matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    869

jałówka 524kg poszła po 6,17netto(~6,66zł brutto). Waga brutto


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Czy handlował ktoś z firmą ADEK Sławomir Bogacewicz Bielsk Podlaski? Czy handlował ktoś z Mirosławem Sadowskim z Siemiatycz?Jak u nich z wagami ?

ile wolac za byka ok 700 caly siwy

Bogacewicza nie znam a z Sadowskim handlowałem kilka razy i było ok. Wagę ma elektroniczną na windzie samochodu i raczej bez większych wałków było cenę tez daje przyzwoitą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufi84    2

Z Bogacewiczem handlowałem sporo razy. Oszukany nigdy sie nie czułem choć na elektroniczne wagi jestem troche uczulony. Od paru lat pracuje u niego klasyfikator z którym kulturalnie sie negocjuje. U mnie kupuje zawsze w poniedziałki a kasa przeważnie w piątek. W maju zabrał krowe która ledwo stała i już jej nikt nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

Witam nie wiem co jest z tymi cenami U mnie w powiecie złotowskim obdzwoniłem 5 odbiorców to za byka lmxsm takiego 750kg dają max 7,50 brutto a jałówki mięsne max 6,60 brutto. opłaca się oddawać czy coś się ruszy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słabe ceny okolice Działdowa +-50 km za hf płacą 7.50 bruto za mięsne od 8 w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Potrzebuje namiary na kupców bydła pourazowego. Może być na priv. Najlepiej woj. lubelskie lub mazowieckie. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ile mniej więcej wołać za jałówkę ncb 670kg lubelskie.

Ps, co zrobić z bykiem LM 250kg który ma już rok według paszportu i nie rośnie i ciągle choruje.Wet.się dziwi że on żyje,w kwietniu mu życie uratował za około 500zł a dzisiaj kolejne 150zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

W mojej okolicy za mm płacą od 7,5 do 7,8. Ostatnio za hf dosyć dobrej budowy 7. Ceny netto a odbierała firma Rawa.
Z tym bykiem to poczekaj aż minie karencja na leki i ubij go sobie bo w ubojni dostaniesz za niego na dwie nogi od cielaka że 300-400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

Witam, chciałem się dowiedzieć czy ktoś wie  o problemach firmy  "mipol" bo mi zalegają 10 tys od 27.lipca i nie mogę się doprosić o uregulowanie należności,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

z kad ten mipol bo nie wiem czy chodzi o ten sam raczej nie   :wacko: no dlugo czekasz 

Sprawe masz prosta masz fakture uzyskujesz wyrok nakazowy i idziesz do komornika .10 tysia to nawet nie dwa byki wiec nie rozumie czemu ci nie placa


https://www.e-sad.gov.pl/

 

 

tu masz napisane co masz zrobic nie musisz isc do zadnego prawnika sprawa prosta


https://www.e-sad.gov.pl/

 

 

tu masz napisane co masz zrobic nie musisz isc do zadnego prawnika sprawa prosta

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj