Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła w 2016

2860 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 16 luty 2016 - 21:00

Cena bydła w 2016

Każdy karmi inaczej i wartosci produktów sa różne.Podstawa to cielę dobrze odpojone i chociarz jakies geny, .Bo z igły wideł nie zrobisz.Ale jak najbardzie dobrze zbilansowana dawka pokarmowa  i jakos to się kręci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła w 2016 Dzisiaj, 16:27
  •  

#822 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 16 luty 2016 - 21:01

Cena bydła w 2016

Cofnijcie się stronę - dopisałem.

#823 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 16 luty 2016 - 21:14

Cena bydła w 2016

Najtańszy odpas jest do 350-400kg potem potrzeba więcej energii na produkcje 1kg mięsa. Sprzedałem je gdyż miały być na zarobek ale w wieku 14 miesięcy zrezygnowałem bo widziałem że jeśli chcę je dalej karmić muszę im kupić bele które kosztują 250zł a z tego co widziałem to byk zjadał więcej pieniędzy niż zarabiał. Bo przy cenie 7zł za mieszańca traciłem drugie tyle ile dostawał w mordę. Nie rozumiem nadal jak możecie mówić o zyskach gdy pasza kotuje 3x tyle co normalnie a cena mięsa jest ta sama. Czyli  w urodzajnym roku zarabiacie na byku 5tyś zł? Czysty zysk

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 luty 2016 - 21:18

Cena bydła w 2016

kolego czy to jest Józef Brzegowy ?

Tak, jest też Krzysztof Brzegowy (rodzina kuzyny ) kupuje w stronach kolegi z forum soltys48 ,mario3107

#825 Share Baks00

Baks00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 16 luty 2016 - 21:25

Cena bydła w 2016

Czyli sprzedałeś z braku pokarmu tez w pewnym sensie.Nie ma sensu dalej tłumaczyc tego i spierać się  o opłacalność kazdy wie swoje.A ja myslę że o CZYJES NIE MA SIĘ CO MARTIWC,BO TO ZADEN ZYSK.

#826 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 luty 2016 - 21:25

Cena bydła w 2016

Najtańszy odpas jest do 350-400kg potem potrzeba więcej energii na produkcje 1kg mięsa. Sprzedałem je gdyż miały być na zarobek ale w wieku 14 miesięcy zrezygnowałem bo widziałem że jeśli chcę je dalej karmić muszę im kupić bele które kosztują 250zł a z tego co widziałem to byk zjadał więcej pieniędzy niż zarabiał. Bo przy cenie 7zł za mieszańca traciłem drugie tyle ile dostawał w mordę. Nie rozumiem nadal jak możecie mówić o zyskach gdy pasza kotuje 3x tyle co normalnie a cena mięsa jest ta sama. Czyli  w urodzajnym roku zarabiacie na byku 5tyś zł? Czysty zysk

250zł za bele ?

to jaki zysk z hektara kukurydzy na ziarno osiagasz ?

Edytowany przez ozzborn, 16 luty 2016 - 21:26.

#827 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 16 luty 2016 - 21:30

Cena bydła w 2016

nie wiem mam bydło mleczne i cała kukurydza idzie na kiszonkę, a mała część na śrutę dla wydajniejszych krów.

Edytowany przez fireseba, 16 luty 2016 - 21:30.

#828 Share StaryViking

StaryViking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 luty 2016 - 21:32

Cena bydła w 2016

Tak, jest też Krzysztof Brzegowy (rodzina kuzyny ) kupuje w stronach kolegi z forum soltys48 ,mario3107

to dziwne bo u nas handlarz kupuje dla Brzegowego i za byki placi 7.80 brutto

#829 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 16 luty 2016 - 21:43

Cena bydła w 2016

dla Brzegowego?Którego??Ode mnie bierze Krzysztof i na ta chwilę max 7,7 netto ale za naprawdę zajebistego byka w U+ najlepiej :P

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#830 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 luty 2016 - 21:44

Cena bydła w 2016

Chociaż jeden (fireseba) docenia ciężką pracę ,a rzeźnie mają to gdzieś i obniżają ceny .fireseba może jak poczytają twoje wypowiedzi Ci co myślą że to taki lekki pieniądz to zrezygnują( bo dopłaty to trza chować ),a jest ich wielu .Każdy kto chowa to wie że niema kokosów ale robić coś trzeba bo od leżenia  przed telewizorem to rośnie brzuch a nie zysk ,a i obornik zostanie to i w polu lepiej się darzy można sprzedać zborze itd, a każdy robi jak mu pasuje miejmy nadzieje że ceny wzrosną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 16 luty 2016 - 23:15

Cena bydła w 2016

dla Brzegowego?Którego??Ode mnie bierze Krzysztof i na ta chwilę max 7,7 netto ale za naprawdę zajebistego byka w U+ najlepiej :P

a ile można u niego wyciągnąć za jałówkę mięsną w U na dzień dzisiejszy? 

#832 Share StaryViking

StaryViking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 luty 2016 - 06:58

Cena bydła w 2016

dla Józefa Brzegowego ze Szczucina jalówka miesna 500 kg 7 zl waga i cena brutto ważona u mnie na wadze

#833 Share krzyszok92

krzyszok92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 luty 2016 - 07:30

Cena bydła w 2016 Jałówki Pan Józef płaci słabo. Ale ja znam przyczynę. Ma umowę z rzeźnia Sokołowa w Tarnowie A tam jalowka jest bardzo tania. Sprzedana jalowka tydzień temu 540 kg na czysto po 7.5 brutto. Mam wagę. Staly odbiorca.

#834 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 luty 2016 - 10:13

Cena bydła w 2016

Uwielbiam gdy ktoś, próbując udowodnić wyrwaną z d_py tezę, przyjmuje dziwne założenia. @dzikijohn naprawdę pięknie udowodnił, że byka zostaje 2 tys.. Panowie jeśli już chcemy coś liczyć to róbmy to rzetelnie, a takie liczenie w głowie i jako koszty liczenie jedynie koszty paszy to normalnie ręce opadają. A gdzie pozostałe koszty woda, prąd, jakieś naprawy budynków i maszyn (nie piszę o amortyzacji, ponieważ zakładam że większość budynków i maszyn na wsi już dawno się zamortyzowały) to już nie są koszty? Mam złą wiadomość koszty pośrednie to także koszty.Po za tym liczmy przeciętnie, bo zawsze coś zachoruje i o 800 kg możemy zapomnieć, nieraz geny na to nie pozwalają, ja już nie mówię nawet, że ktoś trzyma tylko HF-y i o 8 zł za kg może pomarzyć, ale to jego wybór i może trzymać mięsne. Natomiast pokazywanie wyliczeń na idealnym przykładzie to już jest przesada. Więc do tych wyliczeń trzeba by dołożyć trochę kosztów i odjąć trochę przychodu. Wyliczenia które ja wrzuciłem są rzeczywiście dziwne, jednak wy w większości nie dysponujecie żadnymi, dlatego najpierw poświęćcie trochę czasu, przygotujcie coś, pokażcie i dopiero podyskutujemy.

Oczywiście nikt nikomu nie każe trzymać, tylko następnym razem czytajcie ze zrozumieniem, bo ja nigdzie nie pisałem że się nie opłaci (wyliczenia są z ODR i nie dotyczą mojego gospodarstwa) i nie narzekałem.

#835 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 luty 2016 - 10:55

Cena bydła w 2016

to dziwne bo u nas handlarz kupuje dla Brzegowego i za byki placi 7.80 brutto

To dziwne żeby właściciel mniej płacił niż pośrednik daj namiar na tego handlarza ,myślę że za ładną sztukę dałby 7.70 jak pisał soltys48 .Z tego co wiem to Krzysztof ma własną rzeźnie i nie płaci 7.80 więc ta cena to może z zeszłego tygodnia przed spadkiem cen <_<

#836 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 17 luty 2016 - 11:29

Cena bydła w 2016

nie piszę ze złości lecz z szacunku że macie pasję do tego a nie ciągniecie pieniądze z UE i je przepijacie. Chcę wiedzieć tylko jak karmicie byki że to Wam się opłaca, bo to jest najbardziej kosztowna rzecz w całej hodowli.

Może dla tego ze mieszkamy nie daleko to mamy w tej sprawie podobne poglady 

fireseba ma całkowita racje na podlasiu w tej chwili hodowla bydla opasowego nie przynosi korzysci materialnych ! Taka jest prawda 

Aby osiagnac zysk to ktoś musi na jakims etapie tej produkcji dolożyc Przy cenach za bele sianokiszonki 200-250 zł słomy 50-70zł kiszonki z QQ 200-250 tona na byku nie idzie zarobic Ostatnio kupujacy byki nawet mi to przyznal ,ale odrazu zauważył z sarkastycznym usmiechem na ustach ze gnoj mi sie został a to juz coś No i na siłownie nie musze chodzić  :rolleyes:

A propos cen to niby nie panikowac bo w marcu wroca Ale ja to wiem ze wszystko zależy od kursu euro i ceny u niemca  i tempa wypłaty dopłat bo bydła wcale tak duzo niem a te co sa to niedorostki sprzedawane z powodu braku pasz 

Edytowany przez marijusz, 17 luty 2016 - 11:42.

#837 Share wot29

wot29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 luty 2016 - 11:33

Cena bydła w 2016

Panowie handlował ktoś z Panem Menelskim?jak ceny i waga?jak WBC ?

Działa na obszarze ziemi dobrzyńskiej w kuj-pomorskim

#838 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 17 luty 2016 - 11:36

Cena bydła w 2016

..

Edytowany przez marijusz, 17 luty 2016 - 11:41.

#839 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 17 luty 2016 - 12:28

Cena bydła w 2016

Mirosław Łata woj.Swietokrzyskie co to za kupiec...?rzetelny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 luty 2016 - 19:25

Cena bydła w 2016

a ile można u niego wyciągnąć za jałówkę mięsną w U na dzień dzisiejszy? 

za 75% LM proponował 7,1,- netto ja chciałem 7,5

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem