mirasek

Jaki najlepszy rozstaw redlic do zbóż ?

Polecane posty

tomek73    576

Dokładnie, źle napisałem że za gęsta.

U siebie mam 12,5 a rzepak w tamtym roku wszystko siałem co 2 redlicę, czyli co 25 cm i już zawsze tak będę siał. W tym roku w rzepaku zrobię próbę co 37,5 cm, czyli co 3 redlicę.

Chciałbym pszenicę  posiać co 15 cm, ale nie mam możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Ja siałem co dwie rzepak ooznaniakiem kupiłem kuhna rok posiałem co druga pózniej spróbowałem co każdy i od paru lat sieje co każdy i bardziej mi się podoba bo jest równiejszych rozkład pionowy i poziomy bardziej jak szachownica wyglada


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Odświeżę trochę temat. Mam opcję kupna siewnika Amazone D7 3 metry, 25 redlic, czyli rozstaw co 12 cm, lecz każda ze stóp redlicy, dzieli je jeszcze na dwa rządki, czyli wychodzi co jakieś 6 cm rządek. Czy to nie są jakieś redlice do traw, albo jeszcze innego ziarna? Miał ktoś takie redlice u siebie? Bo jakoś nie mam przekonania do tego rozwiązania... Pytanie też, jak to będzie wchodziło w glebę. Dodam, że mam gleby od IIIb do VIz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T_Czelinsky    0
Dnia 13.03.2008 o 19:44, deer napisał:

A zwróciłeś może jaki ten amazone z 36 redlicami ma fajny patent. Odkręcasz bodajże 6 śrób i wyjeżdza cału zespół redlic wraz z lejkami i dociskiem i w to miejsce można włożyć taki sam zespól redlic tylko że talerzowych .

Spotkalem się tez z takim poglądem że im lepsze ziemie i im bardziej intensywna upraw tym gęsciej rzędy i odwrotnie. Im mniej intensywnie i gorsza gleba tym większy odstęp między rzędami.

Ja do tej pory w siewniku redlicowym i talerzowym miałem po 26 redlic na 3m czyli odstęp co ok. 11,5 cm.

teraz mam nowy siewnik i trochę się boję bo ma odstęp między rzędami 14,3 cm (28 redlic na 4m).

Zobaczymy co to będzie.

I jak po ponad 10 sezonach sprawuje się taki rozstaw? 

Przymierzam się do zakupu zestawu Brona wirnikowa + wał klinowy gumowy + redlice talerzowe i zastanawiam się właśnie nad rozstawem 12.5 cm lub 15 cm. 

Byłbym wdzięczny za twoją opinię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13
Dnia 13.03.2008 o 20:40, stasiex napisał:

Z doświadczenia mojego taty mogę powiedzieć, że najlepsza liczba redlic dla Poznaniaka 2,7 to 19. Przez wiele lat próbowaliśmy wiele ustawień i właśnie to jest najlepsze. (czyli rozstaw międzyrzędzi ok. 14,2 cm)

Jak masz 2,7 m szerokośc  i 19 redlic to jest 18 odstepów między nimi to je 15 cm .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj