poprostu mniej, a to on powinien stabilizowac ceny na wysokim poziomie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

O to mi właśnie chodzi, że Elewarr dołuje całkowicie ceny, w tym roku większość prywaciarzy płaci lepiej niż państwowe elewatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

nie wiem, skąd na zboże nagle 23% VAT ?

 

nie na zboze tylko na produkty ktore trzeba kupic aby handlowac tym zbozem np. paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

To teraz rozumiem, z wypowiedzi wprost to nie wynika.

Dodatkowym dojeniem rolników jest system VAT-u w rolnictwie i powszechności rolnictwa ryczałtowego - zyskuje na tym tylko budżet. Chyba nigdzie na świecie nie ma takiego systemu. Albo jest pełen VAT, albo go nie ma zupełnie w rolnictwie.

Giełda powolutku w górę za oceanem, bo ropa poszła w górę. Teraz czas na MATIF i ceny w kraju.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

530 netto pszenżyto u mnie w bramie, 70 km na wschód od warszawy co wy na to? Opychać teraz czy czekać jeszcze ze 2 - 3 tyg, bo i tak do października będę musiał coś opylić bo miejsca na kukurydzę w silosach brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

530 netto pszenżyto u mnie w bramie, 70 km na wschód od warszawy co wy na to? Opychać teraz czy czekać jeszcze ze 2 - 3 tyg, bo i tak do października będę musiał coś opylić bo miejsca na kukurydzę w silosach brak.

jak dla mnie cena wysoka


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

U mnie za pszenicę płacą mniej, nie ma się co zastanawiać z tym pszenżytem, zwłaszcza, jak nie masz miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

To teraz rozumiem, z wypowiedzi wprost to nie wynika.

Dodatkowym dojeniem rolników jest system VAT-u w rolnictwie i powszechności rolnictwa ryczałtowego - zyskuje na tym tylko budżet. Chyba nigdzie na świecie nie ma takiego systemu. Albo jest pełen VAT, albo go nie ma zupełnie w rolnictwie.

Giełda powolutku w górę za oceanem, bo ropa poszła w górę. Teraz czas na MATIF i ceny w kraju.

 

w sumie kazdy rolnik moze korzystac z pelnego VATu. Wystarczy zlozyc jeden wniosek i bedzie sie rozliczal z VATu jak przedsiebiorca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

vat w rolnictwie to nie to samo co rozliczanie sie jak firma


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

nasze zboza wymogi a z ukrainy biora wszystko gorsze jak nasze na pasze ida a daja na konsumpcje. Cena owsa 350 to jakis zart, na dzień dzisiejszy mam oferte owies 530 brutto, paszowy lubin 800netto, pszenzyto paszowe 550, jęczmień paszowy 520 zyto 470 ceny netto sprzedałem zaledwie 9,5t zyta bo nie było gdzie zwalic.

@yacenty jak Ty liczysz te koszty zwalania i zaladunku? sam tego nie robisz? zmijka, ssaco tloczaca posiadasz chyba?

 

kto tak płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

O to mi właśnie chodzi, że Elewarr dołuje całkowicie ceny, w tym roku większość prywaciarzy płaci lepiej niż państwowe elewatory.

 

jako pierwsi upier****li ceny w żniwa z 600 do 550 w Rzeszowie i do tego mało kto ma parametry na konsumpcje, niby gęstości nie ma.  Pytałem dlaczego, taka zniżka ceny bo niby duże młyny im nie brały, baju baju, ,,dobra zmiana" coś mówiła o tym, że w elewarach będzie porządek bo ma to być ostoją ceny w żniwa i chyba na tym się skończyło na obietnicach...

Każdy ma nas w czterech literach...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jako pierwsi upier****li ceny w żniwa z 600 do 550 w Rzeszowie i do tego mało kto ma parametry na konsumpcje, niby gęstości nie ma.  Pytałem dlaczego, taka zniżka ceny bo niby duże młyny im nie brały, baju baju, ,,dobra zmiana" coś mówiła o tym, że w elewarach będzie porządek bo ma to być ostoją ceny w żniwa i chyba na tym się skończyło na obietnicach...

Każdy ma nas w czterech literach...

w tym roku wszędzie problem z wyrównamiem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

vat w rolnictwie to nie to samo co rozliczanie sie jak firma

 

nikt tego nie napisal. A rozliczanie sie z vatu rolnika wyglada niemal tak samo jak rozliczanie sie z vatu firmy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Tylko sumy VAT mniejsze i nie zawsze jest z czego różnicę rozliczyć. VAT na towary z gospodarstwa 8% a na materiały - 23%. Trzeba mieć 3x większą sprzedaż niż koszty, aby VAT wyszedł na zero. Dodatkowo wejście na VAT oznacza conajmniej przez pierwsze 2 lata nękanie przez US i kontrole na każdym kroku, bo z góry traktują cię jak złodzieja. Termin płatności tez od razu wpada na 30 dni dla VAT-owca, a zazwyczaj jeszcze dłużej. Normalnie, same profity. Jak doliczyć jeszcze czas tracony na księgowość - normalnie rarytas.

 

OGŁOSZNIE
Od dnia 12.08.2016r Elewator zbożowy Zamojskich Zakładów Zbożowych Sp. z o. o. w Zamościu ze względów technologicznych,czasowo wstrzymuje przyjęcie zbóż

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

nie na wszystkie materialy jest VAT 23%. Poza tym jest wybor. Kazdy moze wybrac czy chce czy nie.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

 

Tylko sumy VAT mniejsze i nie zawsze jest z czego różnicę rozliczyć. VAT na towary z gospodarstwa 8% a na materiały - 23%. Trzeba mieć 3x większą sprzedaż niż koszty, aby VAT wyszedł na zero. Dodatkowo wejście na VAT oznacza conajmniej przez pierwsze 2 lata nękanie przez US i kontrole na każdym kroku, bo z góry traktują cię jak złodzieja. Termin płatności tez od razu wpada na 30 dni dla VAT-owca, a zazwyczaj jeszcze dłużej. Normalnie, same profity. Jak doliczyć jeszcze czas tracony na księgowość - normalnie rarytas.

 

OGŁOSZNIE

Od dnia 12.08.2016r Elewator zbożowy Zamojskich Zakładów Zbożowych Sp. z o. o. w Zamościu ze względów technologicznych,czasowo wstrzymuje przyjęcie zbóż

 

ja jestem na vacie i sobie chwale skarbówka mi płaci ksiegowa rozlicza a ja sie ciesze. 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj