matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

soltys48    19551

u Biernackiego przy większej ilości szt kasa wcześniej na konto i to ich propozycja znam ludzi którzy z nikim innym nie chcą handlować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

u Biernackiego przy większej ilości szt kasa wcześniej na konto i to ich propozycja znam ludzi którzy z nikim innym nie chcą handlować

A większą ilość to ile? 15? 20? Czy jeszcze więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

A większą ilość to ile? 15? 20? Czy jeszcze więcej?

już za 5-6sztuk dawało się dogadać

znajomi odstawiają bardzo dużo sztuk odpadowych krów i byków i zawsze kasa wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Biernacki jak pilnie potrzebuje to i gotowka i cena jest a jak ma pelno to totalna spychologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

już za 5-6sztuk dawało się dogadać

znajomi odstawiają bardzo dużo sztuk odpadowych krów i byków i zawsze kasa wcześniej

A nie orientujesz się czy jeździ tez w łódzkie ten Biernacki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

biernacki w lodzkie nie jezdzi....daj sobie spokoj z nim......ceny maja slabe a kase trzeba czekac czekac i czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

Fakt  ph34r.png  chociaż  nie  rozumiem  jak  można  stracić te 50 zł - niezależnie  od  sztuki... 

 

20 gr jeden delikwent dawał wiecej i mówił: "jutro bedę na pewno", "jadę jeszcze w jedno miejsce i za godz jestem u pana" i tak zmarudziłem cztery dni aż cierpliwość sie skończyła. Czepiłeś się 50 zł a to tylko orientacyjnie, choć znając życie pewnie tam gdzie cena większa to i waga więcej "uszczypnie". A czekałem bo te 20 gr to 150 zł akurat dawało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Może ktoś podac namiar na abp poland pniewy? jak z wyceną jestescie zadowoleni z współpracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

@lukasiu a możesz napisać z jakich okolic był odbiorca ?

Mam podobny problem z odbiorcą z okolic siewierza. Niby wszysko jest ok ale na byku do 10 kg lubi brakować . Koleś twoerdzi że to wina "dużej" wagi na której ważymy .

Zaczyna mi się coś wydawać że handlarze przeszli na inny sposób , zamiast up***dolić z byka ze 100 kilo to rąbią po pare kilo i wtedy temat zaczyna robić się dyskusyjny .

O dziwo problemu tego nie ma u nas z biernackim . Jeśli na dużej wadze brakuje dużo kilogramów(rzadko się zdaża) to piszą kg wg dużej wagi .

 

Firma z okolic Błaszek woj.łodzkie.

Jak to wstępnie obliczylem to jest jakieś 2 % niby nie dużo ale jednak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

moich 2 kolegów współpracuje wag nie sprawdzają płaci 14 dni odnośnie wagi to niewiem pozatym ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Firma z okolic Błaszek woj.łodzkie.

Jak to wstępnie obliczylem to jest jakieś 2 % niby nie dużo ale jednak.

 

 

a dokładniej kolego, może ta firma z Romanowa jest?? Działają w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

raul1985 kto odbierał? Na jakiej wadze ważone?

Agrostar

Wazone we Włodawie na ubojni

wczoraj propozycja 8,10 za mm za byki powyzej 700 kg od CELEJA

Brutto czy netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

W srode bedzie 2 tygodnie jak sprzedalem do biernackiego 9 szt 30 tys wplacil odrazu a reszta zobaczymy

Kolego jak nie wypłaci po 2 tyg nie rób awantury przez telefon  tylko  powiedz że masz jeszcze kilka szt ładnych mieszańców ale poczekasz jak się za tamte rozliczą. Bo wielce prawdopodobne że na resztę  sobie możesz poczekać do Wielkie Nocy 

Jak brał ode mnie 15 szt to wpłacił mi po 7 tys za szt a po rozliczeniu  resztę mu odesłałem 

Grandzik na szkockich za dużo nie wynegocjujesz jak za mieszańca  do włoch, grecja, tego za bardzo nie chcą choć ponoć bdb kulinarnie  mięso Królowa Elżbieta je ceni  :D  jak za LM dają ponad 9 netto to może z 8 dostaniesz

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

slyszalem ze z firma mipol nie jest dobrze ktos cos wie .......? 

oddawal ktos do mipolu ostatnio ja rok temu bylem zadowolony a teraz podobno sa jaja

chce oddac 12 sztuk LM waga powyzej 800kg i boje sie zeby nie wdepnac w g...........?/

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj