Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła w 2016

2799 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share mindel24

mindel24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:46

Cena bydła w 2016

jak wprowadza ubój to ja zacznę ubijać rytualnie posłów.wtedy będzie mi juz wszystko jedno

o prawda!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła w 2016 Dzisiaj, 23:15
  •  

#1642 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 08 maj 2016 - 19:57

Cena bydła w 2016

soltys48 jeżeli sprzedajesz tylko na kraj to masz racje, w moim rejonie lepsze sztuki idą na export nie wiem jak tam u Was. A cena na export jest o tyle wyższa o ile mniej zarobi pośrednik, jaki jest kurs Euro i kilka innych zmiennych. Reasumując teraz jest dobry czas na opasy, gdyby nie tak drogie cielęta. 

Ceny podałem na kraj, nie posiadam tak dużej i  wyrównanej partii aby interesować się eksportem, anikt ze znanych mi odbiorców żywca nie wywozi.Na kraj kolega oddawał jeszcze w kwietniu 100%LM  w srewdniej wadze ok 700kg to dostał 9,5,- brutto ale było tego 15szt

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1643 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 08 maj 2016 - 19:58

Cena bydła w 2016 Zkordalski :skoro twierdzisz ze przy sprzedaży rocznej 40 sztuk, nie opłaca ci się zainwestować 1 byka w wagę, to nawet nie chce mi się czytać twoich postów. Ale to twoja sprawa że zydki biją ci du..e a ty im się sam podkładasz. Wystarczy że stracisz 100 zł na sztuce to w ciągu roku masz tą wagę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1644 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów

Napisany 08 maj 2016 - 20:07

Cena bydła w 2016

à propos wagi ja dałem 2 tysie i w podobnej cenie ok miesiąca temu kupiliśmy koledze więc nie jest to tak dużo, przyjmijmy byk cena za kg 7 brutto

2000,-/7,-=285,7kg. 

Przy założeniu,że sprzedajemy rocznie 40 szt

285,7kg/40szt=7,14kg .

Więc sprzedając 40szt/rok na "poczet" wagi odchodzi nam lekko ponad 7 kg-czy to dużo???Nawet niech kosztuje 4000,- to wychodzi nam niecałe 14,5kg ze sztuki 

Jeśli przy takiej sprzedaży nie chce się inwestować w wagę to jest coś nie halo!!!Tylko co??Wyobraźnia ????

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#1645 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 08 maj 2016 - 20:16

Cena bydła w 2016 Nie doczytaliście. Sprzedaje wszystkiego (byków, krów, jałówek) 40 szt, więc wasze wylliczenia są błędne. Nie mniej jednak sam kupiłbym wagę. Przy wadze na oko można się przejechać. Sam się przekonałem sprzedając cielaki z wagi a nie na oko za sztukę.

U mnie w okolicy pogranicze mazur, mazowsza, że takich byle handlarzyków jest sporo, ale konkretnych firm z rzeźni brak. Rok temu widziałem jak handlarzyki pozbierali krowy, byki i sprzedali na skupie do kolejnego pośrednika a ten dopiero pewnie pchnął do rzeźni. Jakbym sam tam zawiózł to na pewno nie dostanę tej samej ceny, bo handlarzyki z pośrednikiem dobrze się znają. Raz znajomy podesłał mi kontakt do jednej firmy. Dzwoniłem by przyjechali po 2 krowy, nie przyjechali, potem tel nie odbierali. Jak znów się przypomniałem to gadają, że powinnien ktoś być. Wyznaczyli konkretny dzień i zapewniali. Tydzień minął i nie przyjechali, więc olałem ich. Domyślam się, że nie przyjechali, bo chciałem gotówkę do ręki a natrętny nie byłem. Mieli płacić więcej niż okoliczni. Inny handlarz mieszkający 25 km dalej wziął od mnie 2 i ostatni raz byka. Za każdym razem narzeka, że mu daleko i nie po drodze. Inny z Ostrołęki (ok 70km)nie chciał przyjechać, bo za daleko.
Ostatnio był znajomy handlarzyk i proponował 3 zeta za krowę lm. Krówka jeszcze ze stada ojca nieduża, bo ze 400 brutto.

Edytowany przez Thomas2135, 08 maj 2016 - 20:44.

#1646 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 maj 2016 - 01:01

Cena bydła w 2016  

tak ciezko zrozumiec o co mi chodzi?maja piloty do wagi i z drozszej sztuki ujmuje np 50kg minusem na pilocie dodajac plusem na pilocie 50kg na tansza sztuke a ogolna waga sie zgadza.Jasniej juz chyba nie mozna i to jest potwierdzone a nie wyssane z palca bo zaraz mi napiszesz ze bajek sie naogladałem,u nas jeden posrednik jak skupuje to ludzie laduja a on caly czas w kabinie siedzi wypisuje dokumenty i wage pewnie tez pod siebie robi,ale sila z auta go nie wyciagne

& Ja troche nie rozumiem...owszem słyszałem jak przyjezdzają samochodem i mają przy samochodzie wage elektroniczną to sterują sobie pilotem tą wage ale jak ładuje wszystkie sztuki na samochód i jadę za nimi do hurtowni bud. na taką dużą wage towarową elekt. to mogą tą wagę sterować swoim pilotem?...chyba to tak nie działa pilot musi być chyba skonfigurowany z konkretna waga. Coś chyba pomieszałeś bo pojęcie ważenie na "ogólnej wadze "to znaczy ważenie samochodu już wszystkimi załadowanymi sztukami na wadze towarowej. Co się tyczy cen bydła to ABP 20 groszy do góry na klasach.

Edytowany przez nespe, 09 maj 2016 - 01:02.

#1647 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 09 maj 2016 - 06:55

Cena bydła w 2016

nie moze oszukac chyba ze ma uklad z tym z budowlanki ale  nie dajmy sie zwariowac. :)

Panowie w kazdym gospodarstwie musi byc waga !!!!!!!   ;[  ;[  ;[  powtarzam musi ;[  ;[  i tu nie chodzi tylko o bydlo ale praktycznie wszystko co kupujemy i sprzedajemu mozemy sobie przewazyc. czasami z czystej ciekawosci  :) :)

a temu kolesiowi co sprzedaje 40sztuk rocznie a wagi nie ma  powiem nasze stare goralskie przyslowie """ chytry dwa razy traci""  lub koles lubi byc gnojony   i wszystko w tym temacie.

u nas ceny bez zmian

Edytowany przez marju12, 09 maj 2016 - 07:00.

#1648 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 09 maj 2016 - 07:13

Cena bydła w 2016

A gdzie wiara w drugiego człowieka , wszyscy oszukują , a może "Każdy mierzy swoją miarą " ??? B)

ZETOR TEAM

#1649 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 09 maj 2016 - 07:15

Cena bydła w 2016

& Co się tyczy cen bydła to ABP 20 groszy do góry na klasach.

Czyli ile konkretnie za R i U?

#1650 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 09 maj 2016 - 07:46

Cena bydła w 2016

Dokladnie zgadzam się z mariuszd93 są takie czasy ze handlarzy jest jak mrówków wiec nie ma co na sile sprzedawać tylko podzwonić po kilku i zawsze się jakiś w miarę uczciwy trafi...

Jest też taka prawidłowość, że jak ktoś przyjeżdża na handel do gospodarza po raz pierwszy, a przy tym jeszcze zobaczy ciekawe młodsze sztuki, to zazwyczaj daje dobrą cenę. Najgorzej jak handluje się non stop z tym samym to już po chwili próbuje robić z kasą co mu się podoba.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 maj 2016 - 09:19

Cena bydła w 2016  

Czyli ile konkretnie za R i U?

Klasa U to nie wiem ...ale klasa O to 12,20 a R 12,60 netto

#1652 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 09 maj 2016 - 12:01

Cena bydła w 2016

A gdzie wiara w drugiego człowieka , wszyscy oszukują , a może "Każdy mierzy swoją miarą " ??? B)

Handel z wiarą nie może mieć nic wspólnego ;) Najgorsze połączenie jakie może być. Każdego potencjalnego nabywcę bydła należy traktować jako oszusta, najwyżej można się pozytywnie rozczarować.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#1653 Share jack87

jack87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Szerokie pojęcie Konstrukcji i Budów ;)

Napisany 09 maj 2016 - 16:08

Cena bydła w 2016 Michal1993 masz racje i dla tego trzeba szanować siebie i własna ciężka prace która została włożona w wychowanie bydła i nie sprzedawać po piniadzach i dawać się oszukiwać.

#1654 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 09 maj 2016 - 19:22

Cena bydła w 2016

Handlowal ktos z Danielem Mazewskim z sierakowa? podobno dobrze placi.. ale czy nie kantuje na wadze? mam 6sztuk do sprzedania towar ladny polecicie kogos z podlasia?

AF - to Jest To:)

#1655 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 09 maj 2016 - 20:29

Cena bydła w 2016

Wiec Każdy z Was tu się wypowiadający ma wagę ? Obstawiam że nie. Tak Kolega zauważył sa to Krowy Byki jałówki co ida na wage ale są też cielęta i jałówki do dalszego chowu za które mam ceną ustaloną od sztuki nie od kg. Tak się tylko mówi że jestem nie halo itp. Ale Produkuje mleko dla mnie wazniejsze było kupienie lini udojowej zbiornika agregatu prądotwórczego i wszystkiego co mi pomaga w głownym kierunku gospodarstwa. Jak zarobię kase która pozostanie przez chwilę wolna to i waga się znajdzie. A skoro Ci co nie maja wagi a piszą że mnie wyj.bali za każdym razem to co powiecie jak was dymają > Jak wy się przed tym niby ustrzegacie ? Mamy metode na sznurek każdy ja zna powiedzmy +-50 kg a wiec i tak nas jadą na oko taka sama różnica wiec pozostaje jakaś metoda na wage moja mi sie wydaje ok przyjeżdza  tylko dwóch zawsze jedne stoi przy wadze drugi zas ciagnie byka na podest ojciec stoi przy tym przy czytniku a ja przy wadzę no cudów uważam że nie ma . Każdy z Nas wie mniej wiecej ile waży dana sztuka ... A wiec czekam na propozycję rozwiązania problemu bez użycia wagi ?

#1656 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów

Napisany 09 maj 2016 - 20:35

Cena bydła w 2016

widzę,że w końcu zrozumiałeś .......

bez swojej wagi nie rozwiążesz tych spraw chyba,że masz kogoś znajomego blisko z wagą.....na ogólną też trza uważać

3000 postów

#1657 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 09 maj 2016 - 20:37

Cena bydła w 2016

Ja zaproponowałbym handlarzowi tak. Załóżmy że na sprzedaż są 2 byki, krowa i jakaś jałówka. Ważymy pusto na ogólnej, ładujemy wszystkie sztuki i ważymy na jego wadze. Z kartką jedziemy na ogólną. Ważymy całość i jeżeli waga wszystkich sztuk jest mniejsza pow.np. 15 kg to liczymy każde kolejne kilo z ceny najlepszego byka. Wypisywane faktury po zważeniu. Dla handlarza nieopłacalny biznes ale nic innego bez wagi własnej nie wymyślisz. Sam kiedyś tak zaproponowałem i potencjalny kupiec odjechał

Edytowany przez robert123farmer, 09 maj 2016 - 20:40.

#1658 Share LukaszT6030

LukaszT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 09 maj 2016 - 20:52

Cena bydła w 2016

Sprzedane 7szt hf(ładnie ulane, okragłe). 6.80 netto, średnia waga 802kg

#1659 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:49

Cena bydła w 2016

sprzedany ładny hf waga 348kg cena 9zł

wyjaśnie cene, poszedł na byka rozrodowegobiggrin.png Se byczek pożyjelaugh.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share jack87

jack87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Szerokie pojęcie Konstrukcji i Budów ;)

Napisany 10 maj 2016 - 05:26

Cena bydła w 2016 Zkordalski koledzy maja racje nic nie wymyślisz bez wagi to jest jedyna pewność ze nikt cię nie oszuka. U nas tez było ze tak mierzyliśmy ta miara i byki nigdy nie przekraczały 800 kg przy odbiorze przez handlarza no i się zdenerwowałem i kupiłem wagę i teraz większość ma ponad 800 także prosty przykład Ci podałem ;)

Edytowany przez jack87, 10 maj 2016 - 05:28.