Polecane posty

winkelried    1

Panowie, proszę użytkowników jak i osoby mające wiedzę w temacie o opinie, informacje. Mianowicie planuje zakup ciągnika 115 - 130 km. Mam na oku Valmet / Valtra 8150 Mega. Napiszcie proszę jak z awaryjnością, jak z silnikiem, przede wszystkim skrzynią bo tutaj spotkałem się z negatywnymi opiniami, oraz ogólnie co o nim sądzicie. 

specyfikacja ciągnika który zanlazłem: 2001 rok, 6300 mth, pochodzenie: Niemcy, pracował w żwirowni.

Wiem, że temat Valmet seria 8xxx był już jednak nie ma tam zbyt wiele informacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ciekawe w którym miejscu tam masseya widziałeś??

Sam mam 6550 i jezeli ta 8150 to hitech to skrzynia jak i cały tył jak u mnie, przez znajomego kilka Valtr juz przeszło i z tego co z chłopakami rozmawiałem to co do  skrzyni to tarczki w jakiejś wymieniali koszt nie był jakoś kosmicznie duży.

Tylko jak ta valtra  to 200 rok i ok 70 tyś zł to jakoś dziwnie tanio no chyba że netto to już prędzej ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Te Valtry to twarde sztuki, znajomy trzymał ją do ponad 30tys mtg, przez ten czas robił chyba tylko półbiegi. Ciągnik duży, jako główny, one robiły dużo godzin, więc 6tys może ma, może nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacik21    1

Ogólnie te modela jak koledzy wyżej wspominają twardymi sztukami 6300mth i latała w żwirowni jeśli jeździła to skrzynia mogła być mocno obciążana jeśli chodziła na samym wałku WOM to za dużo skrzynia nie dostała. 

silniki twarde trzeba się starać żeby je zniszczyć przed 30 tys mth 

dużo osób kupuje tego rodzaju modele do pracy w lesie dobry skręt twarde i mają moc nie są zamulone 

wiadomo jak każdy ciągnik który pracuje to też się psuje 

skrzynia trochę je boli ale jak zrobisz od razu to w 10 tys netto się zmieścisz i latasz dalej

pompy paliwowe ale to przy większych przebiegach

ale tak to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

No ja pompę i wtryski robiłem i poszło 6 tyś ale w autoryzowanym serwisie standyne.
Winna było paliwo ale takiego już kupiłem. Od tamtej pory nie ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

no te remonty kosztują sąsiad robił remont skrzyni w Fendt 312 lsa części z korbanka to same części 12tys brutto a robocizna 2 tys a robiona była tylko 1i2 plus kilka łożysk,wodzik,oleje Lozysko wyciskowe tarcza sprzęgłowa jest jak nowa pomimo przebiegu 14000 godz a wina poprzedniego właściciela niski poziom oleji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas007    2

witam. koledzy tez sie zgladam za valtra 8050 lub 8150. to bedzie moj pierwszy ciagnik zagraniczny. prosze napisac jak najwiecej informacji  tych modelach....na co zwracac uwage. piszecie ze cena 70 tys to mało ale jak sie rozgladam po ogloszeniach to tak stoją. z gory dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

wszystko fajnie ale w razie awarii to trochę zaboli a nie lepiej nowy na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas007    2

Kolego czemu zaboli...co masz na myśli...jest cos awaryjnego w nich...?
Są niektóre z skrzyniami 50 km/h i takieby mnie interesowala bo dużo transportów mam i daleko pola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W porównaniu z np. jd czy fendtem to valtra jest taniocha w zakupie jak i w częściach, w porównaniu z ursusem to wiadome że ursus ma tańsze części ale jaka ich jest jakość teraz.

 

 

@co do tego linku to sprzedaje to diler valtry więc sprzęt jest na 100% dobry, nie to co kupują typowi handlarze

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Na pierwszy rzut oka Hi-Tech ma nowsze wnętrze- tak jak w serii T

Mega ma wnętrze z Valmeta i mechaniczny rewers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wnętrze pod koniec produkcji będzie takie samo. Różnica głównie to rewers elektrohydrauliczny w HiTech. jeśli rozpatrywac starsze roczniki to przód maski bedzie inny HiTech miał obwódkę dookoła lamp(takie jakby okulary) no i tak jak @kris14 napisał wnętrze będzie inne.

Była też w latach 90 seria Mega(wyższe modele) Tworzona przy współpracy z Steyrem i MF. One już łatwo będzie wizualne odróżnic bo kabinę mają praktycznie identyczną jak MF(różnica w detalach) no i skrzynia DynaShift.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KOSTEK12
      Witam,czy po zatrzymaniu ciągnika rewers mechaniczny powinien delikatnie zgrzytać ,oglądałem ostatnio Valmeta 6300 i właśnie tak się dzieje,nie jest to mocny zgrzyt ale jednak wyraźnie słychać, dodam że przerzuca się bez większych oporów
    • Przez Chłystek
      Witam. Czy ktos z użytkowników nowej Valtry próbował skonfigurować telefon z wyswietlaczem w traktorze i czy wgl sie da cos takiego zrobic?
    • Przez KOSTEK12
      Panowie mam prośbę,  potrzebuję fotki zamknięcia tylnej szyby w Valmecie serii 6000 chodzi o zrobienie fotki od środka.Dziękuję
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj