Skocz do zawartości

Zdjęcie

siłownik wspomagania FENDT 512

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 17:02

Witam. Mam problem z siłownikiem wspomagania. Zaczął cieknąć wiec uszczelniacze trzeba wymienić. Mam dylemat tylko jak go wymontować???? czy trzeba odkrecić oś od ciagnika żeby go wyjąć??? Żeby rozkręcic drążki trzeba podnieśc koła do góry?? może ktos przyblizyć z której strony się do tego zabrać???

pozdrawiam 

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siłownik wspomagania FENDT 512 Dzisiaj, 22:33
  •  

#2 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 08:20

ja to zlecam remonty mechanikowi jak sam nie potrafię coś naprawić bo czasami jak się nie zna danego zagadnienia to możno narobić większych fanabeli

#3 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 15:30

Robiłem to kiedyś i nawet nie trzeba odkręcać siłownika od osi, ta cześć gdzie są uszczelniacze można tylko odkręcić i normalnie wysunąć, bo siłownik jest składany, oczywiście drążek trzeba odkręcić żeby wyciągnąć tą cześć.

#4 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 11:52

Robiłem to kiedyś i nawet nie trzeba odkręcać siłownika od osi, ta cześć gdzie są uszczelniacze można tylko odkręcić i normalnie wysunąć, bo siłownik jest składany, oczywiście drążek trzeba odkręcić żeby wyciągnąć tą cześć.

Możesz kolego trochę dokładniej opisać jak to zrobić bo też czeka mnie na dniach wymiana uszczelnienia. Napisz gdzie kupowałeś zestaw naprawczy?? 

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 15:00

Hmm dokładniej to już słabo pamiętam bo to pare lat temu, wiem, że też chciałem odkręcać cały siłownik ale okazało się to zbędne, bo cylinder siłownika jest chyba złożony z trzech części, jednej środkowej i dwóch po bokach gdzie są uszczelnienia. W moim regionie są takie sklepy z uszczelniaczami, że praktycznie kupuje wszystko na miejscu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 16:39

Hmm dokładniej to już słabo pamiętam bo to pare lat temu, wiem, że też chciałem odkręcać cały siłownik ale okazało się to zbędne, bo cylinder siłownika jest chyba złożony z trzech części, jednej środkowej i dwóch po bokach gdzie są uszczelnienia. W moim regionie są takie sklepy z uszczelniaczami, że praktycznie kupuje wszystko na miejscu...

A jak odkręciłeś te śruby zaznaczone czerwoną strzałką na zdjęciu skoro tam jest około 1cm przerwy między mechanizmem amortyzacji przedniej osi. Demontowałeś to wszystko?? 

Załączone pliki

#7 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 18:03

Miałem do czynienia z modelem ze sztywną ośką i tam jest to chyba nieco inaczej i więcej miejsca...

#8 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:30

Tutaj nawet klucza nie można włożyć. Jutro będę próbował unieść jedną stronę osi  do góry może wtedy znajdzie się trochę miejsca. Widać chyba nikt jeszcze na forum nie robił takiego modelu. Do wiosny jeszcze troszkę czasu jest wiec powili się zrobi. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share gnuschti

gnuschti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 luty 2016 - 00:42

Witam Panowie i Panie.

Jestem tu całkiem nowy.

Sprawiłem sobie zabytek w postaci Fendta 610 i teraz go poprawiam. Likwidując wycieki zauważyłem też źródło przy siłowniku wspomagania, mam go na wierzchu ale nie wiem jak go rozebrać, żeby wymienić ten uszczelniacz przy tłoczysku. Robił ktoś coś podobnego? A może szymek85 miał podobny? Ten pierwszy pierścień dał się odkręcić ale to za mało. 

Z góry dziękuję za ewentualną poradę.