Palmusny

Książki Rolnicze-Godne polecenia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Palmusny    76

Witam .

Mam problem mianowicie jestem w technikum informatycznym i posiadam gospodarstwo które chcę przejąć (13ha) chciałbym się dokształcić wiedzą książkową a nie bajkami użytkowników różnych forów .Jako że dopiero po TI udam się na R3 a już po technikum chcę zacząć działać i posiadać wiedzę do tego niezbędną ...Możecie polecić mi stosowne książki ? - Najlepiej o produkcji Roślinnej / Ziemniaczki / Bydła mięsnego . Z góry byłbym wdzięczny . 

~Seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroKolo    3

Najlepiej niech ci ktoś wytłumaczy nwm wujek, dziadek ktoś kto sie na tym zna , czy jedź na jakiej znajome gospodarstwo,bo z książek to wiele sie nie dowiesz bo najlepsze jest doświadczenie. A no i zależy jeszcze co zaierzasz chodować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Najlepiej niech ci ktoś wytłumaczy nwm wujek, dziadek ktoś kto sie na tym zna , czy jedź na jakiej znajome gospodarstwo,bo z książek to wiele sie nie dowiesz bo najlepsze jest doświadczenie. A no i zależy jeszcze co zaierzasz chodować.

Bydło opasowe . Tzn ja "Tak mniej więcej"rozumiem ale dziadka nawet nie zaczepiam bo on nie umiał nigdy uprawiać pozostało z braciakiem ciotecznym pogadać ale wolałbym coś poczytać coś ja tak mam bo jak posłucham to jednym wleci pół zostanie i wyleci ;p ja wiem że doświadczenie najlepsze tylko szkoda że narazie nie mogę go nabierać u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroKolo    3

Przedewszystkim w gospodarstwie trzeba myśleć racjonalnie i logicznie i być zaradnym. Zgoda można poczytać jak np. uprawiać poszczególne rośliny , jak rozsiewać nawozy,opryski. Trzeba mieć też smykałke do handlu na przykład w ostatnim czasie świnie były bardzo tanie wiec kupiłem 11 prosiaków praktyczynie za darmo teraz już zdrożały i prawdopodobnie zdrożeją to sie zarobi, już nie raz tak robiłem z tatą i to sie zawsze opłaca nie tylko ze świniami. Gospodarstwo musi też być co najmniej dwukierunkowe inaczej długo nie pociągniesz. Ważny też jest sprzęt o który  trzeba dbać. To jest recepta na opłacalne gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Przedewszystkim w gospodarstwie trzeba myśleć racjonalnie i logicznie i być zaradnym. Zgoda można poczytać jak np. uprawiać poszczególne rośliny , jak rozsiewać nawozy,opryski. Trzeba mieć też smykałke do handlu na przykład w ostatnim czasie świnie były bardzo tanie wiec kupiłem 11 prosiaków praktyczynie za darmo teraz już zdrożały i prawdopodobnie zdrożeją to sie zarobi, już nie raz tak robiłem z tatą i to sie zawsze opłaca nie tylko ze świniami. Gospodarstwo musi też być co najmniej dwukierunkowe inaczej długo nie pociągniesz. Ważny też jest sprzęt o który  trzeba dbać. To jest recepta na opłacalne gospodarstwo.

U mnie to trochę kierunków będzie 0,40 malin (w tym roku się dorobiłem :) ) ziemniaki 1,5ha (Bardziej z przymusu bo nie spełnię 13 tys euro jak w tym roku na młodego )-ze zwiększeniem do 2 ha  opasy no i zboże . nie myślcie że tylko na 13 ha bd robil . od ręki u rodziny ok 4-5 ha mam + można pogadać z pewnymi osobami za podatek o 10 ha a o sprzęt będe dbał jak go będe mieć a ten co mam to dbam :) obym się dostał na MR :(

Edytowano przez Palmusny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroKolo    3

Eeeee no to panie jest potencjał pytanie czy w 100% chcesz w to brnąć.   A jak stoisz z maszynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

C 360 przyczepa 4,5 t przyczepka 3 t brony kultywator sadzarka kosiarka przetrzasacz opryskiwacz . Na wiosne kopaczka elewatorowa przyjedzie . siewnik rozsiewacz opryskiwacz kosiarka prasa owijarka i tura chcialbym za mlodego kupic oraz zmienic dach z ternitu na blache

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masquerade    2

w niektórych księgarniach internetowych jest dział "Rolnictwo", może coś tam wypatrzysz. Na pewno taki dział jest w Aros i Lovebooks. Polecam zwłaszcza tę pierwszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmateusz74
      Witam wszystkich
      Bardzo się interesuje rolnictwem jest to moja pasja.Chcę się rozwijać w tym kierunku i szukam książek o tematyce rolniczej.
      Mimo że wiem sporo o rolnictwie to szukam książek które tłumaczą wszystko od podstaw.Od orki zimowej do zbioru.O produkcji zwierzęcej też by mnie interesowały,Jeśli znacie ciekawe książki o tej tematyce to proszę o podanie poniżej tytułów.
      Dzięki z góry pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj