mlodyrolnik23

Alpaki hodowla i perspektywy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam tak jak  w temacie czy ktoś miał styczność z tymi zwierzętami jakie są perspektywy hodowli tych zwierząt czy jest zbyt na wełnę z alpaki od ilu samic stada podstawowego można się utrzymać ? Chcę wiedzieć wszystko :-) Oglądałem reportaż o hodowcy z bujenki to mówi że niby od 30 samic w niemczech się ludzie utrzymują gdyby to się okazało prawdą to wchodzę w to :-)))) Największy problem to to zacząć ceny samic od 6 do 15 tyś to naprawdę spora przeszkoda :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

Chyba nie tylko jako hobby, w Polsce też są duże hodowle o czym można przeczytać w necie, czy obejrzeć filmy i ludzie z tego żyją. Obecnie zbyt jest bardziej na same zwierzęta, niż wełnę. Najlepiej napisać/zadzwonić do kogoś kto się tym zajmuje i ma hodowle, a nie rzucać hasło na forum, bo alpaki to nie są popularne zwierzęta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jako hobby raczej nie ,przy wiekszej ilości ,moze to byc dobry biznes ,cena za wełne prana i czesana dochodzi do 150 zł kg a sama hodowla nie jest trudna ,podobna do chowu owiec ,lecz zwierzaki bardzo miłe i towarzyskie ,u mnie we wiosce sąsiad miał stado zlikwidował miesiąc temu ,bo mi sie budynki spalily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pampam    0

Moi znajomi przed założeniem hodowli pojeździli po gospodarstwach które się tym zajmują. Często mają w ofercie nawet nocleg żeby można było poprzebywać z tymi zwierzętami dzień lub dwa, zobaczyć jak się je oporządza i czego potrzebują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olgam    0

W dzisiejszych czasach bardziej opłaca się otwierać ogrody z takimi zwierzętami (bo ludzie je uwielbiają) niż sprzedawać wełnę z alpak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelandra    0

Alpaki, oprócz tego, że są przesłodkie, wydają się być także mało wymagające:) Ale warto popytać o to dokładniej kogoś, kto ma hodowlę, z tego, co kojarzę jest jakaś na Dolnym Śląsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez magdaesterhazy
      Dzień dobry 
      Poszukuje dla celów naukowych padłych zwierząt hodowlanych a dokładniej głów. Czaszka nie musi być oskórowana ( sama się tym zajmę). Jeśli ktoś z okolić Poznania bądź po prostu z Wielkopolski ma padłe zwierze (zwłaszcza starsze
      ) i nie ma problemu w oddaniu mi takowego bardzo chętnie przyjmę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj