Polecane posty

Aroo22    325

Kapka Tarnogród lubelskie ceny netto 530,560,580 zł w zależności od parametrów. 

 

Tylko przy próbie mówią cenę a na drugi dzień jak się zawiezie to znajdą coś aby obniżyć.  

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Wczoraj do młyna koło krakowa sprzedałem po 480 prosto z pola 20 ton. 2,5 ha plon niższy jak w zeszłym roku ale głównie mi chodziło o słomę pod warzywa i zbyt wiele nie inwestowałem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Kapka Tarnogród lubelskie ceny netto 530,560,580 zł w zależności od parametrów. 

 

Tylko przy próbie mówią cenę a na drugi dzień jak się zawiezie to znajdą coś aby obniżyć.  

We wtorek  była jeszcze po 610 netto, po południu obniżyli na 580. Mega kolejki przed młynem.

 

Ferma drobiu w Bidaczowie 580 brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to bardziej opłaca sie dac do kurnika niz Kapce za najniższa cene, ale dobrze że kapka bierze, tylko gdzie kolejki sie pomieszcza, tam jest ciasno?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Nie szukaj chociaż suchej gałęzi.

 

 

@TOREZ podpisałeś kontrakt z Ziarn-Pol'em na wrześień? Kiedy według ciebie zacznie ruszać coś w górę? 

 

Nie podpisałem jak na razie żadnego kontraktu na zboża.

Wczoraj zaczęliśmy kosić pszenicę ozimą Tonacja, która najlepiej przezimowała w gospodarstwie, jak na razie plonu nie ważyłem, bo ziarno wilgotność 17,9% i przestaliśmy ja kosić. Najsłabsza franz wilgotność 13,5% plon 4,4 t/ha.

Rzepak kontraktowałem po 1700 netto z Kruszwicą ale  transport po mojej stronie. Na 300 ton. Pozostała ilość leżakuje w magazynie. Średni plon rzepaku ozimego wyniósł dokładnie 2,95 t/ha.

 

Co do zapasów w elewarze czy też pozostałych dużych magazynach składowych, to te zboże owszem może tam jeszcze leży, ale to już jest zboże sprzedane tylko jeszcze kontrahent nie odebrał towaru.

Poza tym sprytni pośrednicy zrobili nagonke na cene podając przy tym, że Czechy, Słowacja i Ukraina zasypie zbożem Polskę oraz naszego Polskiego ziarna jest pod dostatkiem. Ale nie chcą się Nam przyznać, że mają podpisane sporo kontraktów z odbiorem ziarna, i chcą kupić jak najtaniej o ile jest to możliwe, żeby wygenerować spoore zyski ze sprzedaży. Nie od dziś Polskie firmy ściągają zboże od naszych sąsiadów, przecież to żadna nowość. Ale żeby zalało nas ziarno z byłych republik radzieckich to nie dajcie sobie kitu wcisnąć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Kapka Tarnogród lubelskie ceny netto 530,560,580 zł w zależności od parametrów. 

 

Tylko przy próbie mówią cenę a na drugi dzień jak się zawiezie to znajdą coś aby obniżyć.  

 

U Kapki tak niestety jest. Jedziesz z próbą. Niby wszystko ok a jak wieziesz transport to już nagle brakuje parametrów. Nie jeden juz to przerabiał.

 

Pszenica paszowa do 14 % wilgotności u Pękali 500 zł brutto tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Jak ktoś przeinwestował i ma nóż na gardle, to pewnie tak. U mnie mimo 500 netto w skupie kolejka, głownie na kredyty nawozowe i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

kujawy paszowa 660 brutto...tu się rolnika w bambucho nie robi.. było kilka dni nawet 680...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Dzisiejsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 30pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

W dalszych lokalizacjach cena uzależniona od kosztów transportu.

Pszenica 14 - 650pln czyli na porcie 680pln

Pszenica 12.5 - 640pln czyli na porcie 670pln 

Pszenżyto 500netto FCA

Łubin 880-905pln netto

Groch 800-820pln netto 

Peluszka 700-720pln netto

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1600netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

U Kapki tak niestety jest. Jedziesz z próbą. Niby wszystko ok a jak wieziesz transport to już nagle brakuje parametrów. Nie jeden juz to przerabiał.

 

Pszenica paszowa do 14 % wilgotności u Pękali 500 zł brutto tona.

 

Heh panie... U nas w dużym PZZ ludzie czasem po 2-3 razy ustawiali się w kolejką z ta samą przyczepą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Pomorskie powiat człuchowski. Żyto 440-470 netto pszenżyto 530 netto jęczmień 510 netto pszenica paszowa 610 konsumpcja 650 netto. Lubin 900. Ogólnie na razie badanie rynku przez skupiających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

u nas za pszenice młyn płaci max 600 netto za gluten 28...

Ceny masakra na lubelszczyźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Ja chciałbym pszenicę paszową po 600zł/t,u mnie pewnie w skupie 500zł/t,ale ja naszczęście ładuje wszystko w magazyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Dzisiaj poszło niecałe 11 ton pszenicy, wilgotność 12,3 wielkopolskie cena bez vat 580, czyli z vatem około 620. Cena niezbyt satysfakcjonująca, ale co zrobić...

Edytowano przez cyprian1219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

elewarr Załęże 600 plus vat za konsumpcje, ktoś coś więcej płaci na Podkarpaciu??


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

elewarr Załęże 600 plus vat za konsumpcje, ktoś coś więcej płaci na Podkarpaciu??

a biora tam paszówke w razie jak nie wyjda parametry? bo po tym wczorajszym deszczu moze byc kicha.


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

a biora tam paszówke w razie jak nie wyjda parametry? bo po tym wczorajszym deszczu moze byc kicha.

 

pajej biorą 570 chyba plus vat.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AF_Joanna   
Gość AF_Joanna

Ceny pszenicy w woj. śląskim wahają się od 520 zł do 580 zł. 

Bieńkowice: 520 zł netto tona, konsumpcyjna: 550 netto

Zbrosławice-pszenica konsumpcyjna: 550-580 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Jaki to idiota placi za pszenic ę po 650 bo ja takiego nie mogę znaleść

Idiota to sprzedaje po 490 no chyba że komornik puka do drzwi i nie mam wyjścia. A kolega po ile sprzedał? O już pamiętam po 490.

 

Lubelskie dzisiaj załadowane 2 łódki po 630 netto - cena z umowy podpisanej w maju.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj