matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dmowski1939    3

Wszędzie  potaniało niestety .

Jesli  chcesz  się  pochwalić  że  wziąłeś ponad  8  zł  -  to  sprzedaj  do kogoś  ze  swoja  wagą - opierdzieli  z 80 kg  na  sztuce  to  da  i  po 8, 50 .... ;)

 

Ja nic nie bede udowadniał, ten byk nie ważył więcej. Towar był z luzu, więc jakość na odpowiednim poziomie Poszedł do pini beef bo na końskowolę wypełniałem łąńcuch paszowy. Jałówki nie wiem gdzie, ale nie tam. Nie sprzedaje do pośrednika który pakuje 5 sztuk i jedzie na zakład. Cena za Lm jest stabilna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Mówisz że sprzedałeś do pini beef pojechały i jak z pieniędzmi bo znajomy pośrednik ponad 3 miesiące czekał na pieniądze od nich a handlował ponad rok z nimi 

A w tej chwili  sprzedaje do CHOBOT-u  I problemu nie ma  

Edytowano przez TelefonyRadom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

sprzedane 2x  hfy  890   i 635 kg po 7,4 i 7   cena i waga brutto 

Edytowano przez adam87p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

dobrze dostałeś jak za hfy

u nas bydło staniało przez tydzień o 50 gr, podobno chwilowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Sprzedany byk mm waga 803 cena 7.75 wazony na wadze handlarza ale na 90% pewna


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

ro***erdala mnie stwierdzenie "pewna"na ileś tam procent-a reszta?loteria??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Mówisz że sprzedałeś do pini beef pojechały i jak z pieniędzmi bo znajomy pośrednik ponad 3 miesiące czekał na pieniądze od nich a handlował ponad rok z nimi 

A w tej chwili  sprzedaje do CHOBOT-u  I problemu nie ma  

 

Sprzedałem pośrednikowi, fakturę wystawił pośrednik, tylko łąńcuch żywieniowy był na druku pini akurat na byka. Jałówki nie wiem gdzie poszły, ale rzeczywiście jest jakiś poślizg, bo zawsze kasa następnego dnia była, a teraz minęły już 3 dni i kasy brak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

ro***erdala mnie stwierdzenie "pewna"na ileś tam procent-a reszta?loteria??

Niestety tak niby mierzylem go ta marka wedlug jedanej miał 640 według drugiej 748 a na wadze zdziwienie bo 800 przekroczył ja mu dawałem max 700

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniser1    0

We wtorek poszedł byk charolaise (mieszaniec) po 7.6 netto. Lokalny odbiorca waga byka to niby 880kg.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiniser1    0

Tak tylko na wadze sprzedającego. Cena dobra ale na wadze sobie wyrównał.

 


Kupującego*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

propozycja od pini za jałówki R 12,30 O 11,50 netto i wacham sie czy teraz je sprzedawać czy poczekać dodam że są ładne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Był u mnie wczoraj handlarz i mówił , że z sierpniu już cena wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Chrząszcz Mariusz i chyba sprzedam mu trudno na kasę się czeka ale idzie z mojej wagi i po 8zł. a reszta się nie wychyla , a wasikowi sprzedałem ostatni raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

odbierają też inni ale cena gorsza, jak to mi powiedział wolą czystego hf-a za 7 zł jak moje nie wiadomo co ani to mięsny ani to mleczak. a jaki ma być krowa hf a byk mięsny ale im już nie dogodzi. nie szukam już handlarzy dzwoniłem do tych co koledzy pisali to widzę , że mocne grymasy i cena gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

odbierają też inni ale cena gorsza, jak to mi powiedział wolą czystego hf-a za 7 zł jak moje nie wiadomo co ani to mięsny ani to mleczak. a jaki ma być krowa hf a byk mięsny ale im już nie dogodzi. nie szukam już handlarzy dzwoniłem do tych co koledzy pisali to widzę , że mocne grymasy i cena gorsza.

 

a może za uwarzyli że masz swoją wagę i stąd cena niższa.. :)

a u mnie mówią co innego że mój hf to do hf nie podobny co innego jak byłby mięsny czy mieszaniec. To tylko gadka i ich strony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj