Polecane posty

darkoe    10

Witam. Mam zamiar kupić wyrzej wymienioną prase. Maszyna będzie pracowała z Zetorem 7245. Moje pytanie dotyczy jak powinno się podłączyć te dwa przewody hydrauliczne pod które gniazdo? I do czego służy ten trzeci przewód z zaworem na końcu? Dodam że zetor pracuje z Turem i gniazdo 2(dwustronnego działania) i gniazdo 3 (powrót) są zajęte. Czy w razie gdyby trzeba było podłączyć pod te gniazda prase to można zastosować jakiś trójnik z zaworem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

te pierwsze dwa to są od podnoszenia i zamykania klapy a trzeci od podbieracza. tak można przerobić wystarczy wstawić taki rozdzielacz np z sipmy ktury puszcza ciśnienie albo na podbieracz albo na klapę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Kolego albo ja nie zrozumiałem twojej odpowiedzi albo ty nie zrozumiałeś mojego pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Żeby uwolnić sobie szybkozłącze dwustronnego działania wepnij w instalację ten zawór http://allegro.pl/zawor-kulowy-trojdrozny-bkh-3l-12l-dn-10-81520015-i5837778541.html (są dostępne rożne konfiguracje, to przykładowa aukcja), wtedy dźwigienką będziesz przełączał między zasilaniem ładowacza czołowego a szybkozłączem z tyłu. Mając w ciągniku tylko 2 szybkozłącza (pomijając wolny spływ) będziesz potrzebował jeszcze jeden taki zawór na prasie, w celu przełączania oleju między podnoszeniem klapy a podnoszeniem podbieracza. Sipmy miały taki zawór ponieważ często były agregatowane z ciągnikami typu C-360 gdzie też są tylko 2 złącza hydrauliczne.

 

A jaki masz rozdzielacz w ładowaczu? Bo można zrobić tak że zamontujesz sobie w ciągniku jeszcze jeden rozdzielacz np 2 czy 3 sekcyjny i będziesz miał więcej wyjść hydraulicznych bez konieczności przerabiania prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Ta prasa z tego co wiem posiada taki zawór. Zastanawia mni tylko jak podłączyć te dwa pozostałe przewody. Czy to są dwa zasilające czy jeden zasilający a drugi spływ.
Ta prasa z tego co wiem posiada taki zawór. Zastanawia mni tylko jak podłączyć te dwa pozostałe przewody. Czy to są dwa zasilające czy jeden zasilający a drugi spływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jednym wężem podnosisz klapę, drugim zamykasz i dociskasz, ponieważ nie masz tam zamków mechanicznych, tylko hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoe    10

Ahaa no i o to mi chodziło... Czyli ten od podnoszenia podpinam pod gnaizdo jednostronego działania. A docisk pod gniazdo dwustronnego działania? Czy odwrotnie? Sorry że tak pytam ale jestem zielony w tych sprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Każde złącze jest dwustronnego działania (zasilanie i powrót), jedynie wolny spływ można nazwać złączem jednostronnego działania (no bo masz tylko powrót) więc jak podłączysz to nie będzie różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zamek hydrauliczny to taka kostka na siłowniku od klapy, która nie pozwala na samowolne ruchy siłownika, gdy np rozdzielacz w ciągniku nie trzyma Ci ciśnienia oleju, zamek nie pozwoli na opuszczenie klapy, ruch siłownika odbywa się tylko i wyłącznie pod ciśnieniem, sprawny zamek nie pozwoli na grawitacyjny ruch siłownika (np pod naciskiem otwartej klapy) i w drugą stronę, nie pozwoli by klapa się odchylała pod naciskiem balota w komorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masteks
      Witam nabyłem prasę warfama z 543. Mam problem ze prasa cały czas owija siatką bele. Wogóle jej nie ucina. Może ktoś podpowie co może być nie tak?
    • Przez Benzynek
      Witam. Zastanawiam się nad zakupem prasy Warfama Z-543 są tu może użytkownicy tych pras bo potrzebuje szczerych opinii na jej temat. U mnie będzie robiła max 200 balotów rocznie.
    • Przez darkoe
      Witam
      Mam pytanie do osób posiadające centralne smarowanie w swoich prasach.
      Na zdjęciu pokazuje swój problem

      Chodzi o to że po zalaniu układu olejem silnikowym (SUPEROL CC30) zaznaczone na zdjęciach łączniki (filterki) zapychają się czarnym syfem i nie ma smarowania.
      wcześniej był nalany olej przez serwis i było wszystko ok. Serwisant oraz instrukcja obsługi mówią że powinien to być olej silnikowy.
      Może ten superol się nie nadaje?
    • Przez xzibit0000
      Witajcie, wywaliło mi przekładnie katowa w warfamir z543. Szukam części a dokładniej kompletu trybów lub ewentualnie całej przekładni.
      Macie może na sprzedaż albo wiecie kto ma?
      Zniwa wielkimi krokami a nie ma czym robić.
    • Przez mlodykom1
      Witam. Mam problem z prasą ursus 597 a mianowicie nie chce mi odciąć całej siatki. Ktoś wie jak usunąć ten problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj