Polecane posty

Pajej    231

Pszenica paszowa 480zł

Jęczmień paszowy 450zł

Podkarpacie.U mnie wszystko idzie w magazyny,w grudniu spokojnie będzie po 580zł pszenica

 

Tak ,myślę że cena skoczy,bo tak jest co roku,w grudniu pewnie będzie po 580zł

po 500 netto spokojnie paszówke sprzedasz


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Max plon teratyn 560-600zł brutto. W zależności od parametrów. Na 600 trzeba gęstości 78 i białka 12.5 jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

W dużej części Polski deszcze nie pozwalają dokończyć zbiorów pszenicy - parametry będą słabe. Reszta Europy też miała problem z deszczami i pszenice nie mają parametrów. Ja bym powiedział że jakościowe zboże warto trzymać w tym roku bo może się okazać że paszówki jest od groma a jakościówka będzie miała cenę. Ja po cichu liczę że 12,5 już we wrześniu przeskoczy 650 netto na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66

Max plon teratyn 560-600zł brutto. W zależności od parametrów. Na 600 trzeba gęstości 78 i białka 12.5 jeśli dobrze pamiętam.

 

Przy większych partiach płacą 600 za 76 gęstość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Możesz powiedzieć gdzie płacą po te 560?

Arkadiusz Kasprzak

Majdan Kaweczynski.

Ale niewiem czy ta cena sie dlugo utrzyma bo do ciorta ludzi wozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Piast Lewkowiec i Fermy Drobiu Borowski mają tą sama cenę - 580zł netto. Przeznaczenie na paszę. Piast dosyć dokładnie bada próby (np. zanieczyszczenie grzybem, przytulia, szkodniki) a Borowski jedynie wilgotność.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

650 netto we wrześniu? chiałbym, bo mam pszenice o białku min 14 (pierwszy raz od lat), i pewnie 2/3 zbiorów sprzedaje teraz po 590netto, żal, ale ja mieszkam na wschodzie, idzie ze wschodu i będzie szło, czy oni se zrobią z białka 14 polskiego czy z 12 z ukrainy o wiele tanszego to wybór dla nich jest prosty, chyba nie ma jakichś przepisów regulujących to.. w zeszłym roku też miała być cena bo susza, i co? ja trzymam rzepak pare miesięcy, mam nadzieję, że chociaż na tym się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w tym roku z białkiem problemu większego nie ma, gorzej sprawa ma się z gęstością i opadaniem. Ludzie wożą po 15 białka na pasze.... U nas max po 600 netto za konsumpcje i niby na zachodzie...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Sprzedam 50 ton jęczmienia woj lubelskie miejsc Piaski jakieś oferty ?

 

Odezwj sie na PW, do Ciebie wiadomości wysłać nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

http://www.rolpetrol.com.pl/wiadomosci/2016/08/03/ciecie-zboz-i-cennikow/

Czytałem ten artykuł ze 4 razy i nadal go nie rozumiem - jak można samemu sobie przeczyć. GUS podaje, że teoretycznie w tym roku zbiory będą o około 5% lepsze niż rok temu (gdy naprawdę były bardzo dobre), a wszyscy dookoła mówią głośno o tym, że zbiory będą słabe i to o około 10-20% szacunkowo mniejsze niż średnia z ostatnich 3 lat. Zbiory rzepaku w UE są mniejsze o około 15-20% niż zakładano. Z pszenicą jakościową są problemy. A tu Elewarr twierdzi ża ma zapasy zbóż z ubiegłego roku i nie może zaproponować lepszej ceny za zboże. 

Zbliża się termin ustalania stawek dopłat PLN/Euro i nagle dziwnym trafem złotówka się umacnia. To wszystko śmierdzi mi jakąś dziwną polityką naszego rządu. Dziwnym trafem to głownie wieś poparła rządzące ugrupowanie, to teraz ma jeszcze go sponsorować ?

 

Ciekawe, kiedy wszelkie agencje rzeczywiście zajmą się nielegalnym sprowadzaniem wątpliwego zboża z Ukrainy, bo już się tym zaczyna interesować służba sanitarna z Niemiec , Francji i Holandii. Może to doprowadzić do czasowego zawieszenia obrotu z naszym krajem zbożem i jego przetworami. Nasza służba sanitarna sama przyznała, że pociągi z Ukrainy badane są tylko wyrywkowo i jeśli "istnieje jakieś uzasadnione podejrzenie", czyli w rzeczywistości są poza wszelką kontrolą - ile tego wjeżdża, jaka jest jakość towaru i czy mieści się to w kontyngencie. Celnicy rozkładają ręce, bo w ramach otwartej wojny z ministerstwem puszczą wszelkie g... do kraju, aby pokazać, kto tu rządzi. Dlatego jestem za jak najszybszą likwidacją tej służby i powstaniem jednolitej administracji skarbowej, bo to, co się dzieje ze zbożem, przemytem paliw i wirtualnym reeksportem, to pokazuje, że celnicy to wrzód na 4 literach tego kraju, państwo w państwie.

 

U mnie ostatnio stagnacja z cenami, ale o spadkach już nikt nie mówi. Argument o zbożu z Ukrainy rolników może co najwyżej rozśmieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ciekawe co robi Izdebski i inne związkowe satelity PiS-u.  Ceny spadły na pysk, a tu cisza, ogólne zadowolenie, żadnych blokad i protestów nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak byłem ostatnio na ua to widziałem wielką zieloną górę, jak spytałem co to jest to usłyszałem że u nich tak przechowuję się zboże. A później zdejmuje warstwę zielska i wilgoci i ląduje na wagony. A lhs to z pocałowaniem w rękę przesypuje na auta z firmy na c...., co ma udziały w portach. W tym kraju chyba nigdy nie będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

A jednak chyba coś się na górze dzieje, ze strony ZZZ:

 

 

Od dnia 04-08-2016 Elewator Zamojskich Zakładów Zbożowych Sp. z O.o. kupuje pszenice na zapasy własne wyłącznie od rolników indywidualnych i grup producenckich

 

Czyżby afera ze zbożem z Ukrainy zataczała kolejny krąg ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

U mnie 450 ton pszenżyto

 

cz ty widziałes 450 ton pszenżyta ? gdzie byś to schował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj