ROL--PARTS

Massey Fergusn MF 6140 Problem ze sprzęgłem.

Polecane posty

ROL--PARTS    3

Witam 

Co może być przyczyną problemu w ciągniku MF 6140 Dynashift,otóż gdy ciągnik trzyma się na sprzęgle jak są biegi wrzucone on rusza i jedzie powoli.

Problem się pogorszył jak zrobiło się zimno,jak się zagrzeje jest już ok.

W tym ciągniku jest sprzęgło mokre (na tarczki).

Naprawiał to ktoś już ? Orientuje się ktoś jakie koszta ? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez ROL--PARTS

Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Wydaje mi się,że raczej nie.

Ja sprowadziłem go z Niemiec po wypadku.

Miał pęknięty silnik,wymieniłem silnik.

Chodziło wszystko już ok,i po trochu teraz mu się pogarsza.

Ciągnie jak sprzęgło jest wciśnięte.

Jutro z ciekawości zajrzę jaki tam olej jest  ;)


c6e34248e43ec1a2med.jpg

 

a5d55f40aea477admed.jpg

 

88c3684e1c9fa3c9med.jpg

 

6f3d5bb4cbce55admed.jpg


Tak wyglądał przy kupnie..

Teraz jest silnik założony kompletny inny z niedużym przebiegiem.

I pozostała kwestia teraz tego sprzęgła


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W tych MF-ach były różne wersje, np. taka że sprzęgło mokre sterowane wysprzęglikiem hydraulicznym a nie zaworem proporcjonalnym. Może się wysprzęglik zapowietrza ale to Ty musisz wiedzieć czy masz pedał elektryczny czy hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

W tych MF-ach były różne wersje, np. taka że sprzęgło mokre sterowane wysprzęglikiem hydraulicznym a nie zaworem proporcjonalnym. Może się wysprzęglik zapowietrza ale to Ty musisz wiedzieć czy masz pedał elektryczny czy hydrauliczny.

 

Pedał jest elektryczny z tego co widzę 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie choć nie zawsze się tak dzieje też po długiej pracy tak jakby pedał sprzęgła robił się twardy i zaczyna się delikatnie ślizgać na sprzęgle 

  pedał jest hydrauliczny  jakie mogą być przyczyny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Sprawdz czy tłoczek w pompce cofa się do końca, Ty masz objawy odwrotne, Tobie sprzęgło się ślizga a nie ciągnie. Gdy ciągnie to znaczy że nie wysprzęgla (może być zapowietrzone) a jak masz twardy pedał i się ślizga to znaczy że nie odbija do końca i tu może być winna regulacja trzpienia od tłoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Kolego Ptaszyna  jak to odpowietrzyć ? 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie oto chodzi że czasem też ciągnie a jak długo pracuje bez wciskania sprzęgła to zaczyna się ślizgać  i twardnieje pedał

tylko to nie jest zawsze    większość czasu pracy jest ok wyprzęgla dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Kolego Ptaszyna  jak to odpowietrzyć ? 

Jak masz pedał elektryczny, czyli zawór proporcjonalny to jest to zupełnie  inna "para kaloszy". Tego się nie odpowietrza (co mi wiadomo). U siebie rozbierałem sprzęgło i po złożeniu nie odpowietrzałem i działa dobrze, więc z tąd wnioskuje że się nie odpowietrza.

Zupełnie inaczej jak jest pedał hydrauliczny, wtedy trzeba odpowietrzyć po naprawie.

 

W tym temacie pod koniec jest o odpowietrzaniu; http://www.agrofoto.pl/forum/topic/70443-renault-ares-550rx-kalibracja-skrzyni/page-2?do=findComment&comment=1702275 . W Aresach i MF-ach skrzynie i sprzęgła są takie same(ten sam producent)

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

U mnie problem został rozwiązany-ciągnik znalazł nowego właściciela.

 

 

 

dużo za niego dałeś ?? jak na niemca to ostro go zdewastowali 

 

Sprzedałem za 40.000pln.Rocznik 1999. 

Co do zdewastowania,to ciągnik w normalnym stanie.(tam nikt nie kupuje i trzyma pod kocem-tylko kupują ciągniki aby używać).

Ten miał 7050mtg.

 

Pozdrawiam 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

No dość mało jest ich w tej masce.Trochę jest lepiej widać w kabinie.

Za to jednym się ta maska podoba,innym nie.Kwestia gustu.

 

b3c85f535f438d5bmed.jpg


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

przebieg normalny cena i rocznik też i  w rzadko spotykanej masce

Mnie się wydaje że cena 40k za ten rok i przebieg to jest bardzo atrakcyjna, aż podpadająca. Pokaż mi ten rocznik w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

za te cene sam bym kupił ;).. tymbardzeij że pisał o silniku z niskim przebiegiem o ile można wierzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieszczadek    1

Cześć mam taki sam problem co kolega. Massey ferguson 8140 wciśnięte sprzęgło i podczas wrzucania biegu koła zaczynają się toczyć. Pomoże ktoś? Wymieniłem zestaw naprawczy w pompce. Wymieniłem również pierścienie na wysprzęgliku który jest umocowany po prawej stronie pod schodkami. Brakuje mi pozycji numer 22 z  zdjęcia ktoś wie co to może być? 

Screenshot_2018-05-28-22-07-57.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem, Massey 6110, od jakiegoś czasu n zimnym zrobił się luz na pedale tak jakby był zapowietrzony. Jak ciągnik się nagrzeje jest ok. Pedał hydrauliczny. Ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj