Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus Z543/A

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 17:51

Ursus Z543/A Witam. Mam zamiar kupić wyrzej wymienioną prase. Maszyna będzie pracowała z Zetorem 7245. Moje pytanie dotyczy jak powinno się podłączyć te dwa przewody hydrauliczne pod które gniazdo? I do czego służy ten trzeci przewód z zaworem na końcu? Dodam że zetor pracuje z Turem i gniazdo 2(dwustronnego działania) i gniazdo 3 (powrót) są zajęte. Czy w razie gdyby trzeba było podłączyć pod te gniazda prase to można zastosować jakiś trójnik z zaworem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus Z543/A Dzisiaj, 00:54
  •  

#2 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 19:23

Ursus Z543/A

te pierwsze dwa to są od podnoszenia i zamykania klapy a trzeci od podbieracza. tak można przerobić wystarczy wstawić taki rozdzielacz np z sipmy ktury puszcza ciśnienie albo na podbieracz albo na klapę

#3 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 19:36

Ursus Z543/A Kolego albo ja nie zrozumiałem twojej odpowiedzi albo ty nie zrozumiałeś mojego pytania

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 19:54

Ursus Z543/A

Żeby uwolnić sobie szybkozłącze dwustronnego działania wepnij w instalację ten zawór http://allegro.pl/za...5837778541.html (są dostępne rożne konfiguracje, to przykładowa aukcja), wtedy dźwigienką będziesz przełączał między zasilaniem ładowacza czołowego a szybkozłączem z tyłu. Mając w ciągniku tylko 2 szybkozłącza (pomijając wolny spływ) będziesz potrzebował jeszcze jeden taki zawór na prasie, w celu przełączania oleju między podnoszeniem klapy a podnoszeniem podbieracza. Sipmy miały taki zawór ponieważ często były agregatowane z ciągnikami typu C-360 gdzie też są tylko 2 złącza hydrauliczne.

A jaki masz rozdzielacz w ładowaczu? Bo można zrobić tak że zamontujesz sobie w ciągniku jeszcze jeden rozdzielacz np 2 czy 3 sekcyjny i będziesz miał więcej wyjść hydraulicznych bez konieczności przerabiania prasy.

#5 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:21

Ursus Z543/A Ta prasa z tego co wiem posiada taki zawór. Zastanawia mni tylko jak podłączyć te dwa pozostałe przewody. Czy to są dwa zasilające czy jeden zasilający a drugi spływ.
Ta prasa z tego co wiem posiada taki zawór. Zastanawia mni tylko jak podłączyć te dwa pozostałe przewody. Czy to są dwa zasilające czy jeden zasilający a drugi spływ.

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 20:56

Ursus Z543/A

Jednym wężem podnosisz klapę, drugim zamykasz i dociskasz, ponieważ nie masz tam zamków mechanicznych, tylko hydrauliczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:06

Ursus Z543/A Ahaa no i o to mi chodziło... Czyli ten od podnoszenia podpinam pod gnaizdo jednostronego działania. A docisk pod gniazdo dwustronnego działania? Czy odwrotnie? Sorry że tak pytam ale jestem zielony w tych sprawach

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:27

Ursus Z543/A

Każde złącze jest dwustronnego działania (zasilanie i powrót), jedynie wolny spływ można nazwać złączem jednostronnego działania (no bo masz tylko powrót) więc jak podłączysz to nie będzie różnicy

#9 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:31

Ursus Z543/A Ok. A na kakiej zasadzie działają te zamki hydrauliczne?

#10 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 21:37

Ursus Z543/A

Zamek hydrauliczny to taka kostka na siłowniku od klapy, która nie pozwala na samowolne ruchy siłownika, gdy np rozdzielacz w ciągniku nie trzyma Ci ciśnienia oleju, zamek nie pozwoli na opuszczenie klapy, ruch siłownika odbywa się tylko i wyłącznie pod ciśnieniem, sprawny zamek nie pozwoli na grawitacyjny ruch siłownika (np pod naciskiem otwartej klapy) i w drugą stronę, nie pozwoli by klapa się odchylała pod naciskiem balota w komorze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share darkoe

darkoe

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 02:27