Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny trzody chlewnej 2016

1840 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 20:54

No to czego chłopki roztropki nie protestujecie! co nagle okazało się, że Dobra zmiana nie działa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny trzody chlewnej 2016 Dzisiaj, 11:17
  •  

#62 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:06

Jak wiekszość dużych zakładów Sokołów Pini  Animex to sa już nie polskie firmy tylko zagraniczne to dlaczego maja dbać o polskiego rolnika dbaja o swoich a polskiego gnebią sprzedany jest cały majatek polski wszystkie wieksze zakłady fabryki i cały przemysł to co tu sie dziwidz poprzedni rzad przez 8 lat nic nie zrobił dla producentów trzody a ten chociaż obiecuje jakieś dopłaty zobaczymy co bedzie dalej ale ja perspektyw dla trzody chlewnej nie widze chyba że jakieś mega produkcję po 10000szt 

Właśnie te duże zakłady zapewniają rynkową cenę i nie oszukują na wadze, ja z jednym z nich handluję i jestem zadowolony.

Natomiast Polski rodzinny odbiorca z którym handlowałem jak na wadze nie oszukał to zaraz 4% strączki albo cena 20 gr mniej po załadunku i współpraca się skończyła bo nie zamierzam karmić złodziei i oszustów.

#63 Share Krzysiek3110

Krzysiek3110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:nie tylko rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:24

widzę zażarte pisowce do rozumku dochodzą że jednak pis nie taki wspaniały jak to w tv trwam mówili

3,3 netto opolskie pośrednik

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:36

Zobaczymy co będzie fakty są takie że rząd mógłby się bardziej brać za to złodziejstwo.Teraz Niemcy zaczynają coraz bardziej pyskować i widać wyraźnie o co im chodzi.

Niech pyskują tyle ich ale dzięki Węgrom nic nie przeforsują nie korzystnego dla Nas, dzięki poprzedniemu rządowi Niemcy mieli w Polsce niezły rynek zbytu teraz powoli karta się odwraca to mamrają. Jeśli chodzi o supermarkety to ja od półek mięsnych trzymam się z daleka  a dlaczego a dlatego bo nie jestem pewny jakim mięsem dysponują zachodnie supermarkety a niestety nie piszę na mięsie kraju pochodzenia a powinno pisać i wtedy każdy by sobie wybrał co chcę jeść bo ja duńskiej piany jadł nie będę. Jak nie mam swojego mięsa to Biorę mięso z pobliskiej masarni bo tam duże prawdopodobieństwo że zjem z własnego tucznika bo robią wyroby tylko z naszych świń a płacą 4 zł plus vat bo mówią, że nie chcą by rolnicy zlikwidowali tuczniki gdyż i oni poszli by z torbami.

rollo29, Krzysiek3110 na PIS nie głosowałem żeby była jasność rządzą dopiero 2 miesiące ale dopłata do tucznika za ostatni kwartał będzie, zwrot akcyzy za olej napędowy podnieśli do 1zł także spokojnie z tym krytykowaniem, wygrali wybory dajmy im popracować a jeśli będzie kicha to na krytykę przyjdzie czas.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#65 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 21:37

Właśnie te duże zakłady zapewniają rynkową cenę i nie oszukują na wadze, ja z jednym z nich handluję i jestem zadowolony.

Natomiast Polski rodzinny odbiorca z którym handlowałem jak na wadze nie oszukał to zaraz 4% strączki albo cena 20 gr mniej po załadunku i współpraca się skończyła bo nie zamierzam karmić złodziei i oszustów.

Akurat jeden z tych zakładów kantuje dobrze. Cena wyjściowo wysoka ale jak przychodzi do płatności to albo wybicie wychodzi słabe albo mięsność albo waga. U znajomego kiedyś 100szt z jednego transportu miało jednakową wagę co do 1kg... A drugi transport tuczników z tego samego tuczu pojechał do Polskiego zakładu, wszystko wyszło lepiej i cena 25gr wyższa.

#66 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:29

@arek mówisz o tym z Kutna ?

#67 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:42

Nie biadolić tyle, brać kreskę w banku, budować tuczarnie i zap.......

#68 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 01:37

Ceny trzody chlewnej 2016 panowie pytanie z innej beczki, czy handlowal ktoś z firmą Diagnol z Toszka? jak u nich z płatnościami wygląda i czy wszystko gra z miesnoscia i wybojowoscia?

#69 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 styczeń 2016 - 06:46

tuczniki spadły o połowe, a w sklepach jakość pogorszyła się, nieda sie nic kupić jadalnego. W miasteczku ceny wędlin wysokie, a smakowo bez szału. Natomiast niedawno zaglądnąłem do cerfura na zakopiance w krakowie to tam poszaleli, nie znalazłem nic z wędlin coby na oko było zjadliwe, nic z wyraźnym włuknem, a wszystko prawie oscyluje w cenie 30 - 40 za kg !!! Tak sie,wkurzyłem, publicznie sie nie wypowiem..... Miasto narzeka na wysokie ceny, a rolnik choduje poniżej kosztów..... brak słuw, niech im dowalą podatków i niech odrodzą sie sklepy osiedlowe....
W intermarsche boczek po 19 smaczny poza tym wszystko niejadalne.....
oglądałem ostatnio na fokusie film francuski na temat drobiu, można tylko domyślić się, że problem dotyczy wszystkiego. Sprawa dotyczy nagetsów, po krótce: drub najtańszy jest obecnie w brazylji i stamtąd idzie mn. do europy. Panowie w brazylji niema zakazu stosowania jonoforów !!!!! antybiotyki dostępne są dla każdego na tony !!!!
Była pokazana ferma 2 000 000 brojlerów , pokazali budynki , drewno, eternit, syf malaria, odrazu zadałem sobie pytanie jak to może istnieć pod kontem zdrowotnym, gryzonie , robactwo. Właściciel fermy z zawodu weterynarz i wszystko jasne.... U nas dostęp do leków tak obwarowany jak do pierwiastków promieniotwórczych, a tam wolność Jesteśmy zalewani z krajów 3 świata parszywstwem również z chin i karmią nas takim syfem, brak słów !!!!!!
Na fokusie są często powtórki i co jakiś czas jest nowy temat. Warto podglądnąć ten kanał, polecam.

u nas jonofory też są dopuszczone. 95% paszy dla brojlera jest na narazynie albo salinomycynie.

#70 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 09:13

@arek mówisz o tym z Kutna ?

Tak,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 09:43

No to czego chłopki roztropki nie protestujecie! co nagle okazało się, że Dobra zmiana nie działa?

Działa działa druhu kasiorka z każdej strony po suszy dali ,zaliczki dali . teraz do tucznika za 4 kwartał dopłacą płynność jest ;) a i cena niebawem do góry ruszy bo niemcownia już ledwo zipie a polak alleluja i do przodu :D  tucznik 3,60 netto maciora 2,20

#72 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 09:59

Cena nadal bez zmian 3,40+vat maciora do 250kg 2+vat

#73 Share GR_Stachnik

GR_Stachnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 10:47

Ceny trzody chlewnej 2016 3,40 netto pośrednik...

#74 Share Krzysiek3110

Krzysiek3110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:nie tylko rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2016 - 12:01

Ceny trzody chlewnej 2016 @jaco tu chodzi bardziej o pana na L... i końcówce 007

#75 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 14:06

Ceny trzody chlewnej 2016 3.6 +vat 22 sztuki. ponizej 20 3.30+vat
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#76 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 11 styczeń 2016 - 14:57

Dziś 3,40 + vat czyli bez zmian.

#77 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 15:31

Ale ale tą dopłatę za 4 kwartał wywalczył były minister a teraz czekamy na energiczny ruch nowego ministra rolnictwa.

#78 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 16:11

Ceny trzody chlewnej 2016 Nie rozsmieszaj mnie czlowieku .
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

#79 Share AgnieszkaPiasecka

AgnieszkaPiasecka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 16:23

"były minister" to co Sawicki załatwił tą dopłatę?ja myślę że nas załatwił a nie dopłatę

ZBINIU 83

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 17:10

coś się musi na rynku powoli ruszać dziś dzwonił do mnie pośrednik który ode mnie kupuje z pytaniem czy mi już coś urosło na sprzedaż