Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marian2011    113

Ja sieję pszenżyto i owies bo na to mam stałych kupców ,pszenicy sieję mało 1 ha dla kur i sąsiadów i nie liczę kosztów ,jaki nakład liczycie na hektar pszenicy ,jeden zadawala się 4 tonami inny jak ma 7 ton to klęska ,słowem jaka cena pszenicy abyście mieli zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pajej biorą 570 chyba plus vat.

masz nr do nich? Chyba najlepsza cena w okolicy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie a jak z Opadaniem u Was u nas w Pomorskiem nie mamy opadania i idzie na paszówke mimo iz Bialko 15 i dobry gluten .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie opadanie w normie, nawet gestosc w miare, ale białko słabe i gluten złej jakości. Choć kto wie co teraz będzie, ponieważ od tygodnia pada deszcz.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Wszyscy narzekają na ceny, tylko Ministerstwo Rolnictwa twierdzi, że sytuacja na rynku zbóż jest dobra...  http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/mrirw-na-rynku-zboz-nie-jest-zle,65920.html  Jak to się PiS-owi zmienił punkt widzenia w zależności od punktu siedzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Opadania nie badałem ale białko na poziomie 12.5-13.5 gęstość ~81 gluten 26.7-29.2 umowę mam podpisaną na białko 12.5 także nie powinno być źle...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja białko badałem w jednym punkcie to miało 11,5, a w innym 12,5..., oczywiście ta sama próbka. Gluten niby pokazało 35, ale co z tego jak złej jakości i młyn w ogóle nie weźmie, choć bierze od bodaj 22

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

hehhe. "Ocenia się, że pomimo gorszych niż w roku ubiegłym warunków zimowania i wegetacji plony rzepaku mogą być zbliżone do ubiegłorocznych" - tona na hektarze mniej niż w zeszłym roku także rzeczywiście plony zbliżone... :D

 

U mnie ceny bez zmian. Rzepak 1600netto. pszenica 560-570 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

U mnie w śląskim pszenica 47 netto. Ale owies jest też w tej samej cenie. mam 6 ha owsa i liczę na jakieś 25 t więc niema się co zastanawiać i będę sprzedawać po 47 netto. a pszenicy mam 5 ha i też 25t powinno być bo nie jest źle ale pszenica niech czeka na lepsze czasy. Nie wierzę w to że mamy duże zapasy i pełne magazyny po suszy w tamtym roku oraz mrozie i suszy w tym roku. według mnie jest zmowa kupujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

WLKP jeszcze nie wykoszone 50% w okolicy a magazyny prawie pełne już ,przymrozki susza nic nie daje ,ludziska ładują szalone dawki nawozów ,opryski ,nie liczą kosztów tego ,a potem stękają że ceny małe ,ale jak do 10 ton wyciągają z ha to ceny małe skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

cos duzo kobiet w tym watku sie udziela czyzby panowie żniwowali a kobiety sie nudziły


Pszenica 470 + vat. A ludzie mówią, że jak sypie 4t/ha to max.

koleżanko poróżnij skrzynke PW


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

WLKP jeszcze nie wykoszone 50% w okolicy a magazyny prawie pełne już ,przymrozki susza nic nie daje ,ludziska ładują szalone dawki nawozów ,opryski ,nie liczą kosztów tego ,a potem stękają że ceny małe ,ale jak do 10 ton wyciągają z ha to ceny małe skupu

Po tych przemrożeniach 10 ton ,podziel przez dwa ,czasmi 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Przed zniwami jak zawsze zboze drogie, a gdy wszyscy ruszaja do skupow to ceny ida w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

10 ton ze słomą i dwoma tonami ziemi z ha

co niektórych trzeba blokować za takie bzdury i zero wiadomości do tematu

dolnośląskie koło legnicy cena 560 z vatem konsumpcja, 540 paszówka.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

10 ton z ha razem z przyczepą.. Fajne "kocopoły".
@AF_Joanna - masz nieaktualne info, bo młyn Zbrosławice aktualnie nie kupuje pszenicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jest masę rolników co pisze że w okolicach 10 ton mają i spokojnie wierzę  im ,mają gleby 1-2 klasy to wcale nie bardzo trudno takie plony mieć ,u nas głównie 3-5 klasa ziemi co widzę po sobie sąsiadach 7 ton to właściwie norma ,ok 9 ton też mają przy max nawożeniu ochronie gospodarze co wkładają masę kasy ale plon mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

10 ton to nic nadzwyczajnego jak się na fachową wiedze  ale tu wiekszośc takiej nie ma i ma po 3- 5 ton z ha mimo iż stosują nawożenie i ochronę na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Przed zniwami jak zawsze zboze drogie, a gdy wszyscy ruszaja do skupow to ceny ida w dol.

przed tymi zniwami miałaś drogie zboze? pytanie drugie popatrz na ceny we zniwa ubiegłego roku i na wiosne tego roku. ceny zblizone choć te we zniwa troche lepsze


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Jest masę rolników co pisze że w okolicach 10 ton mają i spokojnie wierzę  im ,mają gleby 1-2 klasy to wcale nie bardzo trudno takie plony mieć ,u nas głównie 3-5 klasa ziemi co widzę po sobie sąsiadach 7 ton to właściwie norma ,ok 9 ton też mają przy max nawożeniu ochronie gospodarze co wkładają masę kasy ale plon mają

Mogą kasy ładować ile wlezie, ale jak nie ma opadów, to o wysokich plonach można pomarzyć. I nie pomoże 1-2 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj