matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
case956xla    0

Witam dziś sprzedane 3 sztuki HF

Byk 556 kg cena 6.80zł

Jałówka 600 kg cena 6.50 zł

Krówka 451kg cena 4.50 zł

Sprzedane do firmy URBANEk

Cena i wagi brutto

Witaj kolego , jak dawna zgłaszałeś bydło na sprzedaż, bo do mnie już jadą ze trzy tygodnie, ale pewnie dlatego że wiem że kantują na wadze i nie dam się oskubać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

ile wolac za 2 letnia jalowke lm waga 600

 

w poniedziałek sprzedawaliśmy jałówkę lm to po 7,70 poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jak ważą to wchodzę przed samym wprowadzeniem sztuki na wagę i gdy sztuka jest też wchodzę do niej a ojciej patrzy czy przybywa tyle samo wtedy mam pewność że mnie nie okantują. Co do terminów przyjazdów różnie teraz jechali tydzień  a czasem jeden dzień . Ale kasa zawsze na trzeci dzień jest na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Sposób po byku :D Dobrze, że się nim podzielił :D ile osób już się nie da oszukać ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

gratuluje dobrze wymysliles .Ja slyszale ze jest tak ustawione ze powyzej 200 kg dopiero odejmuje.niezly pomysl

 

ja niie skorzystam bo wage mam swoja i tak jest najlepiej

 

cena u nas bez zmian simy od 8 brutto

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mają inne metody - idzie pracownik z bykiem, przechodzi przez wagę - w tym czasie szefo  taruje wagę i zaraz wchodzi byk, nie zdążysz zauważyć co i kiedy - usłyszane od byłego pracownika . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

jest taki jeszcze sposób, potrzeba dwóch ludzi

jeden patrzy na wage i kieszenie kupującego a drugi wchodzi na wage z bydlakiem

bydle wchodzi na samochód a kolega niech stoi cały czas na wadze

sprawdzone kiedyś u mnie, sąsiad najpierw ważył 97 kg a jak byk wszedł na pake waga pokazywała 37 kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

U mnie jak ważą to wchodzę przed samym wprowadzeniem sztuki na wagę i gdy sztuka jest też wchodzę do niej a ojciej patrzy czy przybywa tyle samo wtedy mam pewność że mnie nie okantują. Co do terminów przyjazdów różnie teraz jechali tydzień  a czasem jeden dzień . Ale kasa zawsze na trzeci dzień jest na koncie

 

Głupich nie sieją!!!!Tacy się rodzą :lol:

Witam dziś sprzedane 3 sztuki HF

Byk 556 kg cena 6.80zł

Jałówka 600 kg cena 6.50 zł

Krówka 451kg cena 4.50 zł

Sprzedane do firmy URBANEk

Cena i wagi brutto

 

Chłopie weź się zastanów kto uczciwy da Ci za takie sierście tak wysoką cenę???Są dwa wyjścia albo Ty koloryzujesz cenę albo jebnęli Cię na wadzę i to ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Sprzedany byk HFxLM  wiek 20 miesięcy 690 kg waga własna 7.60 brutto.Odbiorca Włodarczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

a niedługo bydło w dół  top agrar jest zmianka że PPPPPiSSSSS zamierza przywrócić zakaz uboju rytualnego - nie lubią żydów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

dziś sprzedane dwa HO, 802 i 892kg po 7zł, wiek 22 miesiące. Pierwszy raz widziałem jak handlarz robi oczy i sprawdza swoą własną wagę :D  byczki faktycznie i mnie zaskoczyły pozytywnie, lokalny odbiorca wagi i ceny brutto

 

Możesz dać kontakt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

Głupich nie sieją!!!!Tacy się rodzą :lol:

 

Chłopie weź się zastanów kto uczciwy da Ci za takie sierście tak wysoką cenę???Są dwa wyjścia albo Ty koloryzujesz cenę albo jebnęli Cię na wadzę i to ostro

 

sluchaj soltys albo jestes handlarzem a wowczas wynocha z tego forum bo wypowiadasz sie ze strachem i sikasz w majtki ze strachu zeby cie nie przegonili z podworka jak bedziesz proponowal tak niskie ceny.

krowa 4.50 brutto to duzo ?netto moze ale nie brutto wiec ( cena normalna )

jalowka 600kg 650 brutto to duzo .Koles tu juz dowaliles calkowicie .Tu jest jak najbardziej normalna cena.

 

 

druga opcja jest taka ze lubisz byc gnojony i handlarze jak sa u ciebie to ci krowe placa 2 zlote a byka 3 .

 

zastanow sie na przyszlosc i nie pisz bzdur

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

No z Was dwóch to głupoty gadasz Ty. Sołtys48 nie raz udowadniał swoje racje. Pisze tak jak jest i dlatego Ci się nie podoba. Jeżeli ślepo wierzysz swojemu odbiorcy to o czym mamy rozmawiać....


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

jaka cena byków rasy ho, hf, mieszance i mięsne w łódzkim ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak wprowadza ubój to ja zacznę ubijać rytualnie posłów.wtedy będzie mi juz wszystko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    18

Wczoraj sprzedane dwa byki HF-803kg,MM-763kg ,wiek 20 msc.Oba po 7,80zł. Waga i cena brutto.Odbiorca Sobieradek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

sam nie wiesz co sprzedałeś. Hf i MM nigdy nie były i nie będą w tej samej cenie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

sluchaj soltys albo jestes handlarzem a wowczas wynocha z tego forum bo wypowiadasz sie ze strachem i sikasz w majtki ze strachu zeby cie nie przegonili z podworka jak bedziesz proponowal tak niskie ceny.

krowa 4.50 brutto to duzo ?netto moze ale nie brutto wiec ( cena normalna )

jalowka 600kg 650 brutto to duzo .Koles tu juz dowaliles calkowicie .Tu jest jak najbardziej normalna cena.

 

 

druga opcja jest taka ze lubisz byc gnojony i handlarze jak sa u ciebie to ci krowe placa 2 zlote a byka 3 .

 

zastanow sie na przyszlosc i nie pisz bzdur

Chłopcze swoją wypowiedzią tylko potwierdziłeś moją wcześniejszą wypowiedź!!

Ciesz się z ceny..........bo z wagi cieszy się odbiorca :D

Dla Twojej wiadomości handlarzem nie jestem i nigdy nie byłem!!!!

I na tym koniec w temacie, no chyba, że ktoś napisze jeszcze kilka ciekawych sposobów na sprawdzenie wagi u handlarzy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Kto z okolic Ciechanowa ,Przasnysza skupuje bydło w sobote bo mam krowe ze skrętem jelit a dzisiaj nikt niechciał odebrać jak dzwoniłem to było juz po 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Glinka Marek do mnie nawet w niedziele przyjechał


Mogę zrobić foto faktury i wstawić. :) Panie Sołtys i zobaczysz cenę i wagę a sztuki ważyły tyle ile ważyły bo nie były wieksze . Sprzedałem do nich z 5 raz może już 6 ,zawsze  zdzwonię do Takiego Leszka od skupuje u nich na firmię jeden z 6 gości i tyle. A skoro ty jestes takim debilem że oddajesz swoje sztuki ca bezcen pogratulkować. Albo inaczej masz tak małe gospodarstwo że nawet nikt nie chce robić z tobą interesów oddaje średnio 40 sztuk na rok (krowy byki jałówki) Wizerunek gospodarstwa i samo zachowanie rolnika też ma wpływ na proponowaną cenę . Powiem lepiej za krowę zagodziłem się po 5 zł ale jak bedzie ważyć 500 kilo a za byka po 7 zł jak bedzie 600 niestety nie było wiec nastąpiła korekcja . Mieszkam w Gródkach i może nie ma w moim regionie towaru nie wiem. Ale Cenę mam prawdziwą i z tym człowiekiem naprawdę idzie się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego może inni trochę przesadzili ale chcieli Cię uświadomić, że cenę za tak małe sztuki dostałeś za dużą. Prawdopodobnie zostałeś oszukany na wadze tym bardziej że 2 razy sprzedałem do Urbanka. Poczytaj trochę temat wstecz a opinię nie ma najlepszej na tym forum. Sprawdź go na ogólnej to gwarantuje Ci że więcej do Ciebie nie przyjedzie. Wcześniej pisałem tutaj, że nieopodal mnie znajomego chciał przekręcić na krowie 80 kg. Mam nadzieję, że da Tobie to do myślenia i nie zostaniesz znów oszukany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam dziś sprzedane 3 sztuki HF

Byk 556 kg cena 6.80zł

Jałówka 600 kg cena 6.50 zł

Krówka 451kg cena 4.50 zł

Sprzedane do firmy URBANEk

Cena i wagi brutto

 

 

U mnie jak ważą to wchodzę przed samym wprowadzeniem sztuki na wagę i gdy sztuka jest też wchodzę do niej a ojciej patrzy czy przybywa tyle samo wtedy mam pewność że mnie nie okantują. Co do terminów przyjazdów różnie teraz jechali tydzień  a czasem jeden dzień . Ale kasa zawsze na trzeci dzień jest na koncie

 

 

Glinka Marek do mnie nawet w niedziele przyjechał

Mogę zrobić foto faktury i wstawić. :) Panie Sołtys i zobaczysz cenę i wagę a sztuki ważyły tyle ile ważyły bo nie były wieksze . Sprzedałem do nich z 5 raz może już 6 ,zawsze  zdzwonię do Takiego Leszka od skupuje u nich na firmię jeden z 6 gości i tyle. A skoro ty jestes takim debilem że oddajesz swoje sztuki ca bezcen pogratulkować. Albo inaczej masz tak małe gospodarstwo że nawet nikt nie chce robić z tobą interesów oddaje średnio 40 sztuk na rok (krowy byki jałówki) Wizerunek gospodarstwa i samo zachowanie rolnika też ma wpływ na proponowaną cenę . Powiem lepiej za krowę zagodziłem się po 5 zł ale jak bedzie ważyć 500 kilo a za byka po 7 zł jak bedzie 600 niestety nie było wiec nastąpiła korekcja . Mieszkam w Gródkach i może nie ma w moim regionie towaru nie wiem. Ale Cenę mam prawdziwą i z tym człowiekiem naprawdę idzie się dogadać.

 

Swoją drogą dziwne że  przy obrocie 40 szt rocznie  - nie dorobiłeś  się swojej  wagi ... ale  ważne że  i tak masz  pewność  że  nie oszukują  :D

Co  do tego że chce do ciebie przyjeżdżać-  to  nic  tylko  się  cieszyć, że  taki super  gość  jesteś  :P

Masz rację że  zachowanie rolnika ma  wpływ na  cenę , jak wyczują że  ma  do  czynienia  z debilem co łatwo da  się orznąć  - dają  więcej  :P

grunt  to mieć  łeb do interesów ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj