damian315

Kupię byczki 1-3 tygodniowe

Polecane posty

damian315    4

Kupię byczki 1-3 tygodniowe  najlepiej z okolic południowego podlaskiego lub wschodnie mazowieckie i północne Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz dla siebie czy na handel? I ile byś mógł zaoferować powiedzmy za tygodniowego hf-a jakieś 40-45kg. W tej chwili mam 3 na zbyciu, dwa tygodniowe i jeden dzisiejszy. (podlasie, powiat wys-maz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

10 zł za kg mogę dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dziwne pytanie jakiej rasy, hf zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 400 za sztukę załatwię każda ilość :-)

Bierzesz za to odpowiedzialność jak po tyg.połowa zdechnie?

Napewno nie...

U mnie w okolicy za hf cenią za tyg.600-700zl a za kolorowe 1 tys. Ale wiadomo,ceny zależą od regionu,tak samo jak z ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Są rejony takie jak u mnie że po 500 zł od gospodarza kupisz, handlarze oferują po 400 gospodarzom, ale u siebie już po 600-700 zł sprzedają te same sztuki, gdyby ktoś chciał to u mnie jest często sporo sztuk do sprzedania a i po okolicznych rolnikach mogę załatwić, pogranicze mazowieckiego z podlaskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Kupię byczki 1-3 tygodniowe  najlepiej z okolic południowego podlaskiego lub wschodnie mazowieckie i północne Lubelskie

mam 3 byczki,  lokalizacja jak w profilu. jeden typowy hf szczupłej budowy, drugi mocniejszej a trzeci czerwono biały, narodziny 21-23 grudnia, pojone mlekiem, na nic nie chorowały. jeśli zainteresowany to kontakt na pw może się dogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klecu    7

rasa to głównie hf ale i mieszkańców z hf-em też może coś by się trafiło
marekfarmer napisz do mnie wiadomość bo przyznam że ja do Ciebie nie umiem i wtedy podam Ci mój nr tel to się ugadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofamily    1

Kupię ok. 10-12 szt. cielaków 1-2 tyg. do własnego chowu (od rolnika, nie szczepione). Powiat kłobucki (najlepiej do 100km, odbiór własny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

O takiej ilości od jednego rolnika możesz pomarzyć, albo musiałbyś kupować od takich co trzymają około miesiąca albo od handlarza bo jak w gospodarstwach rodzi się taka ilość w ciągu 1-2 tygodni to oni sprzedają max w ciągu 4-5 dni po urodzeniu i nikt tak długo nie trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofamily    1

Wiesz, nie musi być od jednego, chodzi o to że jak już pojadę to żeby z okolicy lub pod drodze pozbierać (często jest tak że "bo mój znajomy tez ma i tamten tamtego"), ten 1-2 tyg. też wiadomo orientacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ciężko zebrać na jeden dzień taką ilość mimo wszystko, jeden kolega z forum w moich okolicach był i ledwie w bardzo bliskiej okolicy zebrał 3 sztuki, zazwyczaj słyszeliśmy odpowiedź że jest ale albo zbyt młody albo sprzedane 2-3 dni wcześniej lub po prostu nie zaczął się sezon wycieleń. A w ramach jasności to tutaj rolników z krowami zdecydowanie nie brakuje...
Lepiej zgłaszaj zapotrzebowanie na kilka sztuk co jakiś czas to prędzej chyba nazbierasz

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

A to na olx nie ma ogłoszeń?
U mnie ostatnio ledwo co dwa byczki się wycieliły to w ciągu godziny od ogłoszenia sprzedane (tygodniowe). Widać, że jest zapotrzebowanie przy tej cenie świń ludzie widać, że wchodzą na opasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Napisałeś: "...ledwo co dwa byczki się wycieliły...".
Byczki się nie cielą a krowy (jałówki), byczki mogą się tylko urodzić a nie cielić. Logiczne... nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Obie formy są poprawne. 

Cytat z pewnego artykułu:

http://www.iswinoujscie.pl/drukuj/37132/

 

Ojcem jest byk POZNANIAK II nr. rodowy 10982. Niedawno 9 maja też we wczesnych godzinach

rannych wycieliła się krowa POSAWA nr. rodowodu 10628. Tym razem wycielił się byczek, a ojcem
też jest POZNANIAK II.
 

Nie ma co się czepiać i robić niepotrzebnego zamieszania. Na agrofoto wielu pisze o wycieleniu byczka i nikt z tym nie ma problemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

To że ktoś na innym forum tak napisał to nie znaczy że jest to poprawna forma. Jak ktoś na innym forum napisze: ja żem był...
Będzie oznaczało że jest to odpowiednia składnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Nie na forum, tylko w artykule, które przechodzi sprawdzenie pod względem poprawności i składni zanim zostanie wydrukowane do gazety.

Nawet jeżeli jest to mowa potoczna, to poprawna i każdy wie o co chodzi. Na tym zakończę. Pozdrawiam.  

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rekawice1
      Model: REES
      Wygodne rękawice poliestrowe, po wewnętrznej stronie dłoni pokryte marszczonym lateksem. Idealne do prac wymagających zwiększonej zręczności.
      Przykładowe zastosowanie: prace montażowe, prace remontowe, logistyka, budownictwo.
      Specyfikacja
      Dzianina: wytrzymała dzianina poliestrowa
      Nakrapianie: marszczony lateks
      Szeroki ściągacz zapewniający komfort pracy
      Produkt zgodny z normą EN 420 kat. I
      Kolor: czerwony/czarny
      Dostępne rozmiary: od 7 do 11
      Sposób pakowania
      Opakowanie zbiorcze: karton / 240 par
      Wymiary kartonu: 42x26x46cm
      Opakowanie wewnętrzne: worek foliowy / 12 par
      Każdy worek zawiera instrukcję użytkowania

      Sprzedajemy całe kartony - czyli zestaw 240 par.
      Oferowana cena jest kwotą netto - należy do niej doliczyć VAT 23%.
      Oczywiście realizujemy sprzedaż wysyłkową.
      tel. 604972 382



    • Przez slawek99
      Sprzedam sadzarkę kubełkową polską i kopaczkę elewatorową do ziemniaków, maszyny bardzo mało użytkowane, rocznie sadzone około 0,2 ha ziemniaków. Szczegóły na PW.
    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż kosiarkę listwową Honda gcv 135.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem a wiadomo jakie teraz mandaty 😉


    • Przez Rogalik1991
      Witam . Posiadam na sprzedaż przekładnie kątową na wałek Rochling.
      Zainteresowanych proszę o kontakt 508 870 963 . Uprzednio proszę o SMS ponieważ często jeżdżę autem z wiadomo jakie teraz mandaty 😉

    • Przez Nismo
      Witam. Kupię sortownik Remprodex do 17tys. Województwo Małopolskie Świętokrzyskie Śląskie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj