matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

mariuszd93    559

Bardzo  duzo  osób  z  tego żyje  

No ale jak  ktos  sprzedaje byczki po  440  kg - to  interesu na  bydle nie  zrobi ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No sprzedając 1 sztukę i to w takiej wadze to trudno wyżyć B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krowa waga żywa 922 brutto na wbc po 11.12 z vat

 

To z jakiego rejonu dokładnie jesteś? Gdzie sprzedaleś? Taka ciężka sztuka to już smok nie krowa ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

a z jakich źródeł ci to wiadomo? czy sam sobie wymysliłeś?

 

okazuje sie ze nie mam racji bo wiek znowu został podwyzszony ...

Decyzja Komisji Europejskiej 2009/719/WE z 28 września 2009 r. upoważnia niektóre państwa członkowskie do zmiany swoich rocznych programów monitorowania BSE (Dz. Urz. UE L 256 z 29.09.2009, str. 35). Daje to państwom członkowskim możliwość zmiany dotychczasowych rocznych programów monitorowania tej choroby.

Na jej podstawie podwyższono już kilkakrotnie wiek zdrowego bydła podlegającego obowiązkowemu badaniu w kierunku BSE z 30 do 72 i wreszcie do 96 miesięcy.

Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsiw sprawie wprowadzenia programu zwalczania gąbczastej encefalopatii bydła (BSE) na 2016 r. następuje kolejne podwyższenie wieku bydła badanego w kierunku BSE.

Od 1 stycznia 2016 r. badaniu podlega bydło:

  • powyżej 108 miesiąca życia w przypadku bydła poddanego normalnemu ubojowi;
  • powyżej 48 miesiąca życia w przypadku bydła należącego do tzw. „grupy ryzyka”

Wzrost wieku badanego bydła to oszczędność dla budżetu państwa.

Sam sobie tego nie wymyslilem wszyscy handlarze u mnie tsk mowia pewnie po ta zeby z ceny zbic .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

ile moge wziasc za krowe limuse ok 800-900 kg ma 34 miesiace lepiej na wbc czy na żywą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Byk HO 440kg dziś sprzedany 6,8 netto.Ekonomia hodowli bydła powala na kolana jak bym miał żyć z tego to bym długo nie pociągnął.

 

nie zawsze jest jak byśmy chcieli ale to powinna być waga tuszy,i to wcale nie marzenia ścietej głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

nie raz na tym forum czytalem nowiny w ktore nawet po wypiciu litra bym nie uwierzył A teraz sam czegos takiego doswiadczylem i podziele sie z wami 

12 marca kupiłem byczka BB (mieszaniec )wg paszportu urodzony 29-05-2015 ocenialem go na oko ze ma ok 200 kg  czyli nie za duzo bo juz prawie mial 10 mieś. W  domu okazało sie ze po podróży ma niewiele ponad 160 kg 16 kwietnia zważyłem go ponowie to wazył 210 kg Nastepne ważenie 11czerwca  wazył 310 (wazony dwa razy bo nie wierzyłem ) Teraz zważyłem go 15 lipca i ważył 375 Czyli w 125 dni przybrał  210 kg  co daje sredni dobowy przyrost ponad 1.6 kg Ladnie nadrabia srtacony czas u poprzedniego własciciela  Na kilkaset bykow ktore mialem w ciagu 10 lat to rekordzista !

Wczoraj ważyłem tego fenomena  ważył 480 kg  Jak tak dalej bedzie rósł  to za rok ponad tone bedzie miał  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

No fajnie, fajnie. Ale gdzie ten fenomen? 480kg to dobry byk ma na pierwsze urodziny, a twój ma juz 16 miesięcy. A te przyrosty dobowe u ciebie tez nie powalają. W zeszłym roku kupiłem wychudzonego simxhf, wiek 1,5 roku waga 400kg ( kupiony na oko ) Sprzedany dokładnie po 6 miesiącach miał 956kg. To są przyrosty! Ale on tam trzy kosze ziemniaków wpieprzał dziennie i nawet sie nie oblizną


A byki u nas troszke w dół. Włochy niby obniżyły cene :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

przestan ścieme walic zeby miał przyrosty na poziomie 3 kg na dzien. tu nikt taki głupi nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Dzisiaj sprzedane 2 byki HO, wagi bodajże ok. 580kg i 540kg. Cena 7zł netto. Województwo Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

A ja cieszyłem się jak sredni dobowy przyrost wynióśł 1.7.Ale dobrze że nie oznajmiałem tego wcześniej ,bo wstyd........(marijusz-szacunek za odwagę)co to za przyrosty w porównaniu do innych. :(;)

 

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Dzisiaj sprzedane 2 byki HO, wagi bodajże ok. 580kg i 540kg. Cena 7zł netto. Województwo Podlaskie.

 do ąnny w łosince haahsah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Ceny z wczoraj

 

BYK HF/LM R- 13,50 netto wiek 17 ms waga żywa 685 Waga mięsa 381,6 wybicie 55% 

BYk MM  czarny mniejszy R- 13,50 netto waga żywa 610-620 waga mięsa 320 wybicie 51% Wiek 16 msc  
BYk MM  R- 13,50 netto Waga żywa 600-620 mięso 349 wybicie 56% wiek 17 msc 
Krowa HH R- 11,20 netto Waga żywa 780 mięso  390 kg Wybicie 50 % wiek 6 lat  
JAłówka MM R- 12,90 netto waga żywa 550 waga tusz 292 kg wybicie 53%  wiek 17 msc 
 
Dobrze wyliczyłem wybicie ? 
 
WAga z domu czyli minus 20-30 kg na zakładzie cena dobra wyszło całkiem nie źle zdj w galerii lub na pw
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Lokalny handlarz, z okolic Łap bodajże. 

Ciekawe, jak moje byczki wybiły by się na mieso, warto by było zaryzykować następnym razem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

Witam czy ktoś sprzedaje byki do firmy Mipol  ? i czy wam też zwlekają z zapłata za byki, bo u mnie byki sprzedane 27.07 i  kasy nie ma na koncie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Witam czy ktoś sprzedaje byki do firmy Mipol  ? i czy wam też zwlekają z zapłata za byki, bo u mnie byki sprzedane 27.07 i  kasy nie ma na koncie......

ja w tamtym roku sprzedawałem krowe, pieniądze były w ciągu tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Ja handlowałem z firmą Mipol  kilka lat i kasa zawsze szła tak jak na fakturze czyli 35 dni a jesli była potrzebna wczsniej to  sie dzwoniło do ksiegowej połowe przynajmniej przelała,szkoda że o Tobie zapomnieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

niektórzy zabiorą a niektórzy chcą komplet. ... zależy od handlarzyka. ... za złotówkę mniej na kg zabiorą nawet bez kolczyków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

@TelefonyRadom gdzie sprzedałeś swoje sztuki? Jak chcesz może być na PW

Chobot przez znajomego handlarza za transport 100 od sztuki to i tak dużo lepiej niż na żywą :D więcej PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

No fajnie, fajnie. Ale gdzie ten fenomen? 480kg to dobry byk ma na pierwsze urodziny, a twój ma juz 16 miesięcy. A te przyrosty dobowe u ciebie tez nie powalają. W zeszłym roku kupiłem wychudzonego simxhf, wiek 1,5 roku waga 400kg ( kupiony na oko ) Sprzedany dokładnie po 6 miesiącach miał 956kg. To są przyrosty! Ale on tam trzy kosze ziemniaków wpieprzał dziennie i nawet sie nie oblizną

A byki u nas troszke w dół. Włochy niby obniżyły cene :|

 

A świstak siedzi i zawija je w sreberka :P Ludzie myślcie zanim coś napiszecie .

Edytowano przez Farmerski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj