Polecane posty

jaco25    300

Ludzie, no nie wierzę, że można być takim debilem. Cytuję Władysława Kosiniaka-Kamysza: "Ale jak byliśmy skuteczni (czytaj PSL) - np. ASF, ..., jak my odchodziliśmy były 3 ogniska ASF, teraz jest 25". No nic tylko iść i im pokłony składać w geście wdzięczności.

 

krilan nie mam zamiaru bronić Kosiniaka ani ,, dobrej zmiany" ale który kraj dałby sobie by tak dziczyzna się panoszyła, przecież myśliwcom na rękę by tyle było dziczyzny bo do kogo będą strzelać u  Nas problemu z dzikami ,,jeszcze" nie ma za to mamy problem z sarnami, które są wszędzie i jak się pytam myśliwego czemu do tego nie strzelają, to jest odpowiedź zawsze jedna, bo lasy państwowe nam więcej nie dają, ale jak przez zimę wpierdzielą rzepak to kręcą się by 50 zł odszkodowania zapłacić. Jeszcze 20 lat temu sarnę to naprawdę była rzadkość spotkać a dzika to nie wiem czy najstarsi widzieli i jakoś ekosystem się nie zawalił. Wracając do ASF sami mówią, że choroba rozniesiona przez dziki to po co te badania jak w wielu przypadkach kończy się na wypisaniu świadczenia  uiszczenia opłaty, trzeba dziki wystrzelać do minimalnego stopnia, bo tak to się tego cholerstwa nie pozbędziemy.

Pow. Jasło 4,7 plus vat cena z poniedziałku.

 


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Doskonale Cię kolego rozumiem, u mnie też ogromny problem z sarnami i odszkodowaniami. Ale wracając do ASF-u to dla mnie szczytem głupoty jest chwalenie się, że za "naszych rządów były tylko 3 ogniska tej choroby". Jakby nie patrzeć nie popieram obecnych działań  (kolczyki, świadectwa), bo wg mnie to pic na wodę, ale mam wrażenie, że PSL też by nic nie robił w celu ograniczenia tej choroby. To tak jak w wiekiem emerytalnym - wielkie oburzenie w PSL-u, że PiS podwyższyło wiek emerytalny rolników do 65 lat, podczas gdy sami przegłosowali razem z PO ten wiek do 67 lat od 2017 roku. U mnie cena 4,40+vat, szału nie ma, ale rok temu cena była na poziomie 3,40+vat, co już jest zwykłym złodziejstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/nadchodza-ciezkie-czasy-dla-firm-przemyslu-miesnego,68119.html - normalnie kabaret, cena trzody odbiła od dna i od razu ubolewanie nad losem zakładów mięsnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Bo tak ich państwo nauczyło, że mieli pod nos podstawiony towar za pół darmo, teraz cena wcale nie taka wysoka, żeby warto było trzymać tuczniki, inwestować i rozwijać hodowle to 6zł plus vat to by była cena godna naszej pracy.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Zna ktoś firmę Zbimar Zbigniew Tasarz , Cieśle , pow. Wieluński .Jak z terminem płatności u nich ?

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

mam pytanie czy ktos sprzedawl tuczniki ze strefy niebieskiej ile dostal i ile zaplacil za transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4

Zna ktoś firmę Zbimar Zbigniew Tasarz , Cieśle , pow. Wieluński .Jak z terminem płatności u nich ?

 

jak dobrze kojarzę sytuację to zięć czy szwagier Gajka (czyli jedna firma) - proponował bym wołać gotowiznę inaczej możesz poczekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sprzedajecie świnie na wsi osobom prywatnym od siebie ze wsi?.Bo teraz święta będa to ludzie szukają świni bo swoja to zawsze swoja nie to co w sklepie nie wiadomo czym karmiona .Czy jednak  boicie się kontroli , bo teraz są problemy bo trzeba te świadectwa zdrowia od weterynarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Jak ktoś Cię nie złapie za rękę to jak Ci udowodni, że to Twoja świnia była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Ze ktos sprzeda to bez problemu gorzej jak wpadna do tego co kupił i bedzie nieoznakowana a najgorzej jak zabita to tamten ma wieksze problemy a ty zawsze mozesz sie wyprzec Dodaj cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A sprzedajecie świnie na wsi osobom prywatnym od siebie ze wsi?.Bo teraz święta będa to ludzie szukają świni bo swoja to zawsze swoja nie to co w sklepie nie wiadomo czym karmiona .Czy jednak  boicie się kontroli , bo teraz są problemy bo trzeba te świadectwa zdrowia od weterynarza.

 

A co to  u was  tylko w święta ludzie  wieprzowinę  jedzą ?  -   Jak to powiedział  mój  weterynarz-  ,,  za niemca  [pod zaborami ] za zabicie świniaka  była kara śmierci  a ludzie  świniaki  zabijali... ''    Każdy  jakoś   sobie radzi - ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem jak wy ale ja zawsze sprzedaję komuś na kogo mogę tą sztukę w arimr przerejestrować a co on z nią zrobi to mnie już nie obchodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A co to  u was  tylko w święta ludzie  wieprzowinę  jedzą ?  -   Jak to powiedział  mój  weterynarz-  ,,  za niemca  [pod zaborami ] za zabicie świniaka  była kara śmierci  a ludzie  świniaki  zabijali... ''    Każdy  jakoś   sobie radzi - ;)

 

Tak tylko to jest chore, tyle lat minęło a wiele się nie zmieniło. Ogólnie twierdzę że dąży się do tego aby sąsiad na sąsiada donosił.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

nie wiem jak wy ale ja zawsze sprzedaję komuś na kogo mogę tą sztukę w arimr przerejestrować a co on z nią zrobi to mnie już nie obchodzi

A świadectwo w tym przypadku potrzebne jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właściwie to też nie wiem jak jest w obrocie prywatnym ze świadectwami :huh: .  Teoretycznie trzeba , ale do przerejestrowania chyba nie wymagają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A świadectwo w tym przypadku potrzebne jest?

 

Tak nawet do transportu musisz mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 W teorii to wiadomo że trzeba , ale jak w praktyce , do czego potrzebne w obrocie prywatnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj