Skocz do zawartości

Zdjęcie

bizon z056 czy mercator 75

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 11:55

bizon jest dobrym kombajnem jak ktoś ma go od nowości nie z pgr czy skr bo tamte są zajechane i chcą nie wiadomo ile za nie volvo nie jest cudem techniki ale na pewno ma nowsze rozwiązania niż bizon z 56 i jest prostszy w naprawach wszędzie masz dojście do naprawy hamulce masz hydrauliczne nie to co w bizonie że hamujesz a jedzie no chyba że ktoś przerabiał filtr powietrza się wymienia raz na 5 lat wystarczy przedmuchać sprężarką a w bizonie idzie 2 na sezon a cena ok 100zł też fajne są kombajny Forschritt nowsze MDW podobno mało awaryjne kup sobie bizona sampo z 140 -2020 nie bedziesz żałował i kombajn masz z 90 lat nie z 70 wiadomo trzeba zapłacić ale mniej awaryjne bo mniejsze nie robiły po pgr na zachodzie małe chodzą na 10-15 ha  bo tam każdy ma kombajn nie to co u nas że bizon pół wsi kosił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
bizon z056 czy mercator 75 Dzisiaj, 05:19
  •  

#22 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 22:03

Z tego co tu czytam to można również polecic JD z seri 9**. Podobne lata produkcji co te claasy, cenowo tez podobnie, proste jak schemat cepa, mało awaryjne i ładnie czyszczą ....

#23 Share adiwartal

adiwartal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 13:19

Z tego co tu czytam to można również polecic JD z seri 9**. Podobne lata produkcji co te claasy, cenowo tez podobnie, proste jak schemat cepa, mało awaryjne i ładnie czyszczą ....

mam właśnie jd930 ale jest dla mnie za mały szukam większego kombajnu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 21:53

Miałem na myśli nieco większe modele z tej serii - 955 - 965 - 975 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share bizonsuperzo56

bizonsuperzo56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 22:25

Ja polecam ci kolego bizona jak dla mnie same plusy prócz skrzyni biegów która potrafi spłatać figle przy nie odpowiednim użytkowaniu wadliwy jest w nich mechanizm różnicowy  najczęściej on się zrywa Oczywiście mówimy o ZO56 . i Taki mały minus gardziel krótki  w poległym zbożu trzeba stać. A tak pozatym  łatwy w obsłudze części dostępne od reki  Jak dobrego bizona trafisz to bedziesz sie lata cieszył bez awaryjnością ... Ja sam mam bizona ZO56 i jestem zadowolony wczesniej miałem fortschritta e 512 i bym nie wrócił do niego już... Bierz bizona nie class class dla mnie nie wypał ten model ciezko o czesci