matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

pawelol111    1342

Panowie z kim w lubelskim najlepiej pohandlować??? sprzedaje ktoś do ZM Łuków.

Różne rzeczy mówią o tym zakładzie. Jedni chwalą inni narzekają jeszcze inni chwalili przy pierwszej sprzedaży a przy kolejnej zostali wydmuchani. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

Ja czasem sprzedaje i wychodzi w miare dobrze,wazone w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

raz sprzedałem 4 szt. - to wybicie poraźka, nigdy więcej...

kolego kiedy to bylo..?

teraz polecam oddawanie na wbc dawniej faktycznie mogli z cwierciami robic co chcieli i udowodnij ze to nie twoja .....ale teraz jest n ubojni 3 weterynarzy pilnuja kazda sztuka ma kod kreskowy monitoring  tak ze juz tak nie oszukaja nie podmienia.

ale kazdy robi jak chce ja polecam oddawanie na wbc. 

 

czy mniejsza ubojnia to wieksza mozliwosc ze cos bedzie nie tak,duza robi takie ilosci ze sie nie bawi w urywanie na lewo kilku kilo.

natomiast zywiec ma ta zalete ze wiesz od razyu ile dostaniesz,ale pamietajcie handlarze zyja wlasnie z roznicy wbc a waga zywa.a na pewno za darmo tego nie robia.

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0
Napisano (edytowany)

kto Ci tyle zapłacił ktoswazny ?

Edytowano przez wojt3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoswazny    0

kto Ci tyle zapłacił ktoswazny ?

w tygodniu co był 8-13 maja taka cena firma Żyw-Pol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

dobra cena i rozumiem że netto?, a jak z wybiciami? ważą w domu czy tylko na zakładzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoswazny    0

dobra cena i rozumiem że netto?, a jak z wybiciami? ważą w domu czy tylko na zakładzie? 

Znaczy to jest pośrednik i płaci przeważnie na żywą. Ceny netto . A na żywą to 7zł hf 7.5 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

raz sprzedałem 4 szt. - to wybicie poraźka, nigdy więcej...

 

 

kolego kiedy to bylo..?

teraz polecam oddawanie na wbc dawniej faktycznie mogli z cwierciami robic co chcieli i udowodnij ze to nie twoja .....ale teraz jest n ubojni 3 weterynarzy pilnuja kazda sztuka ma kod kreskowy monitoring  tak ze juz tak nie oszukaja nie podmienia.

ale kazdy robi jak chce ja polecam oddawanie na wbc. 

 

czy mniejsza ubojnia to wieksza mozliwosc ze cos bedzie nie tak,duza robi takie ilosci ze sie nie bawi w urywanie na lewo kilku kilo.

natomiast zywiec ma ta zalete ze wiesz od razyu ile dostaniesz,ale pamietajcie handlarze zyja wlasnie z roznicy wbc a waga zywa.a na pewno za darmo tego nie robia.

To było dośc  dawno,  bo w  2011  roku . Kantowali  i na  wybiciu  i na  klasach 

Nie wiem jak jest teraz  , ale  uprzedzenie  zostało 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu333    1

Witam macie może jakiegoś dobrego odbiore który skupuje na żywą wage w województwie Wielkopolskim oraz Łódzkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

pisalem dwie strony wczesniej cene za byki i teraz dostaje wiadomosci na pw ze po co robie forumowiczow w konia tu macie zdjecie faktury  http://www83.zippyshare.com/v/5FDduXKi/file.html 

ktory idiota napisal na piw do ciebie zebys mu faktury pokazal ???/.

 

to forum polega na zaufaniu.nie udowadniaj ze nie jestes wielbladem

takie zachowanie trzeba tepic

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

zakład mięsny bost jak sie nie mylę?, kupują na WBC ? no  może wiecie w jakim zasięgu skupuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

tak BOST tylko ze to jeszcze przez posrednika poszlo ale wazone na wadze sasiada i u posrednika 5 kg roznicy bylo  a w jakim zasiegu skupują to niewiem chcesz mam numer tel na fakturze moge na pw podesłać a skad jestes?? a zdjecie wstawilem bo denerwuja mnie tacy ludzie ktorzy jak ktos dostal lepsza cene niz on to juz tu od kłamców wyzywa a wiadomo jak jest w kazdym rejonie polski inne cenny i u kazdego posrednika inne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Bolsick otóż to, zresztą byki miałeś ładne, nie po <600 kg wiec cena bardzo dobra, ale realna. Wie ktoś ile orientacyjnie moge dostać za jałówke sm× hf czarna, ładne zbudowana, tylko troche tłuściutka sie robi, ok 500 kg, swiętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

tak BOST tylko ze to jeszcze przez posrednika poszlo ale wazone na wadze sasiada i u posrednika 5 kg roznicy bylo  a w jakim zasiegu skupują to niewiem chcesz mam numer tel na fakturze moge na pw podesłać a skad jestes?? a zdjecie wstawilem bo denerwuja mnie tacy ludzie ktorzy jak ktos dostal lepsza cene niz on to juz tu od kłamców wyzywa a wiadomo jak jest w kazdym rejonie polski inne cenny i u kazdego posrednika inne 

jestem z granicy warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego sprzedaje jak narazie wszystko do łuniewskich ale cenami nie zachęcaja zbytnio a mogliby bo to przecież już zakład a nie pośrednik.. tyle że oddaje wszystko na WBC no i troche zawsze lepiej wyjdę niż na żywa. Twoje byczki były ładne to i cena bardzo dobra tymbardziej dobrze że waga pewna. a nr poprosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

niewiem ile skupuje BOST to byly moje pierwsze sztuki ktore sprzedalem niedawno przejąłem gospodarstwo a kto chce numer do firmy na pw prosze pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Dziś sprzedane 2 x HF, 700kg - cena 6,73 zł/kg i 730 kg cena - 6,64 zł/kg. Potrącenia 7%. Kupujący "AGROMIR" Sławomir Krzyżanowski.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Po ile jest bydło pourazowe, dokładnie chodzi mi o krowy. Sąsiad sprzedał taką koło 500 kilo, nie mogła wstać- uszkodzone biodro to dostał 500 zł. Wyd*mali go jak nic wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mój sąsiad sprzedał krowę chorą i była chuda ale 500 kilo miała poszła za 250zł jak mi to powiedział to chciało mi się płakac i śmiać powiedziałem mu że ja zdechłego cielaka bym za tyle nie sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj