Polecane posty

vademecum    25

tuczniki spadły o połowe, a w sklepach jakość pogorszyła się, nieda sie nic kupić jadalnego. W miasteczku ceny wędlin wysokie, a smakowo bez szału. Natomiast niedawno zaglądnąłem do cerfura na zakopiance w krakowie to tam poszaleli, nie znalazłem nic z wędlin coby na oko było zjadliwe, nic z wyraźnym włuknem, a wszystko prawie oscyluje w cenie 30 - 40 za kg !!! Tak sie,wkurzyłem, publicznie sie nie wypowiem..... Miasto narzeka na wysokie ceny, a rolnik choduje poniżej kosztów..... brak słuw, niech im dowalą podatków i niech odrodzą sie sklepy osiedlowe....
W intermarsche boczek po 19 smaczny poza tym wszystko niejadalne.....
oglądałem ostatnio na fokusie film francuski na temat drobiu, można tylko domyślić się, że problem dotyczy wszystkiego. Sprawa dotyczy nagetsów, po krótce: drub najtańszy jest obecnie w brazylji i stamtąd idzie mn. do europy. Panowie w brazylji niema zakazu stosowania jonoforów !!!!! antybiotyki dostępne są dla każdego na tony !!!!
Była pokazana ferma 2 000 000 brojlerów , pokazali budynki , drewno, eternit, syf malaria, odrazu zadałem sobie pytanie jak to może istnieć pod kontem zdrowotnym, gryzonie , robactwo. Właściciel fermy z zawodu weterynarz i wszystko jasne.... U nas dostęp do leków tak obwarowany jak do pierwiastków promieniotwórczych, a tam wolność Jesteśmy zalewani z krajów 3 świata parszywstwem również z chin i karmią nas takim syfem, brak słów !!!!!!
Na fokusie są często powtórki i co jakiś czas jest nowy temat. Warto podglądnąć ten kanał, polecam.

Edytowano przez vademecum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a najlepsze są te szynki w których struktura mięsa jest porozrywana przez wodę jakieś zagęstniki i inne dziadostwo 

jak sam  sobie wędzę szynki to z 1 kilograma mięsa wychodzi mi ok 0,7 kg gotowego wyrobu 

a znam gościa który potrafi zrobić kiełbasę praktycznie bez mięsa sam syf i wypełniacze sojowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Świętokrzyskie, jutro mam zawieźć znajomemu do ubojni kilka sztuk. Mowił że cena 3.50 + VAT, jak bedą ładne to coś dołoży jeszcze. I to jest prawda koledzy, karmią nas jakimś g...em, moim zdaniem trzeba zabronić dodatków do wyrobów z wieprzowiny i wtedy zapotrzebowanie bedzie wieksze. A nie robic 1,5 kg wyrobu z 1 kg mięsa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Ja troche sie zawodze na rządzie tyle czasu mineło i inne ustawy idą jedna za drugą i  dobrze ale w sprawie rolnictwa za wolno idzie ;/ po pierwsze :

- Definicja polskiego miensa że tylko i wyłącznie może być z polskiego prosiaka urodzonego z naszej polskiej maciory wszystko inne nie jest polskie żadne importowane duńskie warchlaki nie moga nazywać sie polskim mięsem 

- Etykietowanie kiełbas by mieszczuch w martketach wiedział co kupuje jak kiełbasa zrobiona z półtuszy duńskiej to na opakowaniu powinno pisać Wyprodukowano z DUŃSKIEGO miensa!!!! jestem ciekaw co taki gzela by zrobil i jego wendliny z Borów ..... jak Chu... i zawartość mięsa w kiełbasie co jest teraz 

-Opodatkowanie tuczu Nakładczego niech ubezpieczy zakład rolnika jakaś umowa o dzieło o zlecenie odatek zakład za tuczniki bo to nie są rolnika świnie 

-Powiązanie zakładów z polskim rolnikiem chcesz korzystać z unijnych środków ok ale musisz 40% całego przerobu zrobić z mięsa polskeigo z lokalnego rynku obojetnie ważne że nie moze być tak że 90 % wszystkich wyrobów co zakaład wytwarza robi z duńskiego mięsa po prostu musisz kupować polskie Tuczniki i to każdy zakład co chce korzystać z srodków unijnych 

- Te zakłady co ściągają z zachodu same niech płacą na fundusz promocyjny a nie że mu polscy rolnicy płacimy na promowanie duńskiego mięsa 

-Weterynarzy zmusić do kontrolowania zakładów co robią jak ile i na granicy pilnowanie a nie że szarego rolnika to mogą zgnoić bo jaskółki maja gniazda w oborze ale jak przywożą 10 letnie mięso to tego nie widzą 

- Dopłaty do produkcji a nie że do byków dali a do świń nic 

I to jest proste do zrobienie na wczoraj to mogli by w nocy wprowadzić obojetnie to dawno mogło być zrobione a nie że zakłady robią co chcą i tylko kłamią że nie ma zbytu a co my mamy sprzedawać jak my swiń swoich nie mamy co nas obchodzi że duńczycy mają nadprodukcje a te dopłaty do prywartnego przchowalnictwa to bzdura totalna nakupią duńskich półtuszy i bogate zakłady mięsne bedą mieli jeszcze wiecej kasy to nic nie zmieni oni zamiast dać to rolniką tuczą tych wyzyskiwaczy co skupują po 3 zł a sprzedaja po 25 zł kiełbasy. Od lat to samo nie ma zbytu i ceny nie ma a właściciele zakładów mięsnych to złote klamki w domach maja tak sie bogacą na krwawicy ludzkiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Jak wiekszość dużych zakładów Sokołów Pini  Animex to sa już nie polskie firmy tylko zagraniczne to dlaczego maja dbać o polskiego rolnika dbaja o swoich a polskiego gnebią sprzedany jest cały majatek polski wszystkie wieksze zakłady fabryki i cały przemysł to co tu sie dziwidz poprzedni rzad przez 8 lat nic nie zrobił dla producentów trzody a ten chociaż obiecuje jakieś dopłaty zobaczymy co bedzie dalej ale ja perspektyw dla trzody chlewnej nie widze chyba że jakieś mega produkcję po 10000szt 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Niestety macie racje koledzy, hodowla trzody staje sie coraz mniej opłacalna i chociaż pogłowie w Polsce spada to ceny nie idą w górę. Miastowi myślą że jeśli kiełbasa w sieciówce kosztuje między 20 a 30 zł za kg to rolnicy mają kokosy. Ale nie wiedzą że musimy sprzedawać tuczniki po 3 zł z hakiem. Nawet nie ma sie na co przestawić bo do uprawy warzyw też potrzebny sprzęt, który nie jest tani. Ehhh a nasz rząd jak na razie sie na nas wypina. A jak to mówią jeśli rolnik ma to wszyscy mają. Trzeba promować polskie wyroby, mniej importu wiecej krajowego jedzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie fakty są takie że rząd mógłby się bardziej brać za to złodziejstwo.Teraz Niemcy zaczynają coraz bardziej pyskować i widać wyraźnie o co im chodzi.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

zachodnie czy nie ale jeśli byśmy wprowadzili kilka tych przepisów np z tym tuczem opodatkowanie i ubezpieczenie rolnika oraz ze jak chce korzystać z unijnych środków to musi wiecej tuczników polskich brać to czy polski czy nie ucieło im by sie a wszczególności opisywanie kiełbas z jakiego kraju mięso pochodzi wykorzystane do produkcji to by ich zabolało. To sa proste łatwe do wprowadzenia przepisy co znacznie utrudiło by życie zakładom a to ze niemcy sie burzą to normalne przecież oni chcieli zrobić z polski Grecie 8 lat angela tuska po plecach klepała i robiła co chciała a teraz nie ma jak to sie oburzają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

No to czego chłopki roztropki nie protestujecie! co nagle okazało się, że Dobra zmiana nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

Jak wiekszość dużych zakładów Sokołów Pini  Animex to sa już nie polskie firmy tylko zagraniczne to dlaczego maja dbać o polskiego rolnika dbaja o swoich a polskiego gnebią sprzedany jest cały majatek polski wszystkie wieksze zakłady fabryki i cały przemysł to co tu sie dziwidz poprzedni rzad przez 8 lat nic nie zrobił dla producentów trzody a ten chociaż obiecuje jakieś dopłaty zobaczymy co bedzie dalej ale ja perspektyw dla trzody chlewnej nie widze chyba że jakieś mega produkcję po 10000szt 

 

Właśnie te duże zakłady zapewniają rynkową cenę i nie oszukują na wadze, ja z jednym z nich handluję i jestem zadowolony.

Natomiast Polski rodzinny odbiorca z którym handlowałem jak na wadze nie oszukał to zaraz 4% strączki albo cena 20 gr mniej po załadunku i współpraca się skończyła bo nie zamierzam karmić złodziei i oszustów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

widzę zażarte pisowce do rozumku dochodzą że jednak pis nie taki wspaniały jak to w tv trwam mówili

3,3 netto opolskie pośrednik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Zobaczymy co będzie fakty są takie że rząd mógłby się bardziej brać za to złodziejstwo.Teraz Niemcy zaczynają coraz bardziej pyskować i widać wyraźnie o co im chodzi.

 

Niech pyskują tyle ich ale dzięki Węgrom nic nie przeforsują nie korzystnego dla Nas, dzięki poprzedniemu rządowi Niemcy mieli w Polsce niezły rynek zbytu teraz powoli karta się odwraca to mamrają. Jeśli chodzi o supermarkety to ja od półek mięsnych trzymam się z daleka  a dlaczego a dlatego bo nie jestem pewny jakim mięsem dysponują zachodnie supermarkety a niestety nie piszę na mięsie kraju pochodzenia a powinno pisać i wtedy każdy by sobie wybrał co chcę jeść bo ja duńskiej piany jadł nie będę. Jak nie mam swojego mięsa to Biorę mięso z pobliskiej masarni bo tam duże prawdopodobieństwo że zjem z własnego tucznika bo robią wyroby tylko z naszych świń a płacą 4 zł plus vat bo mówią, że nie chcą by rolnicy zlikwidowali tuczniki gdyż i oni poszli by z torbami.

 

rollo29, Krzysiek3110 na PIS nie głosowałem żeby była jasność rządzą dopiero 2 miesiące ale dopłata do tucznika za ostatni kwartał będzie, zwrot akcyzy za olej napędowy podnieśli do 1zł także spokojnie z tym krytykowaniem, wygrali wybory dajmy im popracować a jeśli będzie kicha to na krytykę przyjdzie czas.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Właśnie te duże zakłady zapewniają rynkową cenę i nie oszukują na wadze, ja z jednym z nich handluję i jestem zadowolony.

Natomiast Polski rodzinny odbiorca z którym handlowałem jak na wadze nie oszukał to zaraz 4% strączki albo cena 20 gr mniej po załadunku i współpraca się skończyła bo nie zamierzam karmić złodziei i oszustów.

 

 

Akurat jeden z tych zakładów kantuje dobrze. Cena wyjściowo wysoka ale jak przychodzi do płatności to albo wybicie wychodzi słabe albo mięsność albo waga. U znajomego kiedyś 100szt z jednego transportu miało jednakową wagę co do 1kg... A drugi transport tuczników z tego samego tuczu pojechał do Polskiego zakładu, wszystko wyszło lepiej i cena 25gr wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

panowie pytanie z innej beczki, czy handlowal ktoś z firmą Diagnol z Toszka? jak u nich z płatnościami wygląda i czy wszystko gra z miesnoscia i wybojowoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

tuczniki spadły o połowe, a w sklepach jakość pogorszyła się, nieda sie nic kupić jadalnego. W miasteczku ceny wędlin wysokie, a smakowo bez szału. Natomiast niedawno zaglądnąłem do cerfura na zakopiance w krakowie to tam poszaleli, nie znalazłem nic z wędlin coby na oko było zjadliwe, nic z wyraźnym włuknem, a wszystko prawie oscyluje w cenie 30 - 40 za kg !!! Tak sie,wkurzyłem, publicznie sie nie wypowiem..... Miasto narzeka na wysokie ceny, a rolnik choduje poniżej kosztów..... brak słuw, niech im dowalą podatków i niech odrodzą sie sklepy osiedlowe....

W intermarsche boczek po 19 smaczny poza tym wszystko niejadalne.....

oglądałem ostatnio na fokusie film francuski na temat drobiu, można tylko domyślić się, że problem dotyczy wszystkiego. Sprawa dotyczy nagetsów, po krótce: drub najtańszy jest obecnie w brazylji i stamtąd idzie mn. do europy. Panowie w brazylji niema zakazu stosowania jonoforów !!!!! antybiotyki dostępne są dla każdego na tony !!!!

Była pokazana ferma 2 000 000 brojlerów , pokazali budynki , drewno, eternit, syf malaria, odrazu zadałem sobie pytanie jak to może istnieć pod kontem zdrowotnym, gryzonie , robactwo. Właściciel fermy z zawodu weterynarz i wszystko jasne.... U nas dostęp do leków tak obwarowany jak do pierwiastków promieniotwórczych, a tam wolność Jesteśmy zalewani z krajów 3 świata parszywstwem również z chin i karmią nas takim syfem, brak słów !!!!!!

Na fokusie są często powtórki i co jakiś czas jest nowy temat. Warto podglądnąć ten kanał, polecam.

 

u nas jonofory też są dopuszczone. 95% paszy dla brojlera jest na narazynie albo salinomycynie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to czego chłopki roztropki nie protestujecie! co nagle okazało się, że Dobra zmiana nie działa?

 

Działa działa druhu kasiorka z każdej strony po suszy dali ,zaliczki dali . teraz do tucznika za 4 kwartał dopłacą płynność jest ;) a i cena niebawem do góry ruszy bo niemcownia już ledwo zipie a polak alleluja i do przodu :D  tucznik 3,60 netto maciora 2,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

3.6 +vat 22 sztuki. ponizej 20 3.30+vat


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj