matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikidaniel    227

Skibe mam blisko, chętnie bym mu dawał. Ale te ceny na wbc ma tragiczne. Na żywą byś chyba więcej dostał

Ten ostatnio (HF 25 miesięcy, chudy i kościsty) przy 600 kg brutto wyszedł po ok 7 zł z VAT. Kto da więcej przy pewnym pieniądzu w 14 dniach i z uczciwą wagą?

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

na trzech bykach 150 kg i jak z takimi żyć

 

Rozumie że byki przeważyłeś? Bo spotkałem się  z czymś takim że sprzedającemu na ,,oko'' wydawało się że byk ma nie wiadomo ile a po wprowadzeniu na wagę lipa. Kupiec załadował sprzedający słowem się nie odezwał. A później krzyczał po okolicznych wioskach oszust!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

teraz cena za O w wielu zakładach to ponad 13zł za kg

W których zakładach tak płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie radziłbym ze sobieradkiem chandlowac oszust i złodziej jakich mało

też tak myślałem  B) ale u nas jest jeden gość  co z nim handluje i nie chce nikogo innego bo luks kupiec poubojowo  bierze :D  :lol:  B) u nas jeszcze bolo jeżdził kolejny dobry :D  i szczygliński z płocka wagę chyba ma ok...?a ceny jak wszędzie od towaru zależy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam gadanie 50 kg na byku :D Znajomy na Cielakach do tygodnia kantuje 7 kg :D to dopiero strata 13% masy ogólnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matbar    1

Mam 17 byków dają cene 8 netto tylko wazyc chcą na cały samochód z bykami .Co sądzicie o takim ważeniu. nie są z luzu.

post-23130-0-47595900-1480957165_thumb.jpg

Edytowano przez matbar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak z luzu to jak mają wazyć,cena niekiepska chyba,w jakiej wadze są mniej więcej?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

W których zakładach tak płacą?

 

Nie wiem dokładnie w jakich zakładach natomiast zazwyczaj odstawiamy byki do firmy która bierze byki na WBC, odciągają  150zł na pośrednictwo a reszta przychodzi na konto. i w zalezności do jakiego zakładu wysyłają byki to cena za klasę O waha sie w granicach13,20-13-40 zł netto. Najtaniej kiedyś było 12.50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam 17 byków dają cene 8 netto tylko wazyc chcą na cały samochód z bykami .Co sądzicie o takim ważeniu. nie są z luzu.

 

masz możliwość przeważyć te byki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt3p    0

sprzedane dziś 7 sztuk 4 byki klasa O-12,80, R- 13,30, U-13,80, i 3 jałówki R-12,30, U- 12,70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

na ogólną czyli wjeżdżasz na wagę samochodem później ważysz na wadze co jest przy samochodzie i wjeżdżasz samochodem z bykami na wagę i była różnica

Jak  duża  ta różnica?  na  ilu  sztukach? 

Skoro  przed  załadunkiem  tarowaliście  samochód-  to  nie  byliby  tak  głupi, żeby  kantować  ważąc  pojedyncze  byki  -  bo  po  cholerę? 

Dla  mnie  to  bez  sensu , 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No Mnie też interesuje ta historia i jej zakończenie tzn. według której wagi się kupiec rozliczył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Mam 17 byków dają cene 8 netto tylko wazyc chcą na cały samochód z bykami .Co sądzicie o takim ważeniu. nie są z luzu.

Spytaj sie po ile skitki beda brac slyszalem ze jak waza caly samochod to nawet po 10 kg odcinaja. Cena dobra i wazenie jest wporzadku jak dobra waga. Niedawno pisali tu ze niektore wagi mogo oszukiwac o 100 kg

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gregory81 byki zważył najpierw u siebie a potem pojechaliśmy na ogólną i się wydało

nie rozumie jaki miał cel aby oszukiwać skoro wiedział ze jedziecie ważyć na ogólną możesz to wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po 10 kilo na sztuce , czy jak .U nas % otrącają . A przy okazji - dziś sprzedany - 615 kg , 1 rok i 4 miechy , HO , byk , cena 8zł z VAT , 6% potrącenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Oznaczony był HO ale bardziej był MM . Ładna sztuka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

sprzedawal ktos ostatnio do osi krowy? jezdza ostatnio w nasze regiony i mocno namawiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj