matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

matingus    107

Koledzy zna ktoś firmę skup bydła  Anna Kucharz.jakie opinie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Kup i uchowaj to sie przekonasz. Ja tam wole lepiej hf-a kupić 500kg po 7zł. Trzy razy sprzedam zanim te urosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś orientuje się jaka jest aktualnie cena za mieszańce mięsne w mazowieckim (okolice Białobrzeg)?

Bykom do 30 miesięcy jeszcze daleko , paszy dosyć, a na łękach dużo trawy więc zastanawiam się nad przetrzymaniem byków do grudnia jeśli obecna cena jest niska .

 


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Opłaca sie takie małe sprzedawać? Panowie jakie u was ceny byczków mm 300kg do dalszego chowu?  Jest popyt na takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Opłaca sie takie małe sprzedawać? Panowie jakie u was ceny byczków mm 300kg do dalszego chowu? Jest popyt na takie?

jeśli podał cenę za wbc to wagę też, bynajmniej tak powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Handlarze krążą po wsiach w poszukiwaniu towaru - więc wątpię w te spadki .

 

kwestia spadków i wzrostów cen raczej w małym stopniu wpływa na to czy handlarze poszukują bydła, to ich biznes wiec jeśli sie tym zajmuja to będą szukac bydło przez cały rok nawet w niskiej cenie, ich celem jest jak największy obrót bydłem. Oni na tym nie tracą. Posrednik przecież ma stały pułap zarobków dla przykładu te 100zł na sztuce. Jak zakłady obniżą cene to i pośrednik wiec traci tylko rolnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

Holera jakos u mnie niby w okolo kazdy ma bydlo i zadnych handlarzy nie ma jak zadzwoni sie to przyjedzie. Ile wolac za 2 byki ok 650 kg jeden ladny ho a drugi mm taki sredni.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7.5- 7.7 plus wat myślę że było by ok

 

Nie ma szans na tyle. Nawet brutto ciężko będzie wyciągnąć taką cenę. Oczywiście piszemy o uczciwym ważeniu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

nie pier**l zgłaszasz padnięcie kierowcy dajesz paszport i załącznik, i każdy zadowolony

Wytłumacz, bo albo ja jestem tak mało inteligentny, albo ty jakoś kręcisz :)

Ubiłem sztukę we własnym zakresie, nie pójdę przecież teraz do agencji i nie wyrejestruje sobie od tak. Jakiś swistek musze mieć, albo od ubojni, albo od firmy utylizującej :) Jeżeli źle myślę, to proszę o poprawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to proste chłopie. Zgłaszasz do utylizacji padnięcie, przyjeżdża kierowca, Dajesz mu paszport oraz załącznik czyli  na bardzo dobrą flachę żeby zapomniał o sprawie przy wypiciu i wszyscy są zadowoleni :) On daje Ci papier o padnięciu i git.

Miałem kiedyś przypadek, że padł cielak. Ułożyłem go za oborą bo było lato. NA drugi dzień zostały same kości i łeb bo psy sąsiada tak go opracowały. Kierowcy powiedziałem o tym zanim go zobaczył na co odpowiedział nieprzejęty - "byle kolczyk był, reszta mnie nie interesuje"

Sorki za post nie na temat i proszę o wyrozumiałość

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

A więc jest tak, jak od początku mówiłem, ktoś musi papierek podbić :)

 

Sprzedana krowa niecałe 600kg, cena 5zł. Wartości brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Takimi poradami zrobicie jednemu dobrze a całej grupie ludzi źle Piszcie mu na priw poco nakrecac afery !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj