matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    223

2 lata nie sprzedawałem temu mariuszowi to zawsze dawał mi 2-3groszy mniej bo moja waga. ostatnio wpadł do mnie to od razu sam powiedział 8zł za 2-3 tygodnie przyjeżdża po nie. czyli czasem trzeba na chwilę zmienić handlarza bo zbyt mocno się przywiązują i walą na cenie bo są pewni , że zabiorą. ja sprzedaję 10-14sztuk w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Panowie handlował ktoś z Michałem Rybakiem? Jak oceniacie tego kupującego?

 spoko gościu 

Edytowano przez slawek2301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Oj to szkoda było. Na nowy rok to by juz pod tone podchodził i 8tys. do ręki.

 

no szkoda było go sprzedawać bo szybko nabierał wagi ale niestety musiałem z nim uciekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 lata nie sprzedawałem temu mariuszowi to zawsze dawał mi 2-3groszy mniej bo moja waga. ostatnio wpadł do mnie to od razu sam powiedział 8zł za 2-3 tygodnie przyjeżdża po nie. czyli czasem trzeba na chwilę zmienić handlarza bo zbyt mocno się przywiązują i walą na cenie bo są pewni , że zabiorą. ja sprzedaję 10-14sztuk w roku.

 

pewnie ma jakiś cynk,to może za te 2-3 tyg cena ruszy z kopyta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Panowie co powiecie o Mariuszu krowińskim?. Sprzedalem mu kilka sztuk płatnośc ok ale zawsze pytał się jak wchodził do obory ile waży, nic nie odpowiadalem bo nie mam wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

a ma on cos wspólnego z Piotrem Krowinskim ?   wydaje mi się,ze pytając Cie o wage,  chce Cie sprawdzić, na ile  się znasz, i w razie w -  ile może Cie orznąć. No ale to tylko moje  zdanie. Ciekawostka,  handlarz, do którego sprzedawałam bydlo, jak wiedział, ze mam wage, to podal mi na oko ile waza moje wszystkie sztuki ( 15 sztuk, większe, mniejsze, )  i tylko na 2 sztukach się pomylil o 20 kg  , a reszta, - wiedział co do 5 kg ile które waza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

oni dobrze wiedza, ile dana sztuka wazy tylko udają głupa skoro nie będą sprawdzeni i mogą już na oko zaniżać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    18

Sprzedane dwa MM ,816 i 760 kg-po 7.90zł. Waga i cena brutto.Odbiorca Sobieradek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rolnikowi płacą mniej a nie handlarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

w tygodniu sprzedane 15 szt do Łuniewskich 

byki mm 13 szt średnia waga 780 netto - 8 zł brutto 

jałówki mm 2 szt waga po 600 netto - 7,2 brutto 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

nie raz na tym forum czytalem nowiny w ktore nawet po wypiciu litra bym nie uwierzył A teraz sam czegos takiego doswiadczylem i podziele sie z wami 

12 marca kupiłem byczka BB (mieszaniec )wg paszportu urodzony 29-05-2015 ocenialem go na oko ze ma ok 200 kg  czyli nie za duzo bo juz prawie mial 10 mieś. W  domu okazało sie ze po podróży ma niewiele ponad 160 kg 16 kwietnia zważyłem go ponowie to wazył 210 kg Nastepne ważenie 11czerwca  wazył 310 (wazony dwa razy bo nie wierzyłem ) Teraz zważyłem go 15 lipca i ważył 375 Czyli w 125 dni przybrał  210 kg  co daje sredni dobowy przyrost ponad 1.6 kg Ladnie nadrabia srtacony czas u poprzedniego własciciela  Na kilkaset bykow ktore mialem w ciagu 10 lat to rekordzista !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

nie raz na tym forum czytalem nowiny w ktore nawet po wypiciu litra bym nie uwierzył A teraz sam czegos takiego doswiadczylem i podziele sie z wami 

12 marca kupiłem byczka BB (mieszaniec )wg paszportu urodzony 29-05-2015 ocenialem go na oko ze ma ok 200 kg  czyli nie za duzo bo juz prawie mial 10 mieś. W  domu okazało sie ze po podróży ma niewiele ponad 160 kg 16 kwietnia zważyłem go ponowie to wazył 210 kg Nastepne ważenie 11czerwca  wazył 310 (wazony dwa razy bo nie wierzyłem ) Teraz zważyłem go 15 lipca i ważył 375 Czyli w 125 dni przybrał  210 kg  co daje sredni dobowy przyrost ponad 1.6 kg Ladnie nadrabia srtacony czas u poprzedniego własciciela  Na kilkaset bykow ktore mialem w ciagu 10 lat to rekordzista !

 

.Gdzies kiedyś jakiś znawca się wypowiadał że dobowy przyrost prawidłowy to minimum 0.8kg czyli widocznie u ciebie mu wszystko pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaganiacz18    5

Witam handlowal ktoś z firmą Kulwiccy z Zuromina? ? Dzwoniłem przed chwilą krową 5.2 plus VAT byk hf 6.5 plus VAT ceny max o mięsne nie pytalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Mało za tego byka hf, dziś zajechał do mnie krowiński bo był w okolicy i chciał dać 7zł brutto za tego byka co mam w galerii ;) Powiedziałem że za 7.50 mogę sprzedać, pożegnał się i pojechał :D Okoliczny skup proponuje nawet 7.80 za ładnego HO i tam mój pojedzie. Zresztą na krowińskim coraz więcej osób sie poznaje, nie dość że grubo oszukuje na wadze to i cena słaba. Znajomego mojego ojca chciał na byku 770 kg orżnąć na 70 kg, gospodarz wygonił go z podwórka i powiedział żeby na wsi się nie pokazywał więcej ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sąsiad sprzedawał dziś 5 byczków hf,takie nie za specjalnie największy miał 630 najmniejszy 570,dostał po 7 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case956xla    0

Witam , możecie mi polecić jakiegoś kupca który dojedzie w okolice Iławy, po trzy cztery sztuki w miesiącu, i oczywiście który nie ucieka z podwórka jak zobaczy wagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też bym chciał poznać handlarza który nie ucieka od wagi woj. pomorskie powiat starogardzki - jak ktoś kogoś ma to proszę o info pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

sąsiad sprzedawał dziś 5 byczków hf,takie nie za specjalnie największy miał 630 najmniejszy 570,dostał po 7 brutto

 

Wiesz Może kto to brał ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Sprzedane dwa MM ,816 i 760 kg-po 7.90zł. Waga i cena brutto.Odbiorca Sobieradek

to slabo ci dał..on slabo placi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj