Polecane posty

Ansja    747

Zboza tansze,przez pogode deszczowa,bo jakosc gorsza.u mnie juz 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ta ocena parametrów jest tylko po to żeby cenę zbić. I tak upieką z tego bułki i tak, kwestia ulepszaczy. Dwa albo trzy lata temu nie chcieli kupić mojej pszenicy bo uwaga, miała za wysokie parametry... To nie żart...

 

Wracając do tematu to w tamtym tygodniu wywoziłem pszenice do lokalnego skupu po 565 netto. Dwa razy robiona próba bo chciałem ich sprawdzić i za każdym razem inny wynik. Nabierane z jednej przyczepy, z tego samego miejsca, a wynik różnił się mocno. Za tą słabszą próbkę dawali 540 netto, a za ta drugą 565. Powtarzam za to samo zboże...

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AF_Joanna   
Gość AF_Joanna

W lubuskim różnie. Skup PHU Agroimpex z Dobiegniewa: 

Pszenica Paszowa – 570 zł/t a konsumpcyjna 610 – 640 zł/t

W Grodzisku Wielkopolskim  (firma Frankiewicz) pszenica paszowa: 550–570 zł/t, konsumpcyjna 590–630 zł/t a w Agro-Biznesie pszenica paszowa po 590 zł/t.

 

Firma Frankiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

eh sie podniecacie

zboże nie jest jednolite.

najprostszy przykład, mam miernik z młynkiem. wynik różni się od ilości zboża w mierniku!!! Czasem jest tak ze masz pełną miarkę ziarna i podaje wilgotność np 14.5 a jak odsypiesz 20-30% to wilgotnosc sie zmienia i pokazuje albo 14 albo 15 :)

Tak więc wszystko jest zmienne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

podlaskie powiat bielsk-podlaski

ellewar konsumpcja 620 netto (gestośc 78,op 260,białko 12,5 ,gluten 25

zwyczajna (jak kiełbasa w sklepie) 555netto

paszowa 520 chyba

 

moja nie wytrzymała gestosci 73,opadania w jednym ze składów,i wilgotności tez najwcześniej w poniedziałek koszone 17% zaproponowali 555zl netto ,podziekowałem

 

pojechałem 3km dalej i sprzedałem po 603netto i wszystkie parametry oprócz gestosci w normie były aha tam gdzie w elewarze było 17% w parcewie było 14,8% także jeżeli ktoś czyta z moich okolic to omijac elewar szerokim łukiem. drugi skład wilg też 2% niżej niż w elewarze, opadanie wyszło też lepiej 271 i 290 zamiast 260i 229 szok !!!! białko i gluten się zgadzały co 0,1%

 

Elwarr to straszne dziadostwo. Już od paru ładnych lat tam nie sprzedają. Czasami mają cenę podstawową wyższą od innych, ale co z tego jak zawsze są potrącenia i cena leci bez wzgledu jaki towar się sprzedaje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ta ocena parametrów jest tylko po to żeby cenę zbić. I tak upieką z tego bułki i tak, kwestia ulepszaczy. Dwa albo trzy lata temu nie chcieli kupić mojej pszenicy bo uwaga, miała za wysokie parametry... To nie żart...

 

Wracając do tematu to w tamtym tygodniu wywoziłem pszenice do lokalnego skupu po 565 netto. Dwa razy robiona próba bo chciałem ich sprawdzić i za każdym razem inny wynik. Nabierane z jednej przyczepy, z tego samego miejsca, a wynik różnił się mocno. Za tą słabszą próbkę dawali 540 netto, a za ta drugą 565. Powtarzam za to samo zboże...

gdzie woziłeś?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Panowie, wszyscy z okolicy wożą do lokalnego młyna (Proboszczowice k. Warty), jednego razu, próba elegancka, gluten 30, białko 13%, zjeżdżam z wagi, a podchodzi młynarz i mówi, że gónwo go obchodzą wyniki, pszenica mu śmierdzi i on jej nie weźmie.

Poszedłem do sklepu, kupiłem 0,7, od razu uśmiech na twarzy i na rampę z pszenicą. Od tamtej pory oczywiście tam nie wożę, ale niestety nie wiem, czy nie jem bułek z ich mąki.

 

ps. oczywiście pszenica nie śmierdziała, żeby nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

lubelskie, powiat chełmski firma JANSZ-POL aktualne ceny:

pszenica 530-600 brutto

pszenżyto, jęczmień  450 brutto

żyto 430 brutto

owies 350 brutto

nie dość, że ceny niskie to i waga też sprytna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Spotkał się już ktoś z was z dopisywaniem parametrów na wydrukach(tzn.długopisem)? W naszym rejonie brakuje gęstości i ten parametr został dopisany. Białko 13,5, gluten 30, sedymentacja 47, a gęstość poniżej 70. To celowa zagrywka?

Dodam, że cena to aż 480 netto :-D. Chyba pszeniczkę przechowam, bo podejrzewam że za parę miesięcy zaczną szukać glutynu i może cena nieco drgnie

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    11

Spotkał się już ktoś z was z dopisywaniem parametrów na wydrukach(tzn.długopisem)? W naszym rejonie brakuje gęstości i ten parametr został dopisany. Białko 13,5, gluten 30, sedymentacja 47, a gęstość poniżej 70. To celowa zagrywka?

Dodam, że cena to aż 480 netto :-D. Chyba pszeniczkę przechowam, bo podejrzewam że za parę miesięcy zaczną szukać glutynu i może cena nieco drgnie

Nie,

białko, wilgotność, gluten i sedymentacja to są parametry z jednego urządzenia (najczęsciej inframatica) a gęstość robi się na innym urządzeniu stąd dopisywanie długopisem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

U nas robią tylko gęstość
99proc pszenicy jej nie łapie i idzie na kosz paszowy
Jak łapie gęstość to dopiero robią próbę właściwa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Dzięki gerardpolska. To jak myślicie, że jak skończą się żniwa, to dalej będą szukać gęstości? Oddajecie w takiej cenie czy myślicie że coś podskoczy? Jak tak dalej pójdzie, to tylko Ci co skosili przed deszczami będą mieć konsumpcję, czyli niewielki procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Coś zaczyna się dziać... Cefetra od wczoraj do góry 25 zł za 12,5 i gęstość 76 675 zł loco port. Ampol Merol 620 ale gęstość zjechał z 76 na 74...
Ja jeszcze pół godziny i po żniwach...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Dzięki gerardpolska. To jak myślicie, że jak skończą się żniwa, to dalej będą szukać gęstości? Oddajecie w takiej cenie czy myślicie że coś podskoczy? Jak tak dalej pójdzie, to tylko Ci co skosili przed deszczami będą mieć konsumpcję, czyli niewielki procent.

Wywiozłem wszystko

Nie wierze ze podskoczy na tyle żebym zarobił na rozładunek izaladunek i przechowywanie w ryzykownym magazynie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

lubelskie, powiat chełmski firma JANSZ-POL aktualne ceny:

pszenica 530-600 brutto

pszenżyto, jęczmień  450 brutto

żyto 430 brutto

owies 350 brutto

nie dość, że ceny niskie to i waga też sprytna :)

 

waga faktycznie sprytna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@yacenty, Ty to inna baja. Uprawiasz ziemię, bo to Twoje hobby, więc lata Ci to, za ile sprzedasz... 10 zeta w tą, czy w tamtą nie robi różnicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Dla 10zl gra nie warta świeczki. U nas role pierwszoplanowa gra gęstość której tak jak ktoś pisał wcześniej rzadko kto się załapie. U mnie było 75 i 30zl na tonie w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Niech się tylko skończą żniwa, to za taką pszenicę z gęstością 75 będą całować po piętach. Mało tego jak na polach porośnie jeszcze trochę to i na gęstość nikt nie będzie patrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14- 645pln czyli na porcie 675 cena wrzesień

Pszenica 12.5 - 630pln czyli na porcie 660 cena wrzesień

Łubin 850pln netto

Groch 810-840 netto 

Peluszka 735pln netto

Bobik 730pln netto

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1615netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

nasze zboza wymogi a z ukrainy biora wszystko gorsze jak nasze na pasze ida a daja na konsumpcje. Cena owsa 350 to jakis zart, na dzień dzisiejszy mam oferte owies 530 brutto, paszowy lubin 800netto, pszenzyto paszowe 550, jęczmień paszowy 520 zyto 470 ceny netto sprzedałem zaledwie 9,5t zyta bo nie było gdzie zwalic.
@yacenty jak Ty liczysz te koszty zwalania i zaladunku? sam tego nie robisz? zmijka, ssaco tloczaca posiadasz chyba?


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14- 650pln czyli na porcie 680 szybkie odbiory!!!

Pszenica 12.5 - 635pln czyli na porcie 665 cena wrzesień

Łubin 850pln netto

Groch 820-845 netto 

Peluszka 735pln netto

Bobik 730pln netto

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1615netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj