Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła w 2016

2813 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share omenik1

omenik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 maj 2016 - 10:51

Cena bydła w 2016

kolego kiedy to bylo..?

teraz polecam oddawanie na wbc dawniej faktycznie mogli z cwierciami robic co chcieli i udowodnij ze to nie twoja .....ale teraz jest n ubojni 3 weterynarzy pilnuja kazda sztuka ma kod kreskowy monitoring  tak ze juz tak nie oszukaja nie podmienia.

ale kazdy robi jak chce ja polecam oddawanie na wbc. 

czy mniejsza ubojnia to wieksza mozliwosc ze cos bedzie nie tak,duza robi takie ilosci ze sie nie bawi w urywanie na lewo kilku kilo.

natomiast zywiec ma ta zalete ze wiesz od razyu ile dostaniesz,ale pamietajcie handlarze zyja wlasnie z roznicy wbc a waga zywa.a na pewno za darmo tego nie robia.

a czy polecasz sprzedawac byki na wbc z uwięzi? w zeszłym roku sprzedalem 3 byki ncb dosyc dobrze wygladały waga ok 700kg, ale szału nie zrobiły , były warte tyle ile dostałbym na żywo. teraz mam ładne mięsne ,,tłuste" ok 800kg i zastanawiam sie nad wbc, sasiad sprzedaje juz od kilku lat tylko na wbc nawet hfy i sobie chwali ,ale on wszystkie utrzymuje luzem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła w 2016 Dzisiaj, 17:11
  •  

#1742 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 maj 2016 - 11:19

Cena bydła w 2016 Omenik1@ A jakiej rasy są te byki? I jak karmione? Jaki wiek? Łatwej oszacować wtedy czy warto na wbc.

Tomasz 531@ i Azor07@ komu sprzedawaliście swoje bydło? Jako że jestem też ze świętokrzyskiego i zamierzam sprzedać niedługo chętnie dowiem się więcej szczegółów :)

#1743 Share omenik1

omenik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 maj 2016 - 11:33

Cena bydła w 2016

Omenik1@ A jakiej rasy są te byki? I jak karmione? Jaki wiek? Łatwej oszacować wtedy czy warto na wbc.

Tomasz 531@ i Azor07@ komu sprzedawaliście swoje bydło? Jako że jestem też ze świętokrzyskiego i zamierzam sprzedać niedługo chętnie dowiem się więcej szczegółów :)

te aktualne to mieszanka charolaise z hf  i limousine z hf ,szerokie sa, maja po 24 miesiace, karmione kukurydza, siano , i tresciwe ze sruta rzepakowa i mocznikiem ok 3 kg na dzien

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 18 maj 2016 - 11:42

Cena bydła w 2016

Większość idzie do Brzegowego nie które do Pulnika .

#1745 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 maj 2016 - 11:42

Cena bydła w 2016 Po mojemu na żywą możesz za nie dostać porywnywalnie, pewnie ładnie wyglądają, zwłaszcza mieszanka charolaise, a z wybiciem może być różnie jako że to też troche hf-y. Zależy jaką cene dadza ci za żywca - jak za kg da z 8 zł albo troszke ponad to nie masz sie co zastanawiać i sprzedawaj żywca. Jak cena koło 7.5 to już gorszy problem, ja osobiście próbowałbym najpierw na żywą :)

#1746 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 maj 2016 - 13:24

Cena bydła w 2016 przy uczciwym waźeniu mięsa i klasyfikowaniu, zawsze korzystniej wyjdzie na wbc, niezaleźnie od rasy , wieku , karmienia, czy czegokolwiek. problem jest niestety tylko , lub aź , właśnie z tą uczciwością...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1747 Share omenik1

omenik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 maj 2016 - 14:42

Cena bydła w 2016

otóż to, ostatnio bez ogladania proponowali mi 7,20 - 7,30 netto

#1748 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 maj 2016 - 15:05

Cena bydła w 2016 mariuszd93@ nie zawsze
Bo pośrednicy maja wyższą cene w ubojni jako że dostarczają duże ilości, ubojnia powoedzmy da ci po 8 zł przeliczając na kg a pośrednik 8.2 i sprzeda do ubojni po 8.5

#1749 Share bykoland

bykoland

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 maj 2016 - 16:05

Cena bydła w 2016

przy uczciwym waźeniu mięsa i klasyfikowaniu, zawsze korzystniej wyjdzie na wbc, niezaleźnie od rasy , wieku , karmienia, czy czegokolwiek. problem jest niestety tylko , lub aź , właśnie z tą uczciwością...

Nie zawsze. Dwa lata temu, w żniwa przyjechali do mnie z ubojni i pytali sie o byki. Mówie że są tam jakieś, ale raczej za 2 czy 3 miesiące, bo na razie po samej zielonce nie są zbyt ciekawe. Obejrzeli, powiedzieli ze ok, dali dobrą cene to sprzedałem. Następnego dnia dzwonią z zakładu, ze byki musiały być strasznie okarmione, bo sie wybiły na 48% i są na każdym 500 zł w plecy. Chcieli żebym im to zwrócił :lol: Później raz jak zgadałem sie z tym kierowcą, to mówił że odciągali to im z wypłaty. Byki ncbxhf 700kg

#1750 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 18 maj 2016 - 18:12

Cena bydła w 2016

Sprzedane to sprzedane to po pierwsze, póżniejsze gadanie nie ma sensu.Przecierz widzieli co biora i jakies obycie mniej więcej mają.....Pozatym jak by sie wybiły super to by nie dzwonili że zarobili w ch....i ze jeszcze ci dopłacą za nie.Czegos głupszego nie słyszałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 maj 2016 - 19:18

Cena bydła w 2016 pamiętajcie że Oni zawsze będą mieli rolników za frajerów...raz przyjechali do mnie po 12 byków zaczęli mi cos pier**lic że to żadne mieszance tylko hf i sprzedałem tylko 2 na zywom wage bo potrzebowałem kasy ale powiedzieli ze jak dobrze się wybija to dołożą ...dzwonie za parę dni i pytam szefa ubojni i jak a facet do mnie ze te mieszance słabo się wybiły .w dodatku oszukali na wadze bo zabrali 2 najwiesze a po 3 tygoniach zabrała inna firma reszte na wage ogólna i miałem rozeznanie jak jest faktycznie.

#1752 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 18 maj 2016 - 19:36

Cena bydła w 2016

tak sobie myślę że pod koniec maja lub w czerwcu cena powinna być lepsza ? ludzie chyba sporo sztuk wysprzedali z braku paszy i chyba będzie brakowało ciężkich byków? dobrze myśle?

#1753 Share przemekhodowca

przemekhodowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 maj 2016 - 19:46

Cena bydła w 2016 raczej nie zaraz koniec dopłat z tego co czytam to cenna przyzwoita za byki zeby tylko nie spadła i zeby zaczęło padać bo u mnie w
miesiąc 6 litrów

#1754 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 maj 2016 - 22:04

Cena bydła w 2016 mat, największe spadki są jak minie przepisowy miesiąc od zgłoszenia o dopłaty - wtedy rynek zalewa mięso wołowe. W tamtym roku ceny sporo spadły, w tym raczej troche lepiej ale teraz najgorszy okres. Jak dla mnie ceny zaczną rosnąć koło połowy czerwca

#1755 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 19 maj 2016 - 07:42

Cena bydła w 2016

No ale wszyscy też nie składają wniosków w jednym terminie

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#1756 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 19 maj 2016 - 08:36

Cena bydła w 2016 No właśnie w tym roku jest termin przedłużony i to sie rozłożyło ale w tamtym bardzo dużo było skumulowane i cena spadła

#1757 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 19 maj 2016 - 09:00

Cena bydła w 2016

Też mi się wydaje że jeśli byk jest normalny i zdrowy to lepiej na wbc, ale ciężko z uczciwością. Sam niedawno to przerabiałem. Potem zadzwoniłem i dobitnie powiedziałem co myślę, ale nie po to żeby mi cokolwiek oddal bo taka rozmowa nie mialaby sensu, zrobiłem to żeby oszustowi pokazać że rolnik ma swój rozum i umie liczyć i wie jak go sie w ch..a robi. I chętnie mogę zrobić antyreklame :D

#1758 Share ab23

ab23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 19 maj 2016 - 14:08

Cena bydła w 2016

Ktoś wie ile można  wyrwać za sima na eksport  z góry dziękuję

#1759 Share wojt3p

wojt3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 maj 2016 - 08:49

Cena bydła w 2016

sprzedane w środę 7 sztuk byków  w tym 6 hf waga od 620 do 950. 12,30-O, 12,80-R, 13,20-U

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share rolnikw

rolnikw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 maj 2016 - 13:41

Cena bydła w 2016 Sprzedawal ktoś w ostatnich dniach do biernackiego? Bo mnie już miesiąc z kasa przeciaga