Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno ciągnika sprowadzonego niezarejestrowanego od handlarza, jakie są opłaty?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michalkowalski115

michalkowalski115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 13:39

Witam. Otóż chciałem kupić ciągnik od handlarza (rolnik który ma swoją firmę handlowa), ciągnik jest sprowadzony i nie zarejestrowany , jego koszt to 49 tyś i do tego sprzedający mi dolicza 2 tys(wspominał coś o vacie) i mam od niego dostać fakturę , przetłumaczony dowód rejestracyjny, sam mam zrobić przegląd te wszystkie tablice zastępcze itp. I teraz pytanie gdy mu zapłacę te 51 tys to nie będę miał potem naliczanych jakiś dodatkowych kosztów? Czy nie będę musiał znowu zapłacić vat od tej kwoty do urzędu?  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno ciągnika sprowadzonego niezarejestrowanego od handlarza, jakie są opłaty? Dzisiaj, 23:17
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 13:56

Potrzebne bedzie jeszcze bodajze zaswiadczenie o prowadzeniu przez niego dzialalności gospodarczej wtedy nie palcisz podatku od wartosci zakupu. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 00:09

witam traktor za 49tys a vat 2tys?cos nie tak chyba dostaniesz fakture na okolo 10tys i od tego vat a jak cos nie tak z tym ciagnikiem bedzie chodzi mi o wady ukryte ktore sa czasami drogie do naprawy to jak do niego zadzwonisz to ci powie dobra oddam te 10tys przyprowadz pan traktor rozni sa ludie wiec trzeba miec i to na oku moze w twoim przypadku bedzie ok pozd

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Kupno ciągnika sprowadzonego niezarejestrowanego od handlarza, jakie są opłaty? Dzisiaj, 23:17
  •  

#4 Share RadomskiMicha

RadomskiMicha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2016 - 17:19

wiec tak, ja przechodzilem to 2 lata temu, jesli od handla to koniecznie faktura,i koniecznie na tyle co zaplaciles a nie jak ktos pisal 10 tys, nastepnie koniecznie na przeglad * faktura+przeglad+ umowa kupna+tlumaczenie dowodu rejestracyjnego (chyba nie zapomnialem o niczym) z tym idziesz do wydzialu komunikacji

przy przeglad jest gwiazdka z takiego powodu ze jesli niemasz tablicy rejestracyjnej, musisz wyrobic tablice tymczasowe, co tez kosztuje nie wiem dokladnie procedury bo mi sie udalo bez, zroblem na "tablice" co w nim "byly"  a w wydziale mwoilem ze odeslalem je spowrotem do francji( w moim przypadku)

EDIT":

odpowiadajac na pyt 
Czy nie będę musiał znowu zapłacić vat od tej kwoty do urzędu?   jesli masz fakture vat od handla, to do urzedu skarbowego wogole nie musisz isc;]

Potrzebne bedzie jeszcze bodajze zaswiadczenie o prowadzeniu przez niego dzialalności gospodarczej wtedy nie palcisz podatku od wartosci zakupu. 

Jesi wystawia fakture vat to logiczne ze prowadzi dzialalnosc....

Edytowany przez RadomskiMicha, 18 styczeń 2016 - 17:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 21:10

Nie dla naszych urzędników...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#6 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 10 luty 2016 - 17:55

w oryginalnym brifie czy jak tam zwą,o ile ciągnik jest wyrejestrowany tymczasowo powinna być adnotacja,bo mógł wyrejestrować i co,tak samo o adnotacji na dwie osoby,sąsiad ma przetłumaczono ilość osób na jedną i pomimo sympatycznego siedziska w porządnej renówce przegląd zrobiony na 1 i wyjedz,a niech któremuś stróżowi wiatr garścią  zamacha. U mnie normalnie przydupek na dzieciaka,ale na dwie osoby papiery tak i tłumaczenia,i na legalu pomykasz. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 luty 2016 - 18:11

Ja  jak kupowałem  dostałem  fakturę, tłumaczenie , zaświadczenie  o prowadzeniu działalności , dowód  rejestracyjny  , oświadczenie  o  sprowadzeniu  bez  tablic 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Dodaj odpowiedź