huliszek1990

Cielaki Simental

Polecane posty

huliszek1990    44

WItam. Chcialbym dowiedziec sie czy moze ktos robil zakupy u handlarza z Rawicza ktory sprzedaje Simentale niby 100%, ogłasza sie na olx. Jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o opinie bo mam zamiar wybrac sie do niego  na zakupy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt3009ls    1

Witam kupilem nie dawno 5 byczkow rasy simental z Bychawy woj. Lubelskie na paszporcie bylo "Eko-Natura" Sp. z O.o. Moszczenica Niżna 9a 33-340 Stary Sącz  dzwoniac do handlarza mialy miec od 80kg do 100kg i cena od 1400zł do 1700zł. Przyjechalismy a tam cieleta dopiero od cycka z 60 kg i jaki bys nie wybral to 1500zł a jak delikatnie wiekszy moze 70kg to 1700zł kupilismy 5 sztuk, na drugi dzien nam przywiozl cieleta byly glodne niewiem czy wogole cos ich poiły. wstaje rano jeden nie chce wstac a drogi ma biegunke wezwalem lekarza wydalem na leki 600zł jeden zapalenie pluc asz charchotal po 4 dniach dwa martwe dzwonilem do sprzedawcy co kupilismy ze cieleta byly chore i co zamierza zrobic z tym do zaczol krzyczec ze niby po tygodniu dzownimy jak cielaki zdechly...itp chcielismy sie dogadac i zeby chociaz jednego dal wzamian to nie ma takiej opcji rozlaczyl sie i koniec rozmowy do tego niewiem co jeszcze moze byc zreszta nastepny zaczyna miec to samo. Facet co zabral cieleta do utylizacji powiedzial ze nie jedna juz tak osobe oszukal. Nie POLECAM OSZUST uwazajcie na niego oglasza sie na olx z cielakami jako Radom,Bychawa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

zgłoś do powiatowego lekarza weterynarii jak kupiles od niego to się nim zajmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

dzięki kolego za inf o tym handlarzu to ten olx.pl/m/oferta/cielaki-miesne-CID757-IDdbR8d.html?code=ed7bfc1e21
jeśli tak to on ogłasza się w prawie każdym mieście lubelskim a dzwonisz to w bilgoraju sam pozwalałem zakup od niego ale znalazły się z okolicznych gospodarstw i chyba dobrze


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie zanim kupicie cielaki od jakiejś firmy to starajcie się zaczerpnąć opini o tej firmie i o cielakach. o eko naturze nie można nic dobrego powiedzieć. sam nawet założyłem temat na tym forum o nich. banda oszustów i złodziei. Ja kupiłem od nich parę sztuk, wszystko zaczęło chorować, na start wet i leki. oczywiście pluca i bieguna. jedno mi padło, jakbym nie dbał i nie pilnował wszystko by padło, rosnąć słabo rosną. miałem kontrole z powiatowego biura wet. mówili że jak nie chce mieć problemów to mam nie brać od ekonatury cieków. Bo na okolice słyszy się że z tej firmy padają masowo cielaki, co najlepsze cena tych cieląt nie jest adekwatna do ich stanu, wyglądu. wiem nie polecam, na forum jest sporo postów na ich temat, poszukajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Taka mentalność kupujących  jak handlarz napisze ,że rasowe 100%  mięsne  to zapłacą  mu jak za zboże chociaż cielaki  będę i  ledwo żywe.  

A jak rolnik sprzedaje bezpośrednio to drugiemu rolnikowi kupującemu   zawsze za  drogo.  

Niedawno miałem na sprzedaż 2  byczki ładnej budowy jeden 75% montbeliarde  , drugi  50%  limusine    .Zdrowe   dobrze odchowane przy krowach w chwili  sprzedaży miały 90- 95 kg. 

 

Wystawiłem je w ogłoszeniu na OLX   zainteresowanie było spore. Ale z tego co zauważyłem to jak dzwonili rolnicy to każdy cmokał ,że drogo i ile opuszczę chociaż nawet nie oglądali cielaków   tylko widzieli  na zdjęciu.  Najlepszą cenę  wbrew pozorom   oferował handlarz  .   Po tygodniu  sprzedałem  rolnikowi  z okolicy po tej cenie, którą oferował handlarz. 

 

 

Jak wiadomo handlarz charytatywnie nie działa i te 150-200  musi na cielaku  zarobić   przy okazji cielaki spędzą   kilka   albo kilkanaście godzin na samochodzie  w podróży zanim zbierze cielęta z pozostałych punktów. Potem dzień lub 2 na bazie  nie pojone . A później kupujący się dziwi   , że mu rasowy cielaczek od handlarza nogi wyciągnął. 

 

Oczywiście  nie można generalizować i można też od handlarza kupić ładne zdrowe niewymęczone cielaki.

 

Ale zasadą jest , że u handlarza  każdy kolorowy cielak nawet czerwony HF to 100% mieszaniec mięsny choćby tyko skóra trzymała kości w kupie. A czarno białe HF  to  u handlarza NCB.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Pawel156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt3009ls    1

Robi57362 to jest numer tego oszusta z Bychawy i tak jak mowisz kolego on ma ogloszenia na kilka aukcjach wiec unikajcie na ten nr tel 785458338 ale mysle ze to nie jeden numer ma taki... bedzie wam wciskal kity ze cieleta 80 i100kg a przejedziecie kupe drogi i zobaczycie ze cieleta od cycka dopiero 60 kg a ma takie gadane ze czlowieka moze szybko oszukac. ja sie nauczylem i teraz wole kupic zwyklego cielaka mieszanca od gospodarza i napewno bedzie pewniejsze od takiego i place za kilo a nie jak tu na oko. Dodam tez ze jak lekarz co ratowal te dwa co padly to mowil ze z zagranicy niemiec czy kto tam nie sprzeda dobrego cielaka, dobre zostawiaja u siebie a chore wypychaja. dwa cielaki leki i jestem w plecy 4tys wiec serio uwazajcie na niego bo od paru osob juz slyszalem ze nie jedna osobe oszukal. a na gospodarstwie ile to pracy trzeba zeby to potem na bykach od robic. NIE POLECAM OSZUST!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

co do tego gościa to on mieszka w kol. Gałęzów koło Bychawy. Byłem tam tamtego roku wraz z ojcem, ja kupiłem jednego dwumiesięcznego a'la simentala za 1500 zł i bardzo sobie chwalę zakup, nie było z nim zadnych problemów, ładnie rośnie i chętnie pobiera paszę. Ojciec zaś stwierdził, że nie da tyle kasy za takie dziadostwo i kupił 12 szt niby NCB po 900 zł\szt, cielaki wyglądały dość ładnie, błyszczały się, grube nogi i ogon, sprzedawca twierdził, że mają po 3 tyg dlatego są takie małe, paszporty miały dojść pocztą do tygodnia. Po 2 tygodniach doszły paszporty i okazało się, że te koty mają po 7 tyg, był nieustający problem z biegunką i kaszlem ale na szczęście nic nie padło, cielaki wypiły po 3 worki milsanu i zżarły z tonę granulek. Teraz mają rok i ważą ok 350 kg słabo pobierają pasze objętościowe, mają jakieś krzywe nogi, jeden chodzi na kolanach, bardzo słabo umięśnione. Wszystkie cielaki pochodziły ze Słowacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt3009ls    1

co do tego gościa to on mieszka w kol. Gałęzów koło Bychawy. Byłem tam tamtego roku wraz z ojcem, ja kupiłem jednego dwumiesięcznego a'la simentala za 1500 zł i bardzo sobie chwalę zakup, nie było z nim zadnych problemów, ładnie rośnie i chętnie pobiera paszę. Ojciec zaś stwierdził, że nie da tyle kasy za takie dziadostwo i kupił 12 szt niby NCB po 900 zł\szt, cielaki wyglądały dość ładnie, błyszczały się, grube nogi i ogon, sprzedawca twierdził, że mają po 3 tyg dlatego są takie małe, paszporty miały dojść pocztą do tygodnia. Po 2 tygodniach doszły paszporty i okazało się, że te koty mają po 7 tyg, był nieustający problem z biegunką i kaszlem ale na szczęście nic nie padło, cielaki wypiły po 3 worki milsanu i zżarły z tonę granulek. Teraz mają rok i ważą ok 350 kg słabo pobierają pasze objętościowe, mają jakieś krzywe nogi, jeden chodzi na kolanach, bardzo słabo umięśnione. Wszystkie cielaki pochodziły ze Słowacji

 

A pan kupywal jedna sztuke a ja kupilem 5. i akurat moze panu sie trafil ten zdrowy a jak by kupil pan wieksza ilosc to by sie okazalo i zalezy kiedy byl kupiony bo ja kupilem w zime. z 5 zostalo mi 3 narazie czuja sie dobrze ale zeby nie weteryniarz to by bylo juz po nich. Prosze poczytac na innych forum co pisza o eko naturze. a ten facet z galezowa to mowil ze sprowadza z zagranicy a okazalo ze jest posrednikiem i kupuje z Nowego Sacza.A najgorsze to ze choroba od nich przeszla na moje byki 250kilowe  i aby sie trzymam za kieszen na antybiotyki i kazdy jeden teraz chory i weteryniarz sam powiedzial ze wszystko od tych malych bykow.

Edytowano przez fendt3009ls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

WItam. Chcialbym dowiedziec sie czy moze ktos robil zakupy u handlarza z Rawicza ktory sprzedaje Simentale niby 100%, ogłasza sie na olx. Jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o opinie bo mam zamiar wybrac sie do niego  na zakupy. Pozdrawiam

Nie polecam  w okolicy u nas kilka padło.   W  okolicach   koszalina sprzedają   100 % simentale info na pw mogę podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Ja również odradzam handlarzy z Bychawy. I podobnie jak moi przedmówcy jak dzwoniłem to cielaki miały być po 80 kg 100 kg w cenie 1400 po dojechaniu na miejsce 200 km okazało się że cena tyczy się cielaka tygodniówki ważącego 50 kg. Wziąłem od biedy 4 szt. Cielaki mieli przywieść tego samego dnia. Myślałem że wieczorem bo były upały a oni wieźli je w najgorszy upał samochodem do tego w ogóle nie przystosowanym. Po otwarciu klapy jeden ledwo żył, nie były pojone po drodze a temperatura na pace wynosiła grubo ponad 50 stopni. Gdy zadzwoniełem do niego przedstawiając sytuacje on mnie zje... że najpierw biorę a potem wybrzydzam i się rozłączył. Paszporty miały przyjść za tydzień a czekałem na nie 3 miesiące. ODRADZAM SPRZEDAWCE Z BYCHAWY ogłasza się na wielu aukcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Z tymi paszportami to oni chyba specjalnie do reki przy kupnie nie dają żeby nie było wiadomo z kąt przywiezione bo kupujący by się rozmyślił a tak powie że Polskie i to był po nie nie daleko  to zawsze kogoś naciągną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Ciekawe zwyczaje dosyłanie paszportów pocztą . Bez paszportu to taki cielak nie powinien być w ogóle transportowany. Kolczyki  mają a nie ma paszportu. Ściema. Kolczyki też pewnie wpinane według uznania.  Do tego  jeszcze czasem sprzedawane  bez faktury   i  potem jak padnie taki cielak  kupujący  jest na straconej pozycji.  

 

Ale  jak czytam kupujący się godzą się na takie  warunki.  

 

 

 

 

 

Edytowano przez Pawel156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja też kupiłem dwa tygodnie temu 3 szt. od niego dwa ze Słowacji i jeden z Austrii  jeden miał gorączkę a drugi biegunkę ale po wizycie wet.na razie wszystko wróciło do normy ogólnie to bardzo ładnie piją mleko i wizualnie też nie zle wyglądają zobaczymy co będzie z przyrostami.Panowie do Ilu kg po wino się dawać preparat mleko zastępczy i czy to prawda ze te ze Słowacji gorzej rosną jak Polskie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem jest kupowac juz cielaki odchowane z prawdzwiego mleka, tak zeby mialy ze 100kg lub wiecej i nie "truc" ich juz tymi preparatami tylko przechodzic delikatnie na pasze.

Moim zdaniem wiekszosć tych sprowadzanych nie wyrosnie tak jak te polskie, ale jak jest gatunek to chocby nie wiadomo skad byl to i tak urosnie (pomijajac włoszki :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

Nie bez przyczyny wypychaja je do polski, dobrze sie sprzedaja bo sa okrągłe i niby simentale, ale jakies karlowate, nie wiem czy ktos sie doczekał chowajac je zeby mialy 500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Może masz większe doświadczenie z cielakami z zagranicy to napisz z jakiego kraju oczywiście pomijając Polskę najlepiej kupić cielaka żeby miał dobre przyrosty.Co sądzisz o cielakach z SK i AL .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

kolega trzyma właśnie włoskie simy i powiem że wyglądają za***iście, choć wagi nie specjalne ,

ostatnio sprzedawał w listopadzie kilka sztuk w wadze 510- 630 kg po 7,7 netto

oglądało je bardzo duzo kupców i nikomu nie pasowały bo za małe, człowiek który to zabrał mówił ze nawet ten najmniejszy dał ponad 300 kg mięsa

i jest chętny brać takie byki pod warunkiem że będzie ich ponad 10 sztuk na raz

podobno dobrze przyrastają do roku a później słabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

ja chciałbym się spytać ,krowa nie za duża pokryta simentalem, nie za duży będzie cielak?Jak sobie poradzić ,przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wujo_usiu
      Witam , czy krzyżowaliście kiedyś BB z Lm , pytam bo mam jałówkę na wycieleniu 50 % bb po hf  , pokryta była bykiem LM . Jakie są wasze opinie na ten temat ?
    • Przez Rolnik2213
      Witam. Czy opłaca sie chodować byki rasy SM I LM do wagi 350kg ? Będzie na to zbyt. Ile musze opasać takiego byka 100kg aby osiągnął mase?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj