Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w zakupie pługa.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Polo1234890

Polo1234890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:00

Pomoc w zakupie pługa.

Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu pługa. Biorąc pod uwagę opinie rolników i dostępność części przymierzam się do zakupu pługa obrotowego firmy Lemken lub Kverneland. Będzie współpracował z ciągnikiem Zetor 8111. Znalazłem dość atrakcyjną ofertę na olx, jednak mam kilka wątpliwości.

http://olx.pl/oferta...html#def1ac94be

Czy to w ogóle jest pług Lemken? Na żadnym zdjęciu nie ma żadnej tabliczki, nawet napisu, nie spotkałem żadnego podobnego pługa w ogłoszeniach.

Poza tym, tak ogólnie, co o nim sądzicie? Bardzo proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w zakupie pługa. Dzisiaj, 12:16
  •  

#2 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:26

Pomoc w zakupie pługa.

ciężko coś stwierdzić  z tych zdjęć jedyne co to przy łączeniu korpusów jestem ciekaw czy nie był spawany (3 zdjęcie) najlepiej pojechać obejrzeć jak będzie w miarę ponarzekać na stan techniczny i na maksa targować :0

#3 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:28

Pomoc w zakupie pługa. widać że jakiś delikatny jest.czy to lemken może i tak ale inni niech się wypowiedzą. jedno jest pewne ten egzemplarz dokładnie trzeba sprawdzić czy nie jest popękany i koniecznie coś zaorać .i policzyć ile trzeba dołożyć do ew.wymiany elementów roboczych bo z 6 tys . może się szybko zrobić 12.

#4 Share Polo1234890

Polo1234890

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:36

Pomoc w zakupie pługa.

A czy ten pług ma zabezpieczenie w postaci śruby ścinanej, czy jest to mocowanie bez zabezpieczenia? Do tej pory nie robiłem takimi pługami. Mam starego Grudziądza 3 skiby i Zagonowego Bometa, którego mam zamiar sprzedać.

#5 Share WySokiLS

WySokiLS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:38

Pomoc w zakupie pługa.

Tak to jest Lemken popatrzyłem w google grafika i ogólnie z konstrukcji można poznać że to ich styl . Widać że jest sporo zużyty . Siłownik zardzewiały jakiś .. Musiałbyś tam pojechać zobaczyć go i przetestować a potem się z tym "przespać" . Na pewno trzeba coś do niego dołożyć . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:39

Pomoc w zakupie pługa.

A czy ten pług ma zabezpieczenie w postaci śruby ścinanej, czy jest to mocowanie bez zabezpieczenia? Do tej pory nie robiłem takimi pługami. Mam starego Grudziądza 3 skiby i Zagonowego Bometa, którego mam zamiar sprzedać.

Polo najlepiej na spokojnie jutro przedzwonić wszystkiego się dowiedzieć od właściciela my tutaj jedynie możemy wróżyć z fusów ... 

Ps: Na moje oko to wygląda na to co mówisz czyli śrubę ścinaną .

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:42

Pomoc w zakupie pługa.

To na 100% lemken opal ,obrotnica,a raczej siłownik dorabiany ,spawana rama za drugim korpusem

#8 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:54

Pomoc w zakupie pługa. @up bo to jest 2+1+1 składak jakiś.Na 3 zdjęciu 3 korpus według drugiego jakoś krzywo patrzy, odległość jakby różna, ale zdjęcie to nie to samo co na żywo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:59

Pomoc w zakupie pługa.

To na 100% lemken opal ,obrotnica,a raczej siłownik dorabiany ,spawana rama za drugim korpusem

Dokładnie to samo napisałem heh coś mi nie pasowało właśnie.

POLO ja bym ci odradził  ostatnio widziałem keverlanda 3 za 9 do nego