matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Robertb    12

Nic nie słyszałem żeby coś tam się działo ponieważ już dobre pół roku nie sprzedaje do nich,bo mniej płacą od aktualnego odbiorcy. Ale jak sprzedawałem do Mipolu  to za kasą zawsze trzeba było te 35dni czekać ale do tego czasu zawsze zapłacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

slyszalem ze z firma mipol nie jest dobrze ktos cos wie .......? 

oddawal ktos do mipolu ostatnio ja rok temu bylem zadowolony a teraz podobno sa jaja

chce oddac 12 sztuk LM waga powyzej 800kg i boje sie zeby nie wdepnac w g...........?/

ja słyszałem ze mają duży kontrakt z izraelem, więc chyba tak źle nie jest. Ja oddawałem 3 miechy temu i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

marju nawet tam nie sprzedawaj  ten kontrakt do Izraela i niby jaki kredyt w banku  to załatwiają od 6 miesięcy odkąd im sprzedałem  sprzedałem 27.07 fa vat prawie  20 tys brutto z łaską zapłacili 10 tys a na resztę czekam od lipca ......i się chyba nie doczekam ......

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

Kolego jak nie wypłaci po 2 tyg nie rób awantury przez telefon  tylko  powiedz że masz jeszcze kilka szt ładnych mieszańców ale poczekasz jak się za tamte rozliczą. Bo wielce prawdopodobne że na resztę  sobie możesz poczekać do Wielkie Nocy 

Jak brał ode mnie 15 szt to wpłacił mi po 7 tys za szt a po rozliczeniu  resztę mu odesłałem 

Grandzik na szkockich za dużo nie wynegocjujesz jak za mieszańca  do włoch, grecja, tego za bardzo nie chcą choć ponoć bdb kulinarnie  mięso Królowa Elżbieta je ceni  :D  jak za LM dają ponad 9 netto to może z 8 dostaniesz

 

dzieki kolego za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzedane 5 sztuk 3 lm i 2 sm w średniej wadze 765 kg cena 8,6 waga i cena brutto. Można było jeszcze poczekać bo byki po 20 miesięcy miały ale nie wiadomo co z ceną będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2012    0

Proszę powiedzieć kto kupil po 8.6zl za kg. Zwracam się do lukasza z siedlec. Mam 12 szt lm i mm. Maja po 18mc wiec mogę jeszcze przytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po ile płacą musiałbyś zapytać , ja osobiście jałówek nie trzymam. Ja też mogłem jeszcze trzymać ale trochę o cenę się martwiłem bo potrzymam miesiąc czy dwa cena spadnie a tylko paszę darmo zjedzą. Odbiorcą była pani Aldona Kwaśniak z Sokołowa Podlaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem, pierwszy raz sprzedawałem, wydaje się bardzo w porządku waga moja bardzo miłe małżeństwo  powiedziała pani Aldona że w najbliższym tygodniu przelew. Kolego mariuszd93 musimy pogadać na priv...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

możemy pogadać. Ale jeśli chodzi o tą panią Aldonę- to nigdy nawet o niej nie słyszałem. Kupowała juź w Twoich stronach? znasz ją?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Również nie słyszałem, mimo że mieszkam trochę bliżej Sokołowa niż Ty 

 

słyszał ktoś o takim handlarzu  z Trzebieszowa woj.lubelskie, nazwisko Izdebski chyba Andrzej. nr tel 693164350

chce się wypromować bo w okolicy co drugie drzewo z jego reklamą.

Twierdzi że daje konkurencyjne ceny i możliwość sprawdzenia wagi, tylko Ciekawe jak z płatnością

Bo co z tego, że cena dobra i waga pewna jak pieniędzy na koncie nie będzie:)

Trochę późna odpowiedź ale mówią że lepiej późno niż wcale ;)

Ceny można powiedzieć, że konkurencyjne. Rzetelności jego wagi nie znam, bo zawsze ważymy na dużej samochodowej (przy kilku sztukach skok co 20kg nie robi różnicy). Płatność gotówką

Rok temu w grudniu albo styczniu za krowę i 3-letnią jałówkę dał 6zł, łączna waga 1500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janks    3

Mam pytanie. Jaka musi to być waga samochodowa, żeby można zważyć ten ich samochód z kilkoma sztukami, które sprzedaję. W okolicy mają te małe wagi do żywca - 1000 kg, ale byki, które ostatnio sprzedawałem (ponad 750 kg) rozniosłyby ją na strzępy, także odpada. Czy w pomorskim lub kujawsko - pomorskim są firmy skupujące, które godzą się na taki system ważenia? Pytam, bo ostatnio byli u mnie oczywiście z elektroniczną wagą (każdy wie o co chodzi). Szkoda gadać.... Moja sugestia o zważeniu całego auta, bardzo ich zdenerwowała.

Swoją drogą to nie rozumiem, dlaczego w dzisiejszych czasach nie można poradzić sobie z tymi "przedsiębiorcami" i ich elektronicznymi wagami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Waga każda na skupie zboża,składzie węgla nada się....

w lokalizacji widzę Czersk-ze Skibą nie handlujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janks    3

Nie mam mięsnych typowo ras, tylko zwykłe HF-y, mieszańce, a u Skiby to jedynie na WBC i wtedy to tylko te rasowe dobrze wychodzą. Zresztą, zawsze się zastanawiam jak ta klasyfikacja (klasy, wybojowość) się odbywa. Nikt tego nie widzi... Wszystko na piękne oczy.... Łykasz to, co co ci powiedzą. Chyba, że masz tam jakiegoś znajomka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

jeśli masz większą partię to możesz załatwić sobie żeby być przy ważeniu półtusz i klasyfikacji-idą na to....

Może to lepsze rozwiązanie niż użeranie się z 'elektronicznymi "wagami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

8,6 to dobra cena. Ja mam 6 jałówek sm do handlu, ciekawe po ile weznę. Po ile takie płacą?

 

Ja mam propozycję mieszanka z SM po 7.20 brutto za ładne sztuki byków max 8.50 brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

 Jezeli moge wiedzieć do kogo oddajesz bydło,mam 4 sztuki do zbycia ,a mój stały odbiorca cos zaczyna kręcić z kasa i tak nie koniecznie chciałbym dalej z nim współpracować <_<   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie mam mięsnych typowo ras, tylko zwykłe HF-y, mieszańce, a u Skiby to jedynie na WBC i wtedy to tylko te rasowe dobrze wychodzą. Zresztą, zawsze się zastanawiam jak ta klasyfikacja (klasy, wybojowość) się odbywa. Nikt tego nie widzi... Wszystko na piękne oczy.... Łykasz to, co co ci powiedzą. Chyba, że masz tam jakiegoś znajomka. :)

Ja mam w większości HFy a wszystko ode mnie idzie do skiby. Nie wiem skąd opinia że za HFa nie płaci? Ile za żywą Ci oferują inni?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

 Jezeli moge wiedzieć do kogo oddajesz bydło,mam 4 sztuki do zbycia ,a mój stały odbiorca cos zaczyna kręcić z kasa i tak nie koniecznie chciałbym dalej z nim współpracować <_<   

 

wszystko na PW

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja mam propozycję mieszanka z SM po 7.20 brutto za ładne sztuki byków max 8.50 brutto

 

 

 

wszystko na PW

 

Po  cholere piszesz że masz propozycję , jak  robisz  tajemnicę  od kogo? Jak nie  chcesz się podzielić informacja to nie  pisz  wcale  :P

 

 Jezeli moge wiedzieć do kogo oddajesz bydło,mam 4 sztuki do zbycia ,a mój stały odbiorca cos zaczyna kręcić z kasa i tak nie koniecznie chciałbym dalej z nim współpracować <_<   

A  z kim do  tej pory  współpracowałeś ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Nie mam mięsnych typowo ras, tylko zwykłe HF-y, mieszańce, a u Skiby to jedynie na WBC i wtedy to tylko te rasowe dobrze wychodzą. Zresztą, zawsze się zastanawiam jak ta klasyfikacja (klasy, wybojowość) się odbywa. Nikt tego nie widzi... Wszystko na piękne oczy.... Łykasz to, co co ci powiedzą. Chyba, że masz tam jakiegoś znajomka. :)

To z kim dotychczas handlowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj