matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19547

predzej z zlamana noga pojdzie na WBC i zalezy jak sie wybije

tak ale wszystko zależy jak ma złamaną-opisywałem tylko co widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

tak brać to oni biorą chętnie-za taką przebitkę!!

LOKALIZACJE MASZ  W PROFILU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Ile mogę dostać za byka ze złamaną nogą ma ok .500kg ?

 

Zależy jeszcze gdzie złamane, jeżeli powyzej kolana, to może być już zapalenie i cały zad do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ostatnio dostałem umowe dla stałych dostawcow Jest w niej kilka idiotycznych zapisow:

nie bede stosował pasz z udziałem roslin GMO ( w tej chwili nie ma na rynku paszy bez soji GMO) a nizej ze ostarnie cztery miesiace opasu mają byc karmione paszami wysokobiałkowymi 

załadunek bydla rownierz w niedziele i święta ( niedziela to jeszcze oki ale Wielkanoc czy Boże Narodzenie tonie miałbym ochoty z bydłem sie ciagać )

Harmonogram dostaw na cały rok ( ilość sztuk w poszczególnych miesiącach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Nie podpisałem ! Zeby to podpisac to trzeba nie umieć czytać i liczyc Dołożą ci kilkanascie groszy jak spełnisz ich wymogi odnośnie jakości wołowiny i sposobu chowu  a za***rdola kilkadziesiat groszy za takie głupoty jak ph powyżej 5,9 lub bydlo poobijane Jak ja bym miał wpływ transport !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

pewnie ci co dali agrofoto siepe za reklame. za brudny ogon tez -30 gr. smiech na sali :D jutro przyjezdzaja po krowy HF ok 600 kg. ile wolac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Nie dobijaj mnie, jestem wystarczająco załamany tymi spadkami. Jestem z pomorskiego, najbliżej mam do ubojni Obojan, i do nich sprzedaje już od kilku lat. Bez problemu sprawdzisz ich cennik w necie, lub możesz zadzwonić. Nie ukrywam że później licze na przeprosiny

 

Niestety z cennika podanego w necie na innym portalu cena w tej ubojni spadła o 1 złotych polskich w przeciagu 2 tygodni... i wynosza do 6.5 za byka w wadze 600 netto. Dobrze, ze sprzedałem 2 tygodnie 2 hf-y w wadze 740 i 770 brutto po 6.8 netto. Waga moja. Odbiorca jak wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2411    3

Sprzedawał ktoś Graczykowi i Gortatowskiemu z Gorczenicy ? waga się zgadzała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Panowie,jaką rozsadna cene wołać Byka, lm ok75% ładnie umięśniony zad również ładny,waga ok.800 kg wiek mniej jak 24m-ce.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxr5    1

Odnośnie Graczyka i Górtatowskiego z Gorczenicy to wszystko okej bez jakichkolwiek zarzutów. Żadnej kombinacji przy wadze i wypisywaniu faktur. Przynajmniej takie jest moje doświadczenie, bo sprawdzałem na swojej wadze a potem na ich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Panowie o jakiej wy obniżce mówicie w piątek był u mnie handlarz nic nie mówił że bydło w dół ma iść z tego co wspomniał to jest problem bo go nie ma, daje do 8 zł o dobrej wadze mi proponował 7.5 a nie są jakieś cuda mieszanka hf narazie stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No to jest taki mechanizm handlarzy, puszczają famę że bydło w dół i ludziska wypychają panicznie co się da a oni zbierają żniwo szczególnie jak bydła brakuje. Chyba trzeba ten okres przeczekać, marzec-kwiecień jak ruszą znów dopłaty to zrobi się spokojniej i cena wróci do normy. A na wskaźniku agrofoto bydło ładnie na zielono w górę, jakbym agrobiznes oglądał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie wszyscy dostali dopłaty a kupować środki to ostatni dzwonek. Ja się wstrzymuje do końca kwietnia aż się wszystko uspokoi. W piątek był handlarz oglądać krowę to też straszył że mają lecieć w dół, w nagrodę krowy nie dostał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

No właśnie po to są te obniżki. Towaru pewnie brakuje, a że wiosna idzie to niejeden sprzeda w obawie przed jeszcze większymi spadkami. To jest chyba nawet sytuacja dość powtarzalna w lutym. Choć oczywiście nikt do końca nie jest w stanie stwierdzić czy nie jest to jakaś stała tendencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3 byki hf wiek po 19 mc wagi brutto 660 580 540 cena 7.35 z watem . Czyli netto 6.85 firma URBANEK moim zdaniem bardzo dobra cena nikt tyle nie chciał dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Zawsze przed świętami sieją panikę że bydło w dół w ten sposób nabijają sobie kieszenie naszym kosztem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Panowie to jak to jest z tym WBC? Warto sprzedawać np krzyżówki bbbxcharolaise albo limousine x piemontes takie po 750-800kg czy oddać na wage żywą po 8-8,5zł/kg?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 byki hf wiek po 19 mc wagi brutto 660 580 540 cena 7.35 z watem . Czyli netto 6.85 firma URBANEK moim zdaniem bardzo dobra cena nikt tyle nie chciał dać

 

A jak z wagą? Bo różnie to podobno u nich bywa, ja osobiście się przejechałem na nich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

sprzedaj na WBC dobre krzyżówki masz wiec napewnoe sie dobrze wybija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to mój 2 raz jak do nich sprzedaję zawsze ważą byka wychodzi te np 660 ja wchodze i ojciec patrzy czy dodaje moją wagę i tak każdą sztukę. Widzę po ich twarzach leeki niesmak ale mam pewność  że jest wszystko ok bo tara pokazuje idealnie co do kg . Wiec Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj