matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

k0b    33

Dobre:) 10 zl brutto za te byczki? Chyba zacznę kupować byki i odstawiac do Twojego odbiorcy:p zarobie 2 zl na każdym kilogramie:) milionerem będę w kilka lat:)

 

Za Limousine na export cena jak najbardziej realna. Zresztą przy dobrym wybiciu i cenie ok. 14zł za U wyjdzie jak najbardziej w przeliczeniu na żywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyszok92    2

71,5 % to nawet w USA przy dodawaniu sterydu raktopaminy się bydlo nie wybija:p 10 zl brutto jest cena nierealna. Każdy może napisać co chce ale tu jest 99 % ludzi którzy umieją liczyć i znają Polskie realia. Ten jeden procent to ludzie którzy piszą bzdury totalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

71,5 % to nawet w USA przy dodawaniu sterydu raktopaminy się bydlo nie wybija:p 10 zl brutto jest cena nierealna. Każdy może napisać co chce ale tu jest 99 % ludzi którzy umieją liczyć i znają Polskie realia. Ten jeden procent to ludzie którzy piszą bzdury totalne .

 

Nikt mówi o takim wybiciu ;) Miałem na myśli ok. 65%. Podam przykład z życia. Sprzedawałem byczki, do zakładu poszedł Limousine, 520 kg, policzyli 5% straczki jak to nazywacie, zostalo 320 kg tuszy po 13,2 netto za U, cena dosc przecietna, daje ok. 9,3zl/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wersja nr 1:jak ładna to w moich stronach za taka 7,20 brutto placa

wersja nr 2: Jak się wybije na 80% to po 25 za kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767


Dobre:) 10 zl brutto za te byczki? Chyba zacznę kupować byki i odstawiac do Twojego odbiorcy:p zarobie 2 zl na każdym kilogramie:) milionerem będę w kilka lat:)[/quote

Milionerem to ty raczej nie zostaniesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

kurcze mógłby ktoś z kierownictwa zainteresować się tym wykresem na końcu tematu bo już chyba od ponad tygodnia jest cena o której każdy może tylko pomarzyć


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19553

Zgadza sie:) bo nie ma bykow po 10 zl brutto:p

Mylisz się są byki po 10.-/kg

Są to np odsadki raz mięsnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

70% to nic nadzwyczajnego bynajmniej uniektórych moich byków.

 

Co tam  70% ... moje  sie  wybijają  na  85 %   :D  :P

kurcze mógłby ktoś z kierownictwa zainteresować się tym wykresem na końcu tematu bo już chyba od ponad tygodnia jest cena o której każdy może tylko pomarzyć

Ta cena to  średnia  z  cen podawanych  przez  uzytkowników , obrazuje  to  tylko jakie bzdury ludzie  piszą ... 

ale  tendencja  spadkowa  ,  więc  moze  kiedyś  się  zgra  z normalną  cena  rynkową ,  o ile  użytkownicy  przestana  dodawać nierealne  ceny 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Sprzedawałem do nich,waga się zgadzała.tylko kasę bierz na rękę..nie na przelew...


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jesienią sprzedał na export do Libanu ponad 30 limusine, wyszły mu bodajże 9.80 brutto, byki w przedziale wagowym 750-850kg.Także 10 zł brutto to realna cena ale warunek musi być co najmniej 30 sztuk konkretnego towaru.

Sprzedane do Łuniewskich 4 hf 6.40netto i 4 ncb 6.90 netto w wadze 670-750 brutto.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Zgadza sie:) bo nie ma bykow po 10 zl brutto:p

 

Dlatego że nie kupisz takich byków po 8zł bo raczej ci nikt nie sprzeda, chyba że taki jak ty nie mający pojęcia o hodowli i co się dzieje na rynku. Po drugie nie mam zamiaru cie do niczego przekonywać a po trzecie kompromitujesz się w oczach tych którzy są w temacie...tyle ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyszok92    2

Mylisz się są byki po 10.-/kg

Są to np odsadki raz mięsnych ;)

Czytaj posty. Kolega wyżej napisał ze za byczki z jego galerii które są przeciętnej budowy 35 sztuk w wadze sredniej ok 650 już nie pamiętam dokładnie dostał 10 zl/kg brutto. Nie chodzi oodsadki.

Znajomy jesienią sprzedał na export do Libanu ponad 30 limusine, wyszły mu bodajże 9.80 brutto, byki w przedziale wagowym 750-850kg.Także 10 zł brutto to realna cena ale warunek musi być co najmniej 30 sztuk konkretnego towaru.

Sprzedane do Łuniewskich 4 hf 6.40netto i 4 ncb 6.90 netto w wadze 670-750 brutto.

Jesienią cena była 14.40 za U. Więc bardzo możliwe że 9.80 brutto. Od 2 miesięcy średnia cena za U jest 13.70.

Dlatego że nie kupisz takich byków po 8zł bo raczej ci nikt nie sprzeda, chyba że taki jak ty nie mający pojęcia o hodowli i co się dzieje na rynku. Po drugie nie mam zamiaru cie do niczego przekonywać a po trzecie kompromitujesz się w oczach tych którzy są w temacie...tyle ode mnie

Chce tylko zakomunikować ze 10 zl brutto to bardzo ATRAKCYJNA cena jak na polskie realia. Wręcz nierealna. Płacił u nas Pan Tadeusz D. Po 10 zl ale na rynku już go nie ma. Podaj firmę która odbierała byki od Ciebie. Jak zapłacili gotówka czy przelewem? Jesteś na VAT czy RR? Czym karmiłes swoje byki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcino_79    0

Sprzedawałem do nich,waga się zga

dzała.tylko kasę bierz na rękę..nie na przelew...

A co się dzieje u nich z tymi przelewami. Szczerze to wolałbym aby w banku widniały przychody, a mam ładne stadko na sprzedaż.

Edytowano przez Marcino_79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

35sztuk 10zł kg brutto średnia waga 680kg -6% byki z galerii

 

te byczki to wygladaja na odsadki po ok 300 kg

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaj posty. Kolega wyżej napisał ze za byczki z jego galerii które są przeciętnej budowy 35 sztuk w wadze sredniej ok 650 już nie pamiętam dokładnie dostał 10 zl/kg brutto. Nie chodzi oodsadki.

 

Jesienią cena była 14.40 za U. Więc bardzo możliwe że 9.80 brutto. Od 2 miesięcy średnia cena za U jest 13.70.

 

Chce tylko zakomunikować ze 10 zl brutto to bardzo ATRAKCYJNA cena jak na polskie realia. Wręcz nierealna. Płacił u nas Pan Tadeusz D. Po 10 zl ale na rynku już go nie ma. Podaj firmę która odbierała byki od Ciebie. Jak zapłacili gotówka czy przelewem? Jesteś na VAT czy RR? Czym karmiłes swoje byki?

 

Tyle sztuk i takiej jakości to jest zupełnie inna rozmowa, to nie rynek krajowy a export.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

to kto płaci po 10zł przy takiej ilosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj