Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sanok D47B Ponowna rejestracja

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 18:47

Przyczepa od 1989 nie jest oplacana i brak przegladu ale mam dowod reje to chyba wystarczy pojsc i tablice wyrobic ? Po nowym roku zaczne zalatwiac tylko zeby to bylo max te 500 zl... wiadomo na pieniadzach nie spie

To może nie być takie proste.

Starego wzoru tablicy już nie wyrobisz, dostaniesz nowy wzór tablicy z nowym dowodem rejestracyjnym.

Przy odbiorze pani prawdopodobnie poprosi o aktualne OC.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sanok D47B Ponowna rejestracja Dzisiaj, 22:04
  •  

#22 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 31 grudzień 2015 - 18:57

580  zł  za  jeden  rok  , od  89  roku  to  już  troche  sie  nazbierało  + odsetki  to raczej mało nie  będzie ...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#23 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 31 grudzień 2015 - 19:02

580 zł za jeden rok , od 89 roku to już troche sie nazbierało + odsetki to raczej mało nie będzie ...

tak jak myslalem

#24 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 19:38

Sanok D47B Ponowna rejestracja Miałem podobną sytuację przyczepy na dziadka oc nie płacone od niewiadomo kiedy i zrobiłem tak że darowizna na siebie (dane spisywane z dowodów rejestracyjnych bo jesli nie ma to chyba musisz pierw wyrobić) i normalnie zarejestrowałem w WK (przegląd musisz mieć a z tym teraz może być problem) cala akcja była dwa lata temu i dziadek kary nie dostał;) najlepiej pogadaj z jakaś miła pania w WK.

#25 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 31 grudzień 2015 - 20:00

Miałem podobną sytuację przyczepy na dziadka oc nie płacone od niewiadomo kiedy i zrobiłem tak że darowizna na siebie (dane spisywane z dowodów rejestracyjnych bo jesli nie ma to chyba musisz pierw wyrobić) i normalnie zarejestrowałem w WK (przegląd musisz mieć a z tym teraz może być problem) cala akcja była dwa lata temu i dziadek kary nie dostał ;) najlepiej pogadaj z jakaś miła pania w WK.

czemu problem może być z przeglądem? hamulce sprawne oświetlenie sprawne opony 4 szt do założenia czekajo powinno być ok - Z czym miales problem '/?

#26 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 31 grudzień 2015 - 20:02

A  po  czym  diagnosta  ma  wiedzieć  że  ta  przyczepa  z  dowodu  - to  ta  co  ogląda? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#27 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 20:28

A po czym diagnosta ma wiedzieć że ta przyczepa z dowodu - to ta co ogląda?

Jezeli bedzie nabity nr i tabliczka to w czym moze byc problem

#28 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 22:13

Sankcja za brak OC sięga max 3 lata wstecz, jesli nie opłacane. A za brak OC z CEPIK jedna kara niezaleznie od czasu. Warto najpierw zawrzeć umowę OC a potem do WK. Ich interesuje tylko aktualne OC, jak masz, to nigdzie nie zgłaszają

#29 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 31 grudzień 2015 - 22:20

W WK chcą OC przy odbiorze "twardego dowodu" więc przed udaniem się do WK nie trzeba zawierać ubezpieczenia, wystarczy zrobić to po załatwieniu rejestracji, już na nowy numer rejestracyjny.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#30 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 22:32

Sanok D47B Ponowna rejestracja Czyli najpierw trzeba zalatwic temat tych nr na ramie i tabliczkach pozniej umowa darowizny . W dniu umowy wykupic oc tak ? Pozniej do wk i na przeglad ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 22:37

Odwrotnie, umowę robisz bez daty, jedziesz na przegląd i dostajesz od diagnosty przegląd na karce. Idziesz do WK (w umowie wpisujesz aktualną datę) łatwisz formalności i z nowym numerem rejestracyjnym idziesz do zakładu ubezpieczeń i ubezpieczasz przyczepę- tyle. A co do braku tablicy to nie wiem czy nie prościej zapłacić karę za jej brak i tyle.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#32 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 22:51

W moim WK sprawdzają OC przy składaniu wniosku o rejestrację, więc widać zależy od urzędu. Przy odbiorze dowodu nikt już o OC nie pytał.

#33 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 22:54

W przeciągu ostatniego roku rejestrowałem 4 pojazdy- przy rejestracji nigdy nawet nie dawałem polisy OC, zawsze sprawę kończy stwierdzenie- za miesiąc zapraszam z OC po twardy dowód. Widać co wydział to obyczaj.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#34 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 22:59

Odwrotnie, umowę robisz bez daty, jedziesz na przegląd i dostajesz od diagnosty przegląd na karce. Idziesz do WK (w umowie wpisujesz aktualną datę) łatwisz formalności i z nowym numerem rejestracyjnym idziesz do zakładu ubezpieczeń i ubezpieczasz przyczepę- tyle. A co do braku tablicy to nie wiem czy nie prościej zapłacić karę za jej brak i tyle.

Czyli date na umowie wpisac dopiero po przegladzie tak ? Jezeli mam bez przegladu to mozna jakas karteczke wybrac zeby do nich dojechac ? Diagnosta przeciez da przeglad na numer taki jak w dowodzie mam czy poprostu na sama przyczepe ? I czy w wk oni mi poprostu nie powinni wydac tablicy na stary nr rejestr i czy przy odbiorze tych dokumentow nie beda wymakac oc ? Z gory przepraszam za pytania ale pierwszy raz takie cos bd robil i za pisownie bo pisze z komy ;)

#35 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 grudzień 2015 - 23:00

Sanok D47B Ponowna rejestracja U mnie jak u kolegi wyżej OC potrzebne przy odbiorze "twardego" dowodu.

#36 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 23:02

Sankcja za brak OC sięga max 3 lata wstecz, jesli nie opłacane. A za brak OC z CEPIK jedna kara niezaleznie od czasu. Warto najpierw zawrzeć umowę OC a potem do WK. Ich interesuje tylko aktualne OC, jak masz, to nigdzie nie zgłaszają

to ile tej kary moze byc ?

#37 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 23:03

Czyli najpierw trzeba zalatwic temat tych nr na ramie i tabliczkach pozniej umowa darowizny . W dniu umowy wykupic oc tak ? Pozniej do wk i na przeglad ?

Tak, tylko najpierw przegląd potem WK.

#38 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 23:05

Czyli date na umowie wpisac dopiero po przegladzie tak ? Jezeli mam bez przegladu to mozna jakas karteczke wybrac zeby do nich dojechac ? Diagnosta przeciez da przeglad na numer taki jak w dowodzie mam czy poprostu na sama przyczepe ? I czy w wk oni mi poprostu nie powinni wydac tablicy na stary nr rejestr i czy przy odbiorze tych dokumentow nie beda wymakac oc ? Z gory przepraszam za pytania ale pierwszy raz takie cos bd robil i za pisownie bo pisze z komy ;)

Datę na umowie wpisujesz tak aby przerejestrowywać przyczepę w dniu darowizny. Przegląd dostaniesz na numer rejestracyjny. Teraz już nie dostaniesz czarnej tablicy- po przerejestrowaniu będzie biała. A co do wymagania OC to jak widzisz są dwie rozbieżne wersje, u mnie wymagają dopiero przy twardym dowodzie.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#39 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 23:37

Datę na umowie wpisujesz tak aby przerejestrowywać przyczepę w dniu darowizny. Przegląd dostaniesz na numer rejestracyjny. Teraz już nie dostaniesz czarnej tablicy- po przerejestrowaniu będzie biała. A co do wymagania OC to jak widzisz są dwie rozbieżne wersje, u mnie wymagają dopiero przy twardym dowodzie.

da rade oc chyba wykupic bez reje ? Na stary dowod ? jak bym mial przeglad i oc to ide z umowa darowizny oc przegladem i starym dowodem tak ? I oni rejestruja ja na mnie i dostaje nowe tablice o tym samym nr tak ? Czy o nowym ? Jeszcze kwestia kar za brak tyle czasu oc i innych to ile oni jej nakladaja ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 01 styczeń 2016 - 08:19

OC możesz kupić na numer VIN. Jak będziesz miał OC, przegląd, umowę i dowód rejestracyjny to idziesz z tym do WK. Nowe tablice dostaniesz z nowym numerem rejestracyjnym.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82