Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1116

W najgorszym scenariuszu zostanie 50 zł na sztuce. Przeliczając to przez sztuki wychodzi jakieś 15-16 tysi w najgorszym wypadku po tych cenach. Jeśli dla kogoś 15 tysi  zarobku na 3 miesiace to mało to ja nie wiem ile wam zostaje na parsiukach od własnych macior które rosną kilka miesięcy dłuzej  i macie o 1zł gorsza cene. Nie mówiąc juz o zużyciu paszy  dużo wyższym i gorszym jej wykorzystaniu.

 

Kolego ile lat zajmujesz się trzodą i z jakimi wynikami jeżeli miałeś lochy, nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo niejeden się rozwija a niejeden upada mając takie same stado loch. U nas też niejednym się nie opłaciła ziemia hodowla to ziemię sprzedali hodowlę skasowali i też jakoś do niczego nie doszli, niejeden sprzedaje ziemię po 70 000 zł i widzi interes życia zaś drugi kupując też robi interes życia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Koledzy ja świń nie mam ale woze od znajomego gnojowice pod warzywa i chyba źle nie ma na tym tuczu kontraktowym skoro buduje kolejną chlewnie 100x25 pod tucz maszyn nakupil teraz classa 230koni kupił nowego, qq ma przeszlo 300ha. Jakby nie wychodzil na tym to by się nie pchal w tuczarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Kolego przy duzych partiach sie zazwyczaj wszystko opłaci co innego sprzedac 4-5 tuczników na np kwartał a co innego 30. Moj znajomy sprzedaje 30-35 tygodniowo i tez nie narzeka bo ma wiele wiecej placone niz zwkły rolnik.

To tak samo jak kupujesz cos np jeczmien jak bierzesz 1-2 tony to ile mowia tyle płacisz jak wiecej niz 5 to cos zejdzie a jak patelnie to masz 100zł na tonie mniej niz normalna cena tak samo nawozy srodki paliwo i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakie tam wiele więcej 10 gr dorzucą i chłop zadowolony że ma więcej od sąsiada B) przy dużym gospodarstwie to zarobkiem jest darmowy nawóz gnojowica :D długo te tucze już u nas nie pociągną bo szykują ustawę by to ograniczyć żaden kraj UE oprócz Polski nie pozwolił na takie coś u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no jak ma 300ha samej QQ to no ma kasę na inwestycję, bo podejżewam że zboża też ma ze 200ha no to on ilością nadgania :) ja sprzedam w rok 250 tuczników a on tyle ładuję co miesiąc na auto :) więc ma 12x tyle ze świń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak zboża nie ma to czym te świnie futruje? chyba nie QQ i seradelą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ja tam wolę świnie po 3.5 i zboże 500, niż świnia 4.2 a zboże 900.

Twoja logika jest przerażająca ;). wyrazy współczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

fakt, ja tam wolę jednak świnie po 4.2 :D bo zboże to i tak większość hodowców ma swoje a przy 4.2 w moim przypadku jest już za co inwestować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słyszałem, że 3.7 ostatnio w opolskie/pow. oleski było :) więc +20gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co dziś u Niemców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i gitara oby tak dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

No coś się rusza, oby w następnym tygodniu nie było już obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

zachód zaszalał w końcu w zeszłym tygodniu plus 4, dzisiaj plus 6, czyli łącznie 10 centów. czyli cena powinna oscylować w granicach 4,60-4,90 netto, ale czy tak będzie to wątpliwe już nasi pośrednicy jak i rzeźnie się o to postarają. większe dostawy bez problemu, ale pośrednicy przy kilku sztukach będą mieli żniwa jak tylko podwyższą do powiedzmy 4 netto na skupach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Piszesz o cenie żywej wagi? W moich stronach, cena ostatnio przed podwyżkami w Niemczech była w granicach 3,6 zł - 3,7 zł netto za żywą ( pośrednicy jeszcze mniej płacili ), więc jeśli teraz skoczy na 4 zł netto to będzie nie tak bardzo źle, a o takich cenach jak piszesz to u mnie w regionie nawet przy większych partiach można pomarzyć:-) Ale oczywiście różnice w rejonach Polski są duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zawsze są zwyżki jak ja już wyprzedam partię i czekam na kolejną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

raul7031 pisze o wadze żywej i cenach jakie powinny być porównując się do zachodu. z innego forum wiem ze od 4,50 wzwyż za ilości 80 szt i więcej jest już osiagalne. dlatego mowię ze na skupach dadzą po 4 teraz, a pośrednik zawiezie całe auto powiedzmy 100 szt do rzeźni i dostanie 4,50 albo więcej i tu jest ta niesprawiedliwość. zarabiają już tylko Ci co mają duże ilości na sprzedaż, najlepiej całe auta po 180 szt. wtedy możemy mówić o najwyższych cenach. 

Dam przykład z lutego tego roku, ja za 50 szt. dostałem duńczyka (miałem na próbę 100 szt.) dostałem 4,10 netto, a kolega za te same świnie, bo braliśmy wspólnie ten sam kolczyk dostał 4,40 netto i tylko dlatego ze miał całe auto 180 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

4,2 + vat, łódzkie 14 szt, mięsność 60,8, wybojowość 79.8 potrącenie 1%. Podstawa 3,5+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

W takim razie ciekawe po ile będą świnki u nas w przyszłym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj