Kuba1212

Rozrusznik Renault

Polecane posty

Kuba1212    14

Witam. Chciałbym poznać opinię o rozrusznikach szybkoobrotowych dostępnych do Renault. W 75.14 padł rozrusznik, akumulator jest sprawny lecz przy mrozach nie potrafi nawet przekręcić. Po regeneracji rok temu sytuacja ponowiła się.

Zastanawiam się czy receptą na to nie jest kupno rozrusznika szybkoobrotowego. Co o tym sądzicie? 
Mam kilka typów.

http://allegro.pl/rozrusznik-renault-mwm-fendt-4-cyl-lub-6-cyl-zam-i5899246183.html

http://allegro.pl/nowy-rozrusznik-deutz-fl912-fl913-bf913-j-typ-i5612590603.html

 

http://allegro.pl/rozrusznik-z-reduktorem-renault-fendt-farmer-2l-gw-i5236493137.html

Jak one się sprawują, jak z niezawodnością? 

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jeśli jesteś pewien ze to wina rozrusznika a nie np kabli czy aku to taki rozrusznik jest dobrym rozwiązaniem, lecz za te pieniądze nic dobrego nie dostaniesz ja tam kiedyś do deutza kupiłem cos za 400zł nawet nazwy producenta nie było, podobno Włoski, na początku fajnie kręcił ale po roku zaczeło coś zgrzytać podczas kręcenia fakt że wtedy dużo odpalałem zimą ale to nie powód by się po roku rozleciał, jak już chcesz coś dobrego to lepiej dołożyć parę groszy i mieć pewnośc że sprzęt odpali

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Mam szybkoobrotowy 2,5 lat , i jestem zadowolony ( producent Iskra) . Silnik jest w dobrym stanie , krótko kręci i dlatego jest ok. Polecam tego gościa z pierwszej linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Kable i aku wyeliminowane, jakby rozrusznik był za słaby, uderzenie prądu jest duże że aż zaczyna się kopcić z połączeń. A ma ktoś może taki rozrusznik u siebie? Lub może jakiś polecić?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ktoś więcej może się wypowiedzieć? Ile one tak posłużą? Jak oceniacie markę Jubana, ma ktoś taki w ciągniku, najlepiej w renówce?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja bym sobie na Twoim miejscu zrezygnował z kupna tych rozruszników bo to badziewie działa do końca gwarancji i koniec z ich żywotnością. Moja propozycja to tak oddaj stary rozrusznik do regeneracji do dobrego warsztatu i niech go złoży na oryginalnych częściach które można zdobyć bez problemu i będzie Ci służył na lata a koszt regeneracji nie przewyższy na pewno nowego rozrusznika który jak wspomniałem nic nie jest wart. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Renault85-15TX

 

Problem w tym że już 2 regeneracje w ciągu 2 lat w nim były przeprowadzane, i tydzień jest dobrze, potem już się robią problemy. Raczej jest w nim już jakaś wada.

Dlatego chcę wymienić, a czytałem i słyszałem iż na tym szybkoobrotowym lepiej pali, więc się nad nim zastanawiam. 

 


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Kup czeski szybkoobrotowy , tylko musisz pamiętać żeby długo nie kręcił bo obudowa rozgrzeje się tak że zmieni kolor na fioletowy przestanie obracać silnikiem i będziesz narzekać że ten typ rozrusznika to lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj