MateuszTeam

Welger ap 12 części poszukuje

Polecane posty

MateuszTeam    3

Poszukuje takich części jak na zdjeciu do prasy Welger ap 12, są to części do mechanizmu wielkości kostek. U mnie wytarły sie ząbki i robi różne wielkosci kostek.

post-167325-0-03646800-1451409132_thumb.jpg

post-167325-0-71160400-1451409184_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro się wytarło to i naostrzyć się da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

własnie nie bardzo :) tą tulejeczke sie nie da, gadalem ze znajomym co ma frezarki... a ten płaskownik byl spawany i mogł troszke spierdzielić do tylu przy spawaniu i dlatego sie posypały ząbki, wiec chcialbym uniknąć tego ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szukaj na szrotach lub dopasuj od innej , zasada działania w większości podobna . Jak duże różnice w kostkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

własnie wujek pojechał w Polskę to moze cos znajdzie.. kostki za wiele sie nie roznia moze 1 na 3 jest inna, ale tak na 30 arów miałem 4 ponad metrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Moze bede mial to u siebie.Bo kiedys rozbieralem ap12.Sprawdze jutro.


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A niby czemu się ma nie dać? brzeszczot w rękę kilka browarów i będzie jak nowe! myślisz że jak kupisz używane to będzie idealne? nawet jak założył byś nowe to i tak snopki nie będą idealnie równe bo to zależy od kilku rzeczy min od prędkości jazdy grubości pokosu siły zgniotu itd


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

W wiekszosci zachodnich pras jest regulacja, aby cofnac to smiglo troche do tylu i skasowac luz.Niestety nie pamietam jak jest w ap12.Ale to jest dobre rozwiazanie.


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Jak napniesz,to nawet bedzie zjechane do konca i bedzie ciaglo.Dlatego w wiekszosci pras jest regulacja.Nie wiem czy w ap12 juz w tych czasach byla taka mozliwosc.Cos o tym,wiem bo mialem kilka takich przypadkow  :)

 


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Jak napniesz,to nawet bedzie zjechane do konca i bedzie ciaglo.Dlatego w wiekszosci pras jest regulacja.Nie wiem czy w ap12 juz w tych czasach byla taka mozliwosc.Cos o tym,wiem bo mialem kilka takich przypadkow  :)

 

Wielkie dzieki, moze i da sie ale u mnie sa calkowicie zjechane, wiec musze tak czy tak wymienic ;) jakbyś mogł mi sprawdzić był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Jutro do poludnia dam Ci znac,czy to jest jeszcze czy poszlo juz na przetop.


Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Jutro do poludnia dam Ci znac,czy to jest jeszcze czy poszlo juz na przetop.

 

to jak masz czy nie? bo jak nie to musze szukac gdzies indziej.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROL--PARTS    3

Niestety ale nie mogę tego zlokalizować tzn.poszło na żyletki  :wacko:

Zadzwoń pod ten numer 663359084 (gościu z okolic Konina),on miał tam sporo tych ap12 rozebranych.Także powinien to mieć.

I myślę,że Ci wyśle.Pozdrawiam 

Edytowano przez ROL--PARTS

Pierwszy błąd, który ludzie popełniają to fakt, że nie wiedzą, co chcą osiągnąć  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

No trudno ale dzieki za numer. Troche chu*owo, tylko nie wiem jak mu to wytłumaczyc o co mi chodzi...Ale próba nie strzelba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

A mam jeszcze taką sprawę, dlaczego z jednej strony wiąże mi fajnie a z drugiej strony skraju kostki nie wiele brakuje aby sie rozleciała czy przyczyną może byc nie równo ustawiony ścisk? albo brak napinacza z jednej strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie - przyczyna to źle podawany materiał lub cofanie się go . Nie ostre noże komory i tłoka też mają trochę na to wpływ . Jaki napinacz ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Bez drutu też sznurek będzie raczej luźniej owijał kostkę . Ale nie jestem pewien .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Bez drutu też sznurek będzie raczej luźniej owijał kostkę . Ale nie jestem pewien .

 

Ty chyba nie jesteś pewien wszystkiego co mu tu radzisz :blink: jeśli sznurek jest nieodpowiednio napięty to  też będziesz mial problemy z wiązaniem, napięcie sznurka trzeba zgrać ze zgniotem kostki, tylko metodą prób i błędów dojdziesz do celu, sprawdź docisk supłacza, czy noże które obcinają sznurek są ostre, czy coś się nie wyrobiło np któraś sprężynka nie pękła


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

To doradź lepiej skoro z ciebie taki fachowiec . Co nie tak opisałem odnośnie nierównych kostek ? Jestem otwarty na naukę .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Spokojnie nie kłócić się :D Oboje pomogliście a potem wrzuce wam fotke o co mi dokładnie chodzi :) Ale narazie dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To doradź lepiej skoro z ciebie taki fachowiec . Co nie tak opisałem odnośnie nierównych kostek ? Jestem otwarty na naukę .

 

Nikogo nie zamierzam uczyć, ale nie zgadzam się z tobą odnosnie napięcia sznurka , bo to akurat ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o wiązanie


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj