Polecane posty

piotrczem    67

Trzeba jasno powiedzieć że chyba tylko ślepy nie jest w stanie zobaczyć tego zagrożenia w produkcji trzody o którym co raz się tu pisze. A jak 

ktoś nie widzi animozji w tym temacie to niech pomyśli co było z cukrem, hutami, produkcją stoczniową i cała masą innych rzeczy w Polsce.

U nas upadało bo się "nie opłaca", ktoś kupuje za grosze i zmienia w złoty interes albo dumping aż do zdechu słabszej strony ( zwykle naszej).

Wszyscy dobrze wiedzą jak u nas jest z patriotyzmem gospodarczym,pogoń i zachłystywanie wszystkim co zachodnie ale to też po części 

wynik komuny i izolacji od rozwoju- może kiedyś ludzie zmądrzeją. 

wracając do cen to zawsze będzie sinusoida, tylko dla nas najlepiej aby była możliwie jak najbardziej spłaszczona, aktualny wzrost cen jeśli

potrwa dłużej to na pewne zachęci tych co jeszcze chcą do napełnienia chlewni ale właśnie bardziej warchlakami bo ryzyko mniejsze,krótszy cykl jak przy maciorach i rzucić łatwiej. 

W mojej miejscowości prywatny pośrednik kupował w ostatni czwartek po 4,50 z vatem, wszyscy co nie sprzedają poubojowo do Łukowa

do niego wiozą i się cieszą że po tyle bo było nawet mniej jak 3.50

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Za cały samochód do wyrwania 6.7 za E co daje gdzieś 5.5 netto na zywa. Warchlak w Danii bez zmian. Poza tym rolnik duński nie dostaje za niego tych 260 zl,a jak dobrze to polowe z tej kwoty. Reszta to transport, pośrednicy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Sprzedaje ktoś z Was świnki tu w obrębie Ostrowa Wlkp Ostrzeszowa i innych ościennych do podmiotu skupującego Tomaszewski bodajże z Leszna? Jak z płatnościami i wiarygodnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

@gomez181 Ja sprzedaję Borkowi, jutro idzie 6szt. to cenę podam, ale podobno ma być coś koło 4.50. Aż niemożliwe, żeby cena tak skoczyła.

 

 

EDIT:

Normalnie dzisiaj skup przebił sam siebie :D 4.70+ vat szkoda, że tylko 6 sztuk miałem.

 

 

aaaa dzięki za info.tez mu.kiedys dawałem. Skoro tak płaci musze sie do niego odezwać xD. A co myślisz o jego wadze elektrycznej? Kg pasuja plus.minus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sąsiad ma wagę stacjonarną jeszcze bez elektroniki to u niego odbiera i jak mam ilość poniżej 10sztuk to tam wożę. Ale jak mam powyżej 10sztuk to przyjedzie do mnie, to najpierw każe samego siebie zważyć i pasuje, potem waży świnie i moim zdaniem też wszystko pasuje. W każdym razie nie mam zastrzeżeń :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

sąsiad ma wagę stacjonarną jeszcze bez elektroniki to u niego odbiera i jak mam ilość poniżej 10sztuk to tam wożę. Ale jak mam powyżej 10sztuk to przyjedzie do mnie, to najpierw każe samego siebie zważyć i pasuje, potem waży świnie i moim zdaniem też wszystko pasuje. W każdym razie nie mam zastrzeżeń :)

 

 

dzięki za informacje. A z jancaszkiem kiedyś handlowalscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44

sąsiad ma wagę stacjonarną jeszcze bez elektroniki to u niego odbiera i jak mam ilość poniżej 10sztuk to tam wożę. Ale jak mam powyżej 10sztuk to przyjedzie do mnie, to najpierw każe samego siebie zważyć i pasuje, potem waży świnie i moim zdaniem też wszystko pasuje. W każdym razie nie mam zastrzeżeń :)

 

Niektóre wagi oszukują podobno powyżej np 300kg

Jak będą świnie na wadze to ty wejdź na wagę i zobaczysz czy wyszła odpowiednia waga !!!

Do mojego znajomego jak przyjechali po byka to naszykował 500kg zboża w workach i kazał im zważyć,to spierdolili z podwórka i zboża nie zważyli.Pozdrawiam

Skup 4,50+vat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nic nie da jak tarę ustawią na - to Twoją wagę pokaże prawidłowo najlepszy sposób kupić wagę i nikt Cię nie oszuka a zakup szybko się zwróci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy bykach latwo kantowac, a jak sprzedaje świnie to 3sz na wadze powinny wazyc ok 330kg bo sprzedaje srednio takie 110kg.

A janczaszka nie znam, kiedys kojowi sprzedawalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

staszek ma rację swoja waga to jest to ,zdarza się ze czasami sam zawiozę jakąś maciore na skup i bywa że brakuje po kilkanascie kg na elektronicznej i wszystko niby się zgadza( tara sam sie zważe) i jeszcze ci mówi ze to twoja źle chodzi - banda złodzieji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

do elektronicznych wag są piloty i może właczyć tare trzymając go w reku ze nawet nie zauważysz

ja kupiłem sobie wagę platformową i dorobiłem klatke na nią kosztowała mnie coś koło 1000 bez legalizacji nośność 3t

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

dzisiaj poszly. 10szt, srednia waga 116kg, cena 4,5+vat.
woj. łódźkie, pow. pajeczno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Dziś otrzymałem decyzję z ARR. Płatne na rachunek do dnia 30 06 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Przeciez jest to ogloszone dawno 40zl cykl zamkniety 20 otwarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj