Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sterownik brochard dragon- wyrwane kable

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pwduda

pwduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 11:52

Witam,

podczas pracy rozrzutnikiem brochard dragon 2001 wypięła sie zawleczka zabezpieczająca i odczepił mi się rozrzutnik wyrywając kable ze sterownika. Wszystkie kable są czarne ale widoczne są na nich numery.

I teraz pytanie do użytkowników - czy ktoś miał juz podobny problem i moze mi pomóc? Może ktoś ma schemat takowego sterownika? Lub ktoś może mi pomóc?

W załączniku zdjęcie sterownika

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sterownik brochard dragon- wyrwane kable Dzisiaj, 23:07
  •  

#2 Share cccepik

cccepik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 19:42

Sterownik brochard dragon- wyrwane kable Numerami pozczepiaj jeśli zostały w sterowniku

#3 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 16 kwiecień 2016 - 19:01

Witam,

podpinam się pod ten post. Mam problem z rozrzutnikiem Brochard dragon 2001. Posiadam identyczny sterownik jak kolega, problem polega na tym, że gdy mam wszystko spięte włączam posuw taśmy zmieniam prędkość posuwu jest ok ale nie mogę unieść zasuwy. Gdy poluzuję wtyk sterownika to klapa się unosi natomiast nie działa posuw. Myślałem, że wina leży po stronie złącza. Pominąłem złącze, spiąłem wszystkie przewody "na krótko" i dalej to samo posuw działa zasuwa nie. Sprawdziłem wszystkie przewody miernikiem żaden niema przebicia, cewki są dobre. Nie mam pojęcia gdzie leży wina. Miał ktoś podobny problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 maj 2016 - 22:20

jak posiadasz identyczny to podrzuć koledze jak i gdzie podpiąć kabelki, a przy okazji sprawdź u siebie masę zaczynając od gniazda w ciągniku do głównego odbiornika, masz tylko sterownik czy też jeszcze skrzyknę elektryczną na rozrzutniku ??  i co tam jest ( przekaźniki czy kości mosfet które lubiły się upalać jak było słabe połączenia i proporcjonalnie do temperatury wzrastały Ampery) jam masz miernik to pomierz przy okazji ile volt idzie na cewki w momencie zasterowania  

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 maj 2016 - 12:07

Akurat jak temperatura wzrasta to rezystancja też, więc ze wzrostem temperatury prąd spada. Więc nie pisz bzdur.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 05 maj 2016 - 07:03

Masa jest w porządku. Nie mam skrzynki na maszynie. Przewody ze sterownika idą prosto do rozdzielacza. Z wiązki przewodów wychodzę dwie wtyki wiecie do czego mogą być? maszyna z 2010r. Na zdjęciach pokazana cała "elektryka" rozrzutnika. Wszystkie przewody ok, nie mają przebicia

Załączone pliki