Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sanok D47B Ponowna rejestracja

80 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 19:08

Lewy numer jest wówczas, gdy nabijasz numer identyfikacyjny , który nie należy do tego pojazdu. To co najwyżej można się pokusić o ponowne nabicie tego samego numeru. Niestety, nasze ustawodawstwo jest daleko w tyle za potrzebami społeczeństwa.

W samochodach Citroen XM pole numerowe było umieszczone pod uszczelką pokrywy przedniej silnika. Po 10 latach numery były nie do odczytania. Weź teraz potwierdź, że pojazd X z numerami X to właśnie ten pojazd, a nie inny ? Jak pojechałem na przegląd , to diagnosta załamał ręce, podzwonił , że ten typ tak ma i przegląd podbił. Tyle, że auto miało 20 lat i nikt normalny chyba by w nim nie przebijał numerów.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sanok D47B Ponowna rejestracja Dzisiaj, 11:15
  •  

#62 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 styczeń 2016 - 19:12

Ale  sam bez  żadnej kontroli,  nie  możesz nabijać  numerów i robić  tabliczek  znamionowych ,  chyba  nie  ma  kraju który to  dopuszcza ?

Więc  nie  możliwości  stwierdzić że  ta  przyczepa-  to  ta  przyczepa , legalnie  tego nie  ugryzie .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#63 Share waldac

waldac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 19:31

Sanok D47B Ponowna rejestracja jahooo

kiepski diagnosta

każdy samochód osobowy poza widocznym numerem VIN i tabliczka ma jeszcze nabity jeden ( w USA nawet dwa) numer tzw ukryty w tylnej częsci auta - i to miejsc jest ładne wskazane w poradnikach dla diagnostów ..

co do przyczepy Panowie gdybacie i dzielice włos na czworo

jest legalna przyczepa z skorodowanym numerem i bez tabliczki do kupienia

trzeba zadzwonić do swojego wydziału Komunikacji i przedstawić sytuację - bez podawania konkretów - numerów tablic nie pamiątam dziś  - a Pan Pani jest zobowiązana ładnie udzielić odpowiedzi jaki kroki prawne są możliwe i ile to kosztuje i spraw będzie jasna jaką drogą iść....

w moim przypadku opinia nie była wymagana od rzeczoznawcy - pewnie u mnie w WK  zapis " powinien być" cytowany wyżej nie znaczy musi

#64 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 19:34

to  skąd  wiadomo że  ona  jest  legalna ? zapyta  miła  pani  z  WK ... 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#65 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 19:50

Jechać do okręgowej stacji kontroli na przegląd i zrobią badanie z wynikiem negatywnym i wypiszą zaświadczenie o nadanie tabliczki zastępczej i z tym do WK, najlepiej na swoje nazwisko i z umową darowizny, WK wyda pozwolenie na zrobienie tabliczki zastępczej i z powrotem na OSKP zrobią tabliczkę a tablice rej. można powiedzieć że zginęła albo odmalować samemu tak żeby wyglądała jak bardzo stara. Ja kiedyś tak zrobiłem bo nie było tabliczki a nr. na ramie był nieczytelny.

Edytowany przez ppiotr, 01 styczeń 2016 - 19:52.

#66 Share waldac

waldac

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 19:51

pracowanik WK nie jest śledczym bez przesady i nie jemu o tym przesadzać - WK rejestruje na podstawie dokumentów nie widzi pojazdu i nie ma prawa wymagac od Ciebie nic poza tym co jest napisane w ustawie i rozporządzeniu - jeśli jakiekolwiek pytanie z ich strony budzi Twoją wątpliwośc to prosisz o podanie dokładnie podstawy prawnej abys mógł to sobie sam przeanalizować, jak ci nie odpowie od razu to prosisz o e-mail  i piszesz wtedy muszą ci odpowiedzieć- takie procedury

ty zadajesz pytanie i oczekujesz odp.

wykaz się kreatywnoscią i powiesz że są śladowe  oznaczenia ale skorodowane

#67 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 20:06

I tu się mylisz.

Diagnosta może zatrzymać dowód rejestracyjny jeśli stwierdzi że VIN nie jest fabrycznie nabity.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#68 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 20:14

Akurat XM-a znam na wylot i nigdzie nie miał drugiego numeru. Zwyczajowo pod dywanikiem w tylnej części, ale akurat w tym modelu nie było. To że niektóre marki tak mają, nie znaczy że wszystkie marki i modele.

A do WK można zawsze zadzwonić i zapytać. Tam też pracują ludzie, może trafi się na kogoś normalnego.

#69 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 20:32

W   WK  to  widzą tylko kwity  i to ich interesuje ,  tam nic  nie  załatwisz - jak  nie  masz takich  papierów  jak trzeba ,  ale  diagności  to  też  ludzie ...

Sprzedajcie mi taka  przyczepe  za  dobre  pieniądze,  to  zrobię  tak że  będzie  dobrze  :P

#70 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 01 styczeń 2016 - 20:50

Ale  sam bez  żadnej kontroli,  nie  możesz nabijać  numerów i robić  tabliczek  znamionowych ,  chyba  nie  ma  kraju który to  dopuszcza ?

Więc  nie  możliwości  stwierdzić że  ta  przyczepa-  to  ta  przyczepa , legalnie  tego nie  ugryzie

Czytałem temat o rejestracji przyczep i tam nagminnie używasz słowa LEGALNIE, w tym temacie z resztą również i teraz piszesz, żeby Ci tą przyczepę sprzedać i zrobisz tak że będzie dobrze a wcześniej pisałeś to co zacytowałem w swoim poście teraz. Tak troszkę to jedno drugiemu przeczy.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 20:52

Pisałem  jak  to  wygląda  żeby zrobić  legalnie, jak  ja  to  zrobie  - nie  twoja  sprawa  :P

#72 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 22:52

Ale wy komplikujecie sprawę. Umowa darowizny->przegląd->OC na nowego właściciela-> wydział komunikacji i po sprawie. Nikt nie będzie ścigał dziadka za OC.  Jak jest dowód rejestracyjny i tablice to nie będzie żadnego problemu. Tabliczką to szkoda sobie głowy zawracać. Jak już tak Ci na niej zależy to możesz sobie ją wyrobić, z tym nie ma też problemu. Zamiast wymyślać czarne scenariusze to w poniedziałek jedź na OSKP ( jak nie jedną to drugą) a potem to już z górki.

#73 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 07:14

Sanok D47B Ponowna rejestracja A numer ramy Świstak nabije.

Edytowany przez asharot, 02 styczeń 2016 - 07:16.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#74 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 08:56

Pisałem  jak  to  wygląda  żeby zrobić  legalnie, jak  ja  to  zrobie  - nie  twoja  sprawa  :P

Tylko pytanie czy to będzie LEGALNIE?? :D Przeczytałem temat o rejestracji przyczepy i też wiem jak to ugryźć ;) A tak w woli ścisłości to w TYM temacie nie napisałeś jak to zrobić legalnie, przynajmniej nie wprost - ale to co wywnioskowałem to tak do końca LEGALNE też nie będzie.

Edytowany przez michal1993, 02 styczeń 2016 - 08:59.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#75 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 09:06

Człowieku  czytaj  ze  zrozumieniem  , w poście który cytowałeś  poprzednio, pisałem że  legalnie  tego nie ugryzie .

Podpowiadałem  tez  jak  to zrobić , nie namawiam  nikogo  do  niczego i niech kazdy  robi  jak  chce . A  napisałem  że  wiedziałbym jak  to  zrobić , bo  już  mnie  nudzi  to  ciągłe  wymyślanie  nowych  sposobów  , które nie  mają  zastosowania 

#76 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 09:09

No i wszystko w temacie, teraz już dokładnie wiem o co chodzi. Tak w woli wyjaśnienia nie to żebym się czepiał czy coś w tym stylu, chciałem TYLKO poznać dokładniej Twój tok rozumowania.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#77 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 09:52

A numer ramy Świstak nabije.

A kto mu będzie tego numeru szukał? Świstak? Nie mieszajcie chłopakowi w głowie. To jest prosta sprawa na 2-3 godziny załatwiania.

Edytowany przez lukejro, 02 styczeń 2016 - 10:07.

#78 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 styczeń 2016 - 10:36

zdjęcie może być wymagane ale elementu po wycięciu - jak skorodowane to i tak nie będzie widać

skąd taka informacja o opinii rzeczoznawcy - ?? nie ma tego w przepisach -

Może być potrzebna opinia rzeczoznawcy, uwierz mi może.

Element skorodowany - technik mechanoskop odczyta go nawet jak walniesz parę razy młotkiem w miejsce gdzie skorodował.

jahooo

kiepski diagnosta

każdy samochód osobowy poza widocznym numerem VIN i tabliczka ma jeszcze nabity jeden ( w USA nawet dwa) numer tzw ukryty w tylnej częsci auta - i to miejsc jest ładne wskazane w poradnikach dla diagnostów ..

co do przyczepy Panowie gdybacie i dzielice włos na czworo

jest legalna przyczepa z skorodowanym numerem i bez tabliczki do kupienia

trzeba zadzwonić do swojego wydziału Komunikacji i przedstawić sytuację - bez podawania konkretów - numerów tablic nie pamiątam dziś  - a Pan Pani jest zobowiązana ładnie udzielić odpowiedzi jaki kroki prawne są możliwe i ile to kosztuje i spraw będzie jasna jaką drogą iść....

w moim przypadku opinia nie była wymagana od rzeczoznawcy - pewnie u mnie w WK  zapis " powinien być" cytowany wyżej nie znaczy musi

każdy samochód .... to zależy od producenta, w USA jest 'VIN widoczny", czasem jest też na ramie, czasem są dwa. W Europie chyba tylko golf 5 i któryś z fiatów/iveco bo pamiętam początek VINu ZFA ma go w dwóch miejscach. Poza tym jest cała masa innych elementów (orga code, pkn itp)

Co do opinii rzeczoznawcy - różnie bywa bo diagnosta "może" jej chcieć ;)

Jechać do okręgowej stacji kontroli na przegląd i zrobią badanie z wynikiem negatywnym i wypiszą zaświadczenie o nadanie tabliczki zastępczej i z tym do WK, najlepiej na swoje nazwisko i z umową darowizny, WK wyda pozwolenie na zrobienie tabliczki zastępczej i z powrotem na OSKP zrobią tabliczkę a tablice rej. można powiedzieć że zginęła albo odmalować samemu tak żeby wyglądała jak bardzo stara. Ja kiedyś tak zrobiłem bo nie było tabliczki a nr. na ramie był nieczytelny.

Sensowne rozwiązanie ale jak nie znajdą nr ramy/VINu to poproszą o opinię rzeczoznawcy o braku ingerencji (250-500pln) potem negatyw, wniosek o nadanie nr ramy oraz Tabliczki znamionowej zastępczej. Po wykonaniu pozytyw i do WK po kwity.

Tablice rejestracyjne na oświadczenie że zaginęły, zgubiono, skradziono, skorodowały i odpadły.

Co do tematu dodam od siebie:

1. OC od dnia otrzymania pojazdu darowizną lub z datą umowy k-sprzedaży. Nigdy później. Przerabiałem temat, OC nie płacone od lat osiemdziesiątych, przeszło bez problemów w PZU, wykupiłem od dnia z umowy, sprawdziłem tylko nr ramy bo nr rejestracyjny szedł do wymiany, zero problemów, poprzedni właściciel nie był ciągany.

2. Okresowe Badanie Techniczne przyczepy najlepiej na stacji która powpisuje wszystkie masy, liczbę osi z katalogu oraz upewnić się że na zaświadczeniu będzie przyczepa ciężarowa-rolnicza bo taka to jest przyczepa.

3. Pojazdy ze starymi numerami i starym dowodem często nie figurują w rejestrach elektronicznych (sprawdzić to można na historiapojazdów.gov.pl) wtedy można zrobić wiele bo taki pojazd w WK jest wciągany przez archiwum i pracownik wprowadzając dane wpisuje wszystko z kwitów od diagnosty.

Tyle legalnie. Tabliczki z allegro są fajne ale nikt nie uwierzy że w tamtych czasach robiono takie tabliczki - zamówiłem do testów i większość kolegów z roboty od razu znalazła różnice w oryginale i kopii z allegro a nie są diagnostami.

Nabijanie numerów - jak nabijać to na ramie i na tabliczce. Potrzebny numerator, ten do ramy to minimum 8mm wysokości a na tabliczkę chyba minimum 6. Wiecie ile kosztują numeratory? No i ten do tabliczki to musi być z literami (marka, model oraz numer stacji który nabił numer). Dla jednej przyczepy polegnie się na samym koszcie numeratorów i tabliczek a strach pozostanie, może to i przyczepa rolnicza ale prokuratora to akurat mało obchodzi. Dlatego róbcie wszystko z głową.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#79 Share daro77

daro77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 12:42

Witam, posiadam 2 przyczepy Sanok D47B na żadnej przyczepie niema tabliczki znamionowej a przegląd  robię bez problemu diagnosta sprawdza tylko numery na ramie , Ps proponuje  jednak opłacić oc bo jak cie złapie policja to dopiero będzie problem a nawet jakby dziadek poszedł opłacić oc to nic  się niestanie wiem bo sam nie raz tak robiłem .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 13:14

Tylko że sam mówisz, że jakieś numery jednak masz. A kolega nie ma nic. Z resztą autor tematu już chyba nas opuścił, dłuższy czas się nie udziela.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82